پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

 آیین عبادی سیاسی نماز جمعه در شهرستانهای آذربایجان غربی برگزار و مطالبی درباره مباحث روز مطرح شد.

به گزارش اروم نیوز، آیین عبادی سیاسی نماز جمعه در سراسر شهرستانها و بخشهای آذربایجان غربی برگزار و ائمه جمعه مطالبی را درباره مباحث روز مطرح کردند که به شرح ذیل است:

۹ دی نماد بصیرت مردم ایران‌اسلامی است/ بصیرت؛ تنها رمز موفقیت ملت‌ها در طول تاریخ 

حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین سید مهدی قریشی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ارومیه، با اشاره به فرارسیدن سالروز نهم دی‌ماه، اظهار داشت: در اتفاقات سال ۸۸ برخی نیروهای داخلی با دشمن همراه شدند و به‌عنوان اجیرشدگان اجنبی‌ها به مقدسات بی‌احترامی کردند.
وی، افزود: اینکه برخی در برابر ۴۰ میلیون رای مردم با دشمن هم‌صدا شوند و اتفاقات تلخ را رقم زنند نشان‌دهنده بی‌بصیرتی آن‌ها است.
امام‌جمعه ارومیه، با بیان این نکته که بی‌حرمتی نسبت به پرچم و خیمه امام حسین(ع) چیزی نیست که از اذهان مردم پاک شود، عنوان کرد: آن‌ها هنوز هم خود را مبرّا از هرنوع عیبی می‌دانند. این یعنی هنوز پشیمان نیستند.
وی، ابراز داشت: در طول تاریخ هرجا بصیرت بوده، شاهد پیروزی مسلمانان هستیم و در سال ۸۸ هم همین بصیرت عامل ناکامی دشمنان و عزت مردم مردممان شد.
حجت‌الاسلام قریشی، بیانات رهبری در خصوص لزوم زنده نگه داشتن ۹ دی را یادآور شد و گفت: مردم و به‌خصوص مسئولان بابد در این روز و در مراسمات گرامیداشت نهم‌دی حصور یابند و فتنه را محکوم کنند.
وی، ادامه داد: این یک تکلیف شرعی است که نسبت به محکومیت فتنه و فتنه‌گران اقدام کنیم و در این میان مسئولین افرادی که به برکت خون شهدا و آرمان‌های نظام اسلامی صاحب منصب هستند سنگین‌تر است.
امام جمعه ارومیه، در بخش دیگری از سخنانش، درمورد بیانات رهبر انقلاب در دیدار اخیر با اعضای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اشاره کرد و بر لزوم مرور این مواردو به‌کار بستن آن‌ها در زندگی و مدیریت‌ها تاکید کرد.
اظهار نکاتی از کرامات حضرت معصومه(ع) و جایگاه این بانوی بزرگ، اصول خانواده و ضرورت توجه به مباحث ارزشی در جامعه از محورهای دیگر سخنان حجت الاسلام و المسلمین قریشی در خطبه‌های امروز بود.

بصیرت لازمه عبور از فتنه ها است/ فتنه گران ۸۸ خائن به نظام، انقلاب و مردم بودند

به گزارش زرین خبر، حجت الاسلام والمسلمین حمید حسن‌زاده در خطبه‌های نماز جمعه میاندوآب با اشاره به حماسه عظیم مردمی در ۹ دی ۸۸، اظهار کرد: این حماسه عظیم، تجلی بصیرت و میثاق امت با ولایت بود که در تاریخ ماندگار شد.
وی با بیان اینکه شناخت هویت فتنه و منشا اصلی آنان، از درس‌های حماسه ۹ دی بود، افزود: فتنه یعنی آزمایش و یعنی جایی که تشخیص حق و باطل مشکل است و در اینجاست که باید بصیرت و قدرت تشخیص داشت.
حسن‌زاده با اشاره به اینکه معیار ما مشخص بود و هر جا ولی‌فقیه باشد، آن طرف حق بوده و راه های دیگر باطل است؛ گفت: اگر بصیرت، آگاهی و معیار در انسان نباشد؛ در آن صورت حق و باطل برای انسان مشتبه می‌شود و اگر انسان به شبهه بیفتد و بصیرت نداشته باشد، راه را اشتباه می‌رود.
امام جمعه میاندوآب با بیان اینکه ملاک حال فعلی افراد است، تصریح کرد: کسانی که واقعه عاشورا را به وجود آوردند، نمونه آنها شمر بود که جانباز جنگ صفین بود ولی فرزند پیامبر را به شهادت رساند، پس ملاک حال فعلی افراد است.
حسن‌زاده اظهار کرد: معیار حال فعلی افراد بوده که آیا در کنار ولی‌فقیه است یا در مقابل ولی‌فقیه، چه این فرد و یا افراد مسئولیت داشته باشند و یا قبلا مسئول بوده باشند و اگر در مقابل ولی فقیه قرار بگیرند در گمراهی بوده و باطل هستند.
وی افزود: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند کسانی که مسئولیت داشته و یا دارند، نباید در جایگاه مدعی قرار گرفته و در مقابل نظام و انقلاب قرار بگیرند، بلکه باید پاسخگو باشند.
امام جمعه میاندوآب با بیان اینکه امام فرمودند: هرکس دشمن از او تعریف کند، یعنی گمراه شده است، گفت: هرکسی که دشمن، آمدنیوزها از وی تعریف کنند این را بدانید که منحرف شده که دشمن از او تمجید می کند.
حسن‌زاده با اشاره به اینکه شناخت بازیگران حوادث فتنه ۸۸ و بازی خوردگان و خواص بی‌بصیرت و معاندان از دیگر درس‌ها و عبرت‌های حماسه ۹ دی بود، گفت: کسانی که به مساجد و مردم وپایگاه‌های بسیج حمله و آنها را تخریب کردند، در واقع عده ای سلطنت طلب و ضد انقلاب بود که به انقلاب و مردم خیانت کردند نه اصلاح طلب و اصولگرا.
وی افزود: کسانی که به مردم و نظام و انقلاب خیانت کردند و وارد کف خیابانها شده و نظام و کشور را به خطر انداخته و خسارت زدند، عده ای خائن و جاهل بودند که باید ریشه اینها را خشکاند.
امام جمعه میاندوآب اظهار کرد: هر جای پای تفرقه، بی قانونی، هنجارشکنی و اختلاف است، در آنجا پای آمریکا و استکبار جهانی دیده می‌شود و همانطور که امام فرمودند ما هر چه فریاد داریم بر سر آمریکا کشیده و با صدای بلند می‌گوئیم:”مرگ بر آمریکا”.
حسن‌زاده با تاکید بر اینکه خط و خطوط ما مشخص بوده و همه زیر پرچم ولایت فقیه قرار داریم، تصریح کرد: ولایت فقیه نقطه اتحاد و وحدت ماست و همانطور که در هشت سال دفاع مقدس با اتحاد حول محور ولایت در مقابل دشمنان ایستادیم، امروز نیز حول محور ولایت قرار گرفته و دست رد به سینه آمریکا و دشمنان می زنیم و تا آخرین قطره خون ایستاده و می‌گویئم :”لبیک یا خامنه‌ای، لبیک یا حسین است”.
وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار اعضای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، گفت: مقام معظم رهبری در این دیدار نکات مهم و اساسی را بیان کردند که لازم است مورد توجه همه مسئولان و مردم قرار گیرد.
امام جمعه میاندوآب ضمن تقدیر دوباره از اقدام انقلابی “مبین عباسی” بوکسور میاندوآبی در عدم مبارزه با ورزشکار رژیم اشغالگر قدس، اظهار کرد: این اقدام مبین عباسی، نماد حرکت انقلابی و پهلوانی است و باید مورد تقدیر قرار گیرد.
حسن‌زاده تصریح کرد: مبین عباسی” نشان داد که ادامه دهنده راه شهیدان باکری ها، ۸۵۰ شهید میاندوآب و شهدای مدافع حرم و شهید محسن حججی‌ها است.
وی افزود: وظیفه داریم تا از چنین جوانان و ورزشکاران پهلوانی که مشت محکمی بر دهان رژیم اشغالگر قدس در میادین ورزشی می‌زنند، حمایت کنیم.
امام جمعه میاندوآب با بیان اینکه تواضع از شروط تقواست، اظهار کرد: انسان باید مراقب اعمال، کردار و رفتار و گفتار خود باشد.

اذعان غرب به اقتدار نظام را از دستاوردهای فتنه ۸۸

حجت الاسلام شکوری امام جمعه خوی در آئین عبادی سیاسی این هفته نمازجمعه ، اذعان غرب به اقتدار نظام را از دستاوردهای فتنه ۸۸ دانست.

به گزارش آذرباخیش ، حجت الاسلام شکوری با گرامیداشت حماسه ۹ دی روز بصیرت و میثاق امت با ولایت اظهار داشت: فتنه سال ۸۸ با آن همه آسیب ها و ضررهایی که بر کشور وارد ساخت که سالها اثرات منفی آن باقی خواهد ماند در عین حال چند دستاورد مهم داخلی و خارجی را نیز به همراه داشت.

امام جمعه خوی افزایش اقتدار و استحکام نظام و انقلاب اسلامی، تقویت باور به وجود جنگ نرم و فتنه های پیچیده استکبار،برگزاری یک رفراندوم ملی در دفاع از نظام و رهبری، تحرک بخشی به بیداری اسلامی و جبهه مقاومت در منطقه،آشکار شدن دشمنی گسترده غرب با نظام جمهوری اسلامی، اذعان غرب به اقتدار بازدارندگی نظام اسلامی را از مهمترین دستاوردهای فتنه۸۸ برای کشور دانست.

حجت الاسلام شکوری در بخش دیگر از سخنان خود با اشاره به ۱۴ دی ماه روز ابلاغ پیام حضرت امام به گورباچف اظهار داشت: بر اساس مصاحبه حضرت آیت ا.. جوادی آملی حامل پیام رهبر کبیر انقلاب واکنش و عکس العمل مهنادار گورباچف به این نامه را داشت.

امام جمعه خوی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به دیدار ولی امر مسلمین با مسئولان و اعضای شورای هماهنگی تبلیغات کشور اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری در این دیدار موضوعات مهم داخلی ،منطقه ای و بین المللی را مورد بررسی قرار دادند از قبیل بیان جایگاه و نقش تبلیغات اسلامی ،نقش آفرینی بعضی افراد بی تقوا در داخل کشور به نفع دشمنان و تبیین عملکرد ۴۰ ساله آمریکا علیه انقلاب اسلامی پس از پیروزی را میتوان اشاره کرد.

وی در بخش دیگر از سخنان خود با اشاره به سخنان ولی امر مسلمین در زمینه نقش آفرینی افراد بی تقوا در داخل کشور اظهار داشتند: آن بزرگوار می فرمایند کسانی که دیروز همه امکانات کشور در اختیار آنها بود و کسانی که امروز همه امکانات مدیریتی کشور را در اختیار دارند حق ندارند نقش اپوزیسیون بازی کنند و علیه کشور سخن بگویند.

رهبر معظم انقلاب با اشاره به فعالیت ها بعضی افراد در فضای مجازی علیه نظام جمهوری اسلامی فرمودند: امروز در فضای مجازی هزاران توپخانه در حال شلیک به سمت ملت ایران است، انتشار آمارهای بی پایه ،ادعاهای دروغ ،تخریب چهره های مورد قبول مردم و انکار موفقیت های انقلاب اسلامی بخش هایی از اقدامات در فضای مجازی است.

همچنین با اشاره به هتاکی های اخیر بعضی از افراد و جریان های سیاسی علیه بعضی از دستگاه ها فرمودند برخی افراد بی تقوا در داخل با متهم کردن افراد و دستگاه ها و تلاش برای صحیح جلوه دادن دروغ های شاخدار بیگانگان همان کار دشمن را انجام می دهند این افراد به جای آنکه سیاست خود را دینی کنند برای رسیدن به اهداف پست و حقیر سیاسی دین خود را با سیاسی کاری همراه کردند اینکه فردی مکرر دستگاه ها یا قوای مختلف را مورد حمله و تهمت قرار دهد هنر نیست زیرا هر کودکی می تواند با یک سنگ شیشه ای را بشکند هنر آن است که انسان خدا را در نظر داشته باشد و منطقی حرف بزند.

۹دی روز غلبه جنود الهی بر جنود شیطان می باشد

به گزارش نوای چالدران ،امام جمعه شهرستان چالدران در خطبه های این هفته نماز جمعه با عرض تسلیت سالروز ارتحال حضرت فاطمه معصومه (س) بر تمامی ملت مسلمان جهان اسلام از حضرت فاطمه معصومه (س) به عنوان آئینه تمام نمای حضرت فاطمه زهرا(س) یاد کرد و گفت : این بانوی بزرگ اسلام در طول عمر پر برکت خویش به عنوان محدثه ، عالمه ، دانشمند و روایتگر توانست نقش بسزایی را در حرکت مردم به طرف حقایق الهی انجام دهد و مرقد مطهر آن حضرت در شهر قم باعث منشاء تاسیس حوزه علمیه قم و تشکیل مقدمات حکومت نظام جمهوری اسلامی در کشور شد .

حجت الاسلام آقایی با تبریک سالروز حماسی ملت ایران اسلامی در ۹ دی سال ۸۸ از این روز به عنوان روز غلبه جنود الهی بر جنود شیطان یاد کرد و گفت : در این روز ملت ایران اسلامی با بصیرت کامل در جهت دفاع از ارزشهای والای اسلام و رهبری وارد عرصه شدند و بار دیگر با حضور میلیونی خود برگ زرین دیگری در کارنامه درخشان ایران اسلامی به ثبت رساندند و توطئه های از پیش تعیین شده دشمنان داخلی و خارجی را سرکوب نمودند .

وی با اشاره به اینکه امروزه دشمنان اسلام در جهت مبارزه با نظام جمهوری اسلامی ایران از طریق جنگ نرم وارد میدان نبرد شده است افزود : امروزه باید تمامی ملت ایران اسلامی با هوشیاری کامل و آگاهانه در برابر این توطئه ها ایستادگی نمایند و دشمنان اسلام را از دست یابی به منافع و مصالح شوم و پلید خود نا امید سازنند

نقد کردن خوب است اما لجن پراکنی حرام است

حجت الاسلام ایوب رنجبری امام جمعه شهرستان ماکو در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه با اشاره روایتی از امام حسن عسکری نمازگزاران را به رعایت تقوای الهی سفارش کرده و گفت :امام حسن عسکری می فرمایند هر آقا و خانومی که برادر و خواهر ایمانی خود را در خلوت مورد نصیحت قرار دهد این انسان نسبت به آن خواهر و برادر مایه زینت خواهد بود اما اگر عیب او را بزرگ نمایی کند باعث رسوایی وی است .

رنجبری افزود : بهترین انسان کسی است که عیب و ایراد دوست خود را فراموش کند لذا باید مراقبت کنیم که اعتماد عمومی از بین نرود اگر سیاه نمایی کنیم و خوبیها را نگفته و بدیها را بزرگ کنیم اعتماد عمومی از بین خواهد رفت امام راحل می فرمایند : تمام بدی ها در یک خانه جمع می شود و آن دروغ گفتن و وعده دروغ دادن است .

رنجبری تصریح کرد : انسان باید متواضع باشد بعضی اوقات می بینیم سمت ها و میزان تحصیلات افراد موجب غرور و تکبر انسان میشود اما هر چه درخت ثمر دهد باید سر خم کند لذا انسان باید متواضع باشد .

رنجبری با اشاره به سالروز شهادت کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه علیه السلام گفت: حضرت معصومه (س) با استقرار در شهر قم مایه خیر و برکت این کشور می باشد این بانو که از طرف برادرشان بنابر لیاقتشان لقب معصومه گرفتند ؛ لذا باید توجه داشته باشیم که ما ۱۴ معصوم داریم و این معصومیت ذاتی می باشد اما افرادی عادی وجود دارند که بر حسب لیاقتشان لقب معصوم را بر خود کسب کردند و اکتسابی می باشد که حضرت فاطمه معصومه (س) یکی از آن افراد می‌باشد که پدر این حضرت در مقام وی گفته اند : بعد از حضرت فاطمه زهرا (س) حضرت فاطمه معصومه شفیع روز محشر خواهد بود

امام جمعه ماکو در پیگیری مطالبات رهبری گفت : حضرت آقا در جلسه‌ای با شورای فرهنگی تبلیغات اسلامی در خصوص مسئله تبلیغ گفتند : تبلیغات مهم است اما تبلیغاتی که آگاهانه صادقانه و از روی امانت داری باشد چرا که امروزه در جبهه جنگ نرم دشمن سیاستی برای این که طراحی کرده است و آن ناامید کردن افراد است که تعدادی از دولتمردان هم دچار آن شدند حضرت آقا فرمودند : شما که قدرت داشتید و دارید نباید تهاجمی باشید باید در مقابل مردم پاسخگو باشید و نباید توپ در میدان دشمن بیاندازید بعضی ها سیاست شان عین دیانت شان و دیانت شان این سیاست شان نیست ؛ نقد کردن خوب است اما لجن پراکنی حرام است .

رنجبری در ادامه تصریح کرد : دشمن ضعف‌های ما را رصد کرده و آنها را بزرگنمایی می کند و فردا این ملت غیور با حضور پرشور خود در صحنه و حماسه ۹ دی به دشمنان نشان خواهد داد که نه تنها ضعف ندارد بلکه مشت محکمی بر دهان آنان خواهد کوبید و ندای لبیک یا حسین و ندای لبیک یا خامنه‌ای لبیک یا حسین است سر خواهند داد .

رنجبری بیان داشت : حماسه نه دی همانند ۲۲ بهمن شیرین است و مردم همیشه در صحنه آذربایجان بهتر از مردم کوفه عمل کرده و ولی خود را تنها نگذاشتند .

رنجبری در بحث مدیریت بحران گفت : اصل مدیریت بحران مسئله مهمی است که دولتمردان باید نسبت به آن توجه بیشتری داشته باشند چرا که اگر در شهرستان ما آتش سوزی در آپارتمانی بیش از سه طبقه دهد آیا آتش نشانی برای خاموش کردن آن داریم مسئول باید توجهش به همه مسائل بوده و مدیریت بحران کنند لذا نباید به دنبال مقصر باشیم بلکه باید آسیب شناسی و چاره اندیشی کنیم .

رنجبری در پایان گفت : فرهنگ سازی حوادث کنیم چرا که وقتی زلزله و یا بلایای طبیعی رخ می دهد نود نفر زیر دست و پا می میرند .

  بصیرت راهگشای امورات است
به گزارش آراز سسی، حجت الاسلام و المسلمین وحید طالبی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه پلدشت با اشاره به مسئله مهم بصیرت گفت: بصیرت و شناخت مسائل نسبت به اتفاقاتی که در جامعه می افتد بسیار واجب است، بصیرت در واقع راهنما و راه گشا است.
وی تصریح کرد: شناخت دین، استعداد، هوش و ذکاوت از مهمترین محورهای بصیرت است.
امام جمعه پلدشت با اشاره به ضرورت تقویت بصیرت در جامعه افزود: امروزه واجب است تا بصیرت در کشور تقویت شده و اتفاقات که در اطراف می افتد تشریح شود.
به گفته وی بصیرت در واقع مربوط به قلب، ذات و جان انسان است و به شناخت حقیقی گفته می شود.
طالبی با اشاره به اینکه بصیرت در واقع آرامش دهنده به قلب انسان است، گفت: اعتقاد به خدا نوری در قلب انسان ایجاد می کند که بوسیله آن نور، بصیرت به وجود می آید.
وی اظهار کرد: چشم به تنهایی نمی تواند حوادث و اتفاقات را ببیند و درک کند و برای درک بهتر موضوع نیازمند چشم معنوی و بصیرت هستیم.
خطیب نماز جمعه پلدشت افزود: انسان باید قبل از آغاز هرکاری به عاقبت آن کار توجه کرده و خدا را ناظر بر امورات خود ببیند، انسانی که فکر و تامل ندارد در واقع بصیرت ندارد.
به گفته وی ۱ساعت درست فکر کردن برای موضوعی بهتر از ۷۰ سال عبادت است.
طالبی با اشاره به اینکه کور بودن چشم ظاهری بهتر از کور بودن چشم باطنی است، گفت: انسان های بی بصیرت هیچ چیز را درک نمی کند.
وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی که فرمودند، امروزه هزاران رودخانه شایعه پردازی به سمت کشور در حال شلیک هستند و سعی دارند وضع کشور را آشفته نشان داده و مردم را بد بین کنند، اظهار کرد: عده ای علاوه بر دشمن در داخل کشور اقدام به شایعه سازی می کنند که نشان از نبود تقوا در این افراد است.
امام جمعه پلدشت با اشاره به تلاش های دشمنان گفت: دشمنان با تمام توان در حال تلاش برای تضعیف کشورمان هستند که با هوشیاری مردم و با رهنمودهای مقام معظم رهبری نقشه هایشان نقش بر آب می شود.
به گفته وی دشمن آرزوی خود مبنی بر تضعیف کردن کشور را با خود به گور می برد.
طالبی گفت: مسئولانی که در مقطعی مسئول بودند حق ندارند علیه کشور صحبت کرده و دشمنان را امیدوار کنند.
وی تصریح کرد: کشورمان در سایه خون هزاران هزار شهید به این اقتدار و قدرت رسیده است، دشمنان و افراد خود فروخته بدانند اگر کوچکترین حرکتی علیه نظام و کشور بکنند، ملت و نظام با اقتدار در برابر آنها خواهد ایستاد و پاسخ کوبنده ای بر آنها می دهند.
امام جمعه پلدشت با اشاره به حماسه ۹ دی روز بصیرت و میثاق امت با ولایت افزود: ملت قهرمان و مقتدر جمهوری اسلامی ایران آماده هستند و با کوچکترین اشاره مقام معظم رهبری پاسخ دشمنان را می دهند.

۹دی حماسه بصیرت مردم در تاریخ ایران ماندگار است

امام جمعه بوکان در خطبه‌های آئین سیاسی و عبادی نماز جمعه این شهر با اشاره به حماسه ۹ دی اظهار داشت: روز ۹ دی ماه به واسطه حرکت عظیم و فوق العاده مردم در تاریخ ماندگار شد.

ماموستا عبدالرحمن خلیفه زاده افزود: مردم دین باور ایران اسلامی در صحنه‌های گوناگون اعتقاد راسخ خود را به ارزش‌های دینی و پای بندی به اصول مکتب اسلام ناب محمدی به جهانیان نشان داده‌اند و انقلاب اسلامی ایران در طول چهل سال گذشته، حوادث بی‌شماری مانند جنگ تحمیلی، جنگ نرم، تهدیدها و تحریم‌های اقتصادی را با رهبری داهیانه مقام معظم رهبری با موفقیت پشت سر گذاشته است.

خلیفه زاده خاطر نشان کرد: فتنه سال ۸۸ با تمام طرح و برنامه‌های که استکبار داشت به واسطه حضور حماسی مردم انقلابی در ۹ دی خنثی شد و بدون شک تعالی و پیشرفت ایران اسلامی در همه عرصه‌ها به برکت رهبری معظم انقلاب و حضور همیشه در صحنه مردم انقلابی و وفادار ایران اسلامی امکان پذیر است.

خطیب جمعه بوکان با اشاره به دیداری که در چند روز گذشته با رهبر معظم انقلاب داشتند تاکید کرد: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری مردم نباید به شایعات گوش بدهند چون همه ساخته دشمنان ایران اسلامی است، ما برای این نظام بها داده‌ایم و مسئولین باید به فکر جوانان باشند و ناامیدی را از بین ببرند.

وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری فرمودند مسئولین اگر پستی به آن‌ها داده شد نباید سوء استفاده کنند و با وسوسه دشمن به فکر برهم زدن نظام باشند.

امام جمعه بوکان در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه امروز با اشاره به سالروز نهضت سواد آموزی بیان کرد: از زمان تشکیل نهضت سواد آموزی به فرمان امام خمینی(ره) تا کنون زحمات زیادی برای ریشه کن کردن بی‌سوادی شده است و خوشبختانه این زحمات نتیجه بخش بوده است هر چند نیاز به تلاش بیشتری است اما باید قدردان زحمات کسانی باشیم که برای آگاهی افراد جامعه تلاش می‌کنند.

انتهای پیام/

برچسب ها :
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=276029

اخبار مرتبط

نظرات

پنج شنبه, ۳۱ خرداد , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

چهارشنبه, ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
سه شنبه, ۲۹ خرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه