پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

مراسمات گرامیداشت حماسه ۹ دی در شهرهای مختلف آذربایجان غربی برگزار و سخنرانان مراسم بر لزوم بصیرت در مقابله با فتنه ها تاکید کردند.

به گزارش اروم نیوز، مراسمات گرامیداشت حماسه ۹ دی در شهرهای مختلف آذربایجان غربی برگزار و سخنرانان مراسم بر لزوم بصیرت در مقابله با فتنه ها تاکید کردند.

 ۴۰ سال تلاش نافرجام استکبار برای براندازی انقلاب اسلامی ایران/ ایران به برکت بصیرت مردم قدرت برتر خاورمیانه است

حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید صدرالدین شریعتی در مراسم گرامیداشت سالروز حماسه ۹ دی روز بصیرت و میثاق امت با ولایت که در مصلای امام خمینی (ره) ارومیه برگزار شد، اظهار داشت: دشمنان انقلاب اسلامی حدود ۴۰ سال که از پیروزی انقلاب اسلامی گذشته در صدد براندازی این انقلاب هستند که به فضل الهی تلاش بی فرجامی بوده است.

وی، افزود: زمانیکه ملت ایران اسلامی همیشه در صحنه اند شما دشمنان و حتی امریکا هیچ غلطی نمیتوانید بکنید، ایران رهبری حکیم و فرزانه دارد که هدایت مردم را پس از امام خمینی (ره) بر عهده گرفته و مردمی با بصیرت که عاشق اسلام بوده و رهروی اویند.

این استاد حوزه و دانشگاه، تصریح کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی دشمنان نظام اسلامی می گفتند ۶ ماه دیگر انقلاب تمام می شود، یک سال بعد گفتند انقلاب برانداخته می شود، و همینطور تا چند سال همین سخن را تکرار می کردند تا اینکه گفتند امام برود انقلاب رفته است.

وی، ادامه داد: در دوران جنگ تحمیلی دشمن حتی سیم خاردار هم به ما نمی داد، اما اکنون ایران قدرت برتر منطقه بود و دارای سلاح ها و موشک های پیشرفته ای است که در موازنه های منطقه ای از ما حساب می برند و نگران جایگاه ایران و قدرت او هستند.

حجت الاسلام شریعتی، با بیان اینکه جریان مخالف و دشمنان ما با دین بازی می کنند، تاکید کرد: دشمنان بازی با دین را برنامه جدید خود قرار داده اند یعنی هرجا منافعشان ایجاب کند خود را دیندار نشان داده و هرجا منافعشان خلاف این باشد دین را از سیاست جدا می کنند.

وی، با تاکید بر اینکه برخی از افراد در داخل کشور سخنان رادیو اسرائیل و بی بی سی را تکرار می کنند، گفت: تهمت نزنید، نقد دلسوزانه بکنید نه اینکه جن پراکنی کنید، امروز حرفها و سخنانی که رادیو اسرائیل و بی بی سی می گوید را از زبان داخلی ها می شنویم.

این استاد حوزه و دانشگاه، گفت: ملت ایران از وطن فروشانی که قبله گاه آنها آمریکاست، بیزارند، کسانیکه دشمنان خداوند و رسول او هستند، منافق، فتنه گر و افراد لاابالی از این دسته هستند و هیچ جایگاهی نزد مومنان ندارند.

وی، با بیان اینکه ۹ دی روز قیام با یزیدیان زمان است، افزود: ۹ دی روز قیام ملت مومن، غیور و سلحشور ایران اسلامی علیه نفاق و خیانت و وابستگی به استکبار و ستیز با دشمنان قسم خورده قرآن و انقلاب اسلامی است.

حجت الاسلام شریعتی، با تاکید بر اهمیت گرامیداشت ۹ دی خاطرنشان کرد: ۹ دی روز حماسه، بیعت مجدد و میثاق بزرگ ملت با ولایت فقیه و ارزش های اسلامی است، روزی است که با یزیدیان زمان در توهین به عاشورای حسینی مقابله کرده و بر آن ها شوریدند.

وی، با اشاره به دلاورمردی های سردار قاسم سلیمانی بر پیروزی علیه داعش اذعان داشت: همه مردم شاهد هستند که یکی از سرداران دلاور که نمونه اورا در سپاه و ارتش بسیار داریم چگونه تمام عراق زیر پای او بود و همه عراقیان و مردم این کشور به او احترام می گذارند.

فتنه۸۸ پیچیده ترین طرح برای براندازی نظام اسلامی بود/ عاشورا، فتنه گران را رسوا ساخت

به گزارش زرین خبر، حجت الاسلام علی اکبر دارابکلایی امروز در مراسم گرامیداشت حماسه ۹ دی در مصلی امام خمینی(ره) میاندوآب اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران، استمرار اندیشه و گفتمان علوی و نبوی، غدیر و عاشوراست که استمرار اندیشه ولایت و بعثت است.

جانشین سازمان بسیج طلاب و روحانیون کشور با بیان اینکه قبل از انقلاب اسلامی، گفتمان غرب و شرق بر دنیا حاکم بود؛ افزود: انقلاب اسلامی ایران، گفتمان و حاکمیت غرب و شرق را به چالش کشید و گفتمان جدیدی به دنیا معرفی کرد.

وی با بیان اینکه آمریکا برای اینکه با این گفتمان مقابله کند، شروع به توطئه کردند، گفت: آنها با بهانه ۱۱ سپتامبر به منطقه لشکرکشی کرده و به بهانه مقابله با تروریسم در منطقه حضور یافتند.

دارابکلایی با اشاره به اینکه دشمن در ۴۰ سال گذشته همواره به دنبال توطئه بوده و همه راه ها را امتحان کرده است، افزود: قبل از فتنه ۸۸ در موارد مختلفی مانند دموکراسی، حقوق بشر و… ساعت ها جلسه گذاشته و با صدها شبکه ماهواره ای فارسی زبان در دنیا شروع به لجن پراکنی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران کرده و برای براندازی توطئه چینی و هشت سال جنگ را تحمیل کردند.

جانشین سازمان بسیج طلاب و روحانیون کشور  اظهار کرد: دشمنان میلیارد ها دلار هزینه کردند ولی به نتیجه نرسیدند و بنابراین از فرصت انتخابات استفاده کرده و طرح براندازی را طراحی کردند.

وی با بیان اینکه قبل از انتخابات ۸۸ سفارت خانه انگلیس و مرتبط بیشترین رفت و آمدها را داشتند، گفت: حتی برخی از عوامل آنها به نقاط مختلف سفر کرده و راه های مختلف را امتحان و ارزیابی می کردند.

دارابکلایی با اشاره به فتنه ۸۸ پیچیده ترین طرح برای براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران بود، افزود: ولی مردم در حماسه ۹ دی نشان دادند که پشتیبان نظام و انقلاب بوده و با انسجام و وحدت از انقلاب و نظام دفاع می کنند.

جانشین سازمان بسیج طلاب و روحانیون کشور  با بیان اینکه فتنه گران، حرمت عاشورا و عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) را نگه نداشتند و به مساجد و پایگاه های بسیج حمله کردند، تصریح کرد: آنها می خواستند چراغ انقلاب اسلامی خاموش شود ولی عاشورا به داد ملت و انقلاب اسلامی رسید و مردم در ۹ دی با هوشمندی و بصیرت این فتنه را خنثی کردند.

وی با تاکید بر اینکه باید ۹ دی را گرامی بداریم،  اظهار کرد: باید برای مقابله با فتنه های پیچیده تر از گذشته در آینده مراقب باشیم.

دارابکلایی با اشاره به اینکه دشمنان برای مقابله با نظام و انقلاب اسلامی، هزینه های زیادی را به خود تحمیل کرده اند، افزود: عربستان سعودی در چهار سال گذشته، ۳۰۰ میلیارد دلار برای مقابله با نفوذ انقلاب اسلامی در کشورهای مختلف هزینه کرده است و دشمنان نیز چندین گروه تروریستی را نیز در کشورهای مختلف طراحی کرده اند.

جانشین سازمان بسیج طلاب و روحانیون کشور با بیان اینکه دشمن از قدرت اعتقاد و ایمان ما در هراس است، گفت:  گفتمان انقلاب اسلامی که دستگیری و حمایت از مستضعفان است و دشمن با آن به مقابله به می پردازد.

وی هم چنین با تاکید بر گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، اظهار کرد: ما هر چه داریم به برکت نعمت ولایت و خون مطهر شهداست و باید قدردان آنها باشیم.

حماسه ۹ دی روزی است که مردم به صورت متحد در برابر دشمنان ایستادند

به گزارش آراز سسی، حجت الاسلام مجتبی نظری در مراسم گرامیداشت حماسه ۹ دی ماه که ظهر امروز در پلدشت برگزار شد گفت: انسان های عاقل دارای صفاتی هستند که به وسیله آن می توان آنها را شناخت، طریقه برخورد و حرف زدن و شناخت زمانه از مهمترین این صفات است.

وی تصریح کرد: ۹ دی ماه روزی است که مردم به صورت متحد در برابر فتنه و دشمنان ایستاده و نقشه های شوم آنها را نقش بر آب کردند.

استاد دانشگاه تبریز افزود: ۹ دی ماه یعنی همه در زیر چتر مقام معظم رهبری باشیم و با بصیرت خود نقشه های دشمنان را نقش بر آب کنیم.

نظری گفت: شاخص و پیمان ما ولایت فقیه، قرآن و خون شهداء است.

استاد دانشگاه تبریز با اشاره به حفظ وحدت در هر شرایطی افزود: این پرچم را تا ظهور امام زمان(عج) حفظ می کنیم و هر شخصی باید در حد توان برای رسیدن به این هدف والا تلاش کند.

اهمیت زنده نگهداشتن حماسه ۹ دی به خاطر حفظ و حراست از دین اسلام است

به گزارش  بُلفَت، “علی جوادی” روز شنبه در مراسم حماسه ۹ دی، به کاربردهای فتنه در قران و احادیث اشاره کرد و گفت: فتنه بر دو نوع است که یکی برای رشد، تربیت و تکامل انسان است و جنبه دیگر نتیجه طراحی و چیدمان شیاطین جهت براندازی و کارهای خرابکارانه است که عاقبت یکی بهشت و دیگری جهنم را در پیش روی دارد.

رئیس بسیج اساتید دانشگاهی آذربایجان غربی در خصوص فتنه گری دشمنان، افزود: شبهه افکنی در مقدسات، شکستن هنجارها، ایجاد تردید، تخریب مبانی دینی، اختلاف و دودستگی، بی ثباتی، درهم شکستن ارکان و بنیان جامعه اسلامی از آثار فتنه گران بوده و نیاز به جهاد و مبارزه در آن احساس می شود و همچنین سردمداران آن هم بایستی مهار شوند.

وی روش ها و شیوه های فتنه گران را قدرت تبلیغاتی قوی به خاطر عدم تقید به ارزش ها و اصول انسانی، مدعی و طلبکار بودن، و بهره گیری از افراد صاحب نام و منتفذ در راستای منافع خودشان عنوان کرد.

وی تمسک به قران و محور قرار دادن اولی الامر و همچنین اطاعت از ولایت فقیه را از راهکارهای شناخت و عدم گرفتاری در چنگال فتنه دانست.

معاون هماهنگ کننده سپاه سردشت نیز با بیان اینکه ۹ دی روحی که بر اصل نظام حاکم بود را نشان داد، گفت: مردم کشورمان با وقت شناسی و حضور مجاهدانه و همچنین شناخت شاخص های انقلاب در صحنه حاضر شدند و بیداری خود را به نمایش گذاشتند تا طومار فتنه در هم پیچیده و این حرکت در تاریخ ماندگار شود.

سرهنگ مصطفی حبیبی اظهار کرد: فتنه ۸۸ اصل ولایت فقیه و جبهه انقلاب و ریشه اسلامیت انقلاب را نشانه رفته بود که تمامی برنامه ها، اجتماعات، سخنرانی ها و موضع گیری ها و غیره نشانه آشکاری بر گمراهی و فساد در حرکت و خارجی بودن و نقشه استکبار برای برندازی نظام بود.

وی تصریح کرد: حرکت های هوشیانه مردمی همچون ۹ دی سبب شده که تا به امروز انقلاب حفظ شود و جرات سران استکبار را در توطئه و دسیسه چینی علیه مردم ایران را از آنها بگیرد.

سرهنگ حبیبی اضافه کرد: ۹ دی بزرگترین روز بصیرت و میثاق با ولایت نام گرفته است و باید بیش از هر زمان دیگری به ابعاد پیدا و پنهان این حماسه که در گرم ترین روز زمستان ۸۸ اتفاق افتاد پرداخته و آن را به جوانان و مرد شناساند.

این مراسم با حضور گسترده مردم، مسئولان و بسیجان شهرستان در سالن اداره فرهنگ و ارشاد سردشت برگزار شد و قرائت قطعنامه ۹ دی پایان بخش این مراسم بود.

همایش بزرگ میثاق با ولایت به مناسبت حماسه ۹ دی در چالدران

به گزارش نوای چالدران ،این همایش به همت سپاه شهرستان چالدران با حضور اقشار مختلف مردم در مجتمع فرهنگی هنری  این شهرستان با شکوه خاصی بر گزار شد، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه چالدران در این مراسم از حماسه ۹ دی به عنوان حماسه ماندگار و جاویدان در تاریخ ملت ایران اسلامی یاد کرد و گفت :در این روز تاریخی ملت ایران اسلامی وفاداری خود را به آرمانهای والای انقلاب و شهدا به اثبات رساندو با ولایت تجدید بیعت تاریخی نمودند .

حجت الاسلام حلمی با بیان اینکه ملت ایران اسلامی در حماسه ۹ دی با مردم سالاری دینی و با تجلی روح ایمان بساط فتنه و فتنه گران را در هم پیچیدند افزود مردم ایران اسلامی بار دیگر در این روز به صورت خود جوش به صحنه آمدند و خط بطلان کشیدند بر آنچه که دشمن سالها بر روی آن بر نامه ریزی کرده بود.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در قرار گاه حمزه سیدالشهداء نیز در این همایش ریشه حماسه ۹ دی را در غیرت و باورهای دینی مردم و بر گرفته از مکتب عاشورا دانست و گفت :ملت ایران اسلامی با حضور میلیونی و کم نظیر خود اوج زمان و دشمن شناسی و بصیریت خود را به رخ جهانیان کشیدند و نشان دادند که نظام جمهوری اسلامی ایران همانند سال ۵۷ از پشتوانه میلیونی مردم بر خوردار است .

حجت الاسلام حسنلوی خاطر نشان کرد :مردم ايران نشان دادند دشمنان خود و انقلاب خود را به خوبی می شناسند و هرگز فريب حيله ها و نيرنگ های آنان را نمی خورند.

شرکت کننده گان در مراسم با سردادن شعارهائی همچون ابوالفضل علمدار رهبر ما نگهدار ، ما اهل کوفه نیستیم رهبر تنها بماند ، مرگبر آمریکا و اسرائیل و منافق حضور پرشور خود را به دشمنان قسم خورده انقلاب نشان دادند و با آرمانهای والای شهدا ، امام راحل میثاق بستند و با رهنمودهای مقام معظم رهبری تجدید بیعت نمودند.

مراسم حماسه ۹ دی در ماکو

همایش بزرگ حماسه ۹ دی در مسجد ولیعصر ماکو با حضور حجت الاسلام علی شهبازی نماینده ولی فقیه در حفاظت فرودگاه های کشور برگزار شد .

در این مراسم در ابتدا حسین محمد باقرلو فرمانده سپاه پاسداران شهرستان ماکو من تبریک ۹ دی ازمردم و مسئولین به خاطر حضور پرشور تقدیر و تشکر کرد .

در این مراسم حجت الاسلام شهربازی ضمن تبریک به مناسبت سالروز حماسه ۹ دی گفت : اقتدار ملی هر کشور از ملزومات مهم آن است چرا که اگر کشوری اقتدار ملی نداشته باشد شیوه های کشورهای خارجی می‌شود .

حجت الاسلام شهبازی افزود : اگر ۱۸۰ سال قبل کریستوف کلمب آمریکا را کشف نمی کرد سفیدپوستان آمریکا سیاهپوستان را مثل بز قربانی کرده و می خوردند اما ما ۸۰۰ سال قبل شاعرانی مانند حافظ ، زکریای رازی ،ابوعلی سینا داشتیم و هزار سال پیش تمدن ایران مثل تخت جمشید وجود داشت و وسعت ایران از یمن و شام و دمشق شروع شده و در هرات تمام می شد اما آدشمنان آمدند  و تدریس را تعطیل کردند و یک فاصله بین ایران وعلم انداختند به طوریکه نسل‌های چهارم از وجود همچین علمی اطلاعی نداشتند سپس علومی که از ایران صادر شده بود را به زبان یمنی ترجمه کرده و به ایران فروختند .

وی تصریح کرد :مردم ایران مردم بزرگ و متمدنی بودند و هستند اما با فاصله ای که بین علم مردم و سیاست انداختند و کاسه گدایی به دست مردم داده و گفتند علم را از غرب دایی کنید .

شهبازی بیان  داشت : یکی از ثمراتی که کمتر به آن پرداخته می‌شود برگرداندن مردم ایران به علم ان زمان است  در نتیجه این بی علمی و عدم اطلاع مردم باعث شد ۱۷ کشور از قلمرو ایران جدا شود آذربایجان و شوروی یکی از آن ۱۷ کشور بود لذا انقلاب اسلامی مردم را به آن اقتدار ملی برگرداند امروز اقتدار این ملت را در تمام زمینه ها چه در زمینه موشکی چه در زمینه سیاسی و چه در زمینه‌های مختلف مشاهده می‌کنیم امروز سازمان ملل بدون حضور ایران نمی‌تواند در مسائل منطقه‌ای تصمیم گیری کنند که از جمله آن می توان تصمیم گیری در خصوص مسئله سوریه اشاره کرد

شهبازی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی موجب اقتدار ملی این کشور شد گفت : ما نباید اقتدار ملی را با گران شدن ۳ تخم مرغ به هم بزنیم این کار دشمن و خواست آنها می باشد .

وی یکی از عوامل نارضایتی مردم در کشور را افراد نفوذی که برخی حرفها را به خوردن مسئولین داده آن را به عنوان مصوبه به ثبت می‌رسانند ،قلمداد کرد .

شهبازی به پیشرفت کشور در عرصه سیاسی اشاره کرده و گفت : ما در عرصه سیاسی پیشرفت خوبی داشتیم اما برخی وادادگی هایی هم وجود داشته است متاسفانه یک مقام رسمی کشور در پشت تریبون حاضر شده و اعلام می کنند ما توان موشکی نداریم یا یک مسئول رسمی دیگر اعلام می کند که خزانه کشور خالی می باشد این یک تضعیف می باشد چراکه اگر مهمانی به خانه کسی برود اگر هم چیزی در خانه نداشته باشد مخفیانه تهیه کرده و اجازه نخواهد داد مهمان از این وضعیت اطلاعی پیدا کنند اما بعضی مسئولان با بعضی از اعمال خود باعث تضعیف اقتدار ملی کشور می‌شوند .

شهبازی گفت : با توجه به نظر برخی از بزرگان دو جریان داخل کشور وجود دارد در کشور ما حکومت اسلامی نبوده است که نظر اسلام را در مسائل مختلف بدانیم لذا بانک های ما ، توزیع و تولید ما با مشکل مواجه بوده و صادرات و واردات ما با رانت خواری انجام می شود و می بینیم توزیع مرغ کشور در دست دو فرد می باشد یا توزیع و تهیه سیم کشور در دست ۳ فرد میباشد این نشان دهنده ‌این میباشد که جوانان نمی‌توانند در هر عرصه‌های کاری ورود کنند لذا افرادی که تفکر کارگزارانی دارند استدلال ارباب و رعیتی را در فکر خود پرورش می دهند و این تفکر خود را با این مثال توجیح می کنند که پدری با دو پسر ۲۰ میلیون تومان اعتبار دارد اگر این پدر عادلانه برخورد کند ۱۰ میلیون به یک پسر و ده میلیون و پسر دیگر می دهد یکی از این دو پسر بعد از یک ماه ده میلیون را تبدیل به ۲۰ میلیون می کند اما پسری دیگر ۱۰ میلیون را خرج کرده و دوباره از پدر خود تقاضای پول می کند اکنون استدلالی که در پدر شکل می گیرد این است که پدر ۲۰ میلیون را به یک پسر می‌دهد و اطمینان دارد که در عرض یک ماه ۴۰ میلیون خواهد شد و به آن پسر سفارش می کند که برادر دیگر خود را نیز تامین کند این تفکر ارباب و رعیتی می باشد که می گویند رعیت بی سواد بوده و طریقه استفاده از این پول را نمیداند لذا همه امکانات را و همه اعتبارات را به یک نفر میدهند و به بقیه می گویند از سفره این ارباب بخورید فلذا مسئله حقوق های نجومی از این نوع تفکر می باشد که مشاهده می کنید یک نفر صد میلیون حقوق می گیرد و اما یک نفر ۱ میلیون حقوق می‌گیرد

وی تاکید داشت :  باید توجه داشته باشیم که اسلام این تئوری ارباب رعیتی را قبول ندارد که وقتی عقیل دست خود را دراز می کند آهن مذاب در دست او می گذارند اسلام این تفکر را قبول دارد که امام به روی شانه خود برای مسکین طعام می برد .

شهبازی گفت : اقتصاد اسلامی این است که علی علیه السلام به خانه بچه یتیمان می رود در صورتی که پدر آنها توسط وی کشته شده است و دست نوازش بر سر آن ها کشیده و می گوید علی را حلال کنید تفکر اسلام این نوع تفکر را قبول دارد .

نماینده ولی فقیه در حفاظت فرودگاه های کشور اظهار داشت :انقلاب آمد و اقتدار ملی را به وجود آورد و امروز ملت ایران یکی از محبوب ترین و عزیزترین ملت های منطقه است و این اقتدار به سرعت در حال پیشرفت است .

با اشاره به فتنه ۸۸ گفت : ما در انتخابات آتی نیست به حماسه ای همچون ۹ دی نیاز داریم باید حماسه بیافرینیم هم به لحاظ حضور و هم آن شخصی که انتخاب خواهیم کرد چراکه وقتی کسی  برای خود وکیل می‌گیرد اگر برای مسئله کشاورزی باشد باید وکیلی انتخاب کنند که در مورد کشاورزی اطلاعاتی داشته باشد لذا اتفاقی که در سال ۸۸ افتاد خواست اقتدار ملی را نابود کند و کل کشور به خصوص تهران درگیر این جریان بودند  ما شاهد ان بودیم که منافقان چگونه از این ملت انتقام گرفتند ، چادر از سر ناموس مردم کشیدند ، مسجد آتش زدند و خیمه های دسته های عزاداری امام حسین را سوزاندند ، پایگاه بسیج را آتش زده و یک بسیجی را زنده زنده در خیابان سوزاندند اما ملت بصیر و ولایتمدار ایران در نهم دی با لبیک به رهبر در عرض ۲ ساعت مثلثی تهران را از آلودگی شستند لذا ما باید انتخابات پیشرو همیشه مثل ۹ دی بدرخشیم و با آگاهی و بصیرت در این انتخابات شرکت کنیم .

در پایان حاضرین مسیر بین مسجد ولیعصر ماکو تا مقابل بیمه ایران در محکومیت اعمال فتنه گرانه بدخواهان نظام جمهوری اسلامی تظاهرات کردند .

انتهای پیام/

برچسب ها :
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=276149

اخبار مرتبط

نظرات

پنج شنبه, ۳۱ خرداد , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

چهارشنبه, ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
سه شنبه, ۲۹ خرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه