پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

کارشناس مسائل سیاسی:

کارشناس مسائل سیاسی گفت: رژیم صهیونیستی و آمریکا به دنبال تفرقه‌افکنی بین اقوام و طوایف و مذاهب مختلف جهان اسلام هستند اما امروز می‌توانیم با حرص قاطع این مسئله را بیان کنیم که یک وحدت عمومی حول موضوع فلسطین به وجود آمده است.

دکتر صدرالحسینی در گفت و گو با اروم نیوز، با اشاره به هدف آمریکا از انتقال سفارت خود به قدس اظهار داشت: انتقال سفارت خود به قدس این اقدام از سال ۱۹۹۵ در دستور کار روسای جمهور ایالات متحد آمریکا قرارگرفته بود اما به دلیل مناسب نبودن شرایط انتقال سفارت مهیا نبود آمریکا هر شش ماه یک‌بار این مسئله به تعویق می‌انداخت اما ترامپ با توجه به حمایت سیستم‌های ساختاری آمریکا دست به این اقدام زد.
وی افزود: یکی از مهم‌ترین اهداف ترامپ این بود که انسجام که در مقابل آمریکایی‌ها و رژیم صهیونیستی به وجود آمده است و با توجه به شکست‌های میدانی که مثلت آمریکا و رژیم صهیونیستی و عربستان در منطقه خوردند آمریکا تصور می‌کرد که بتواند با این اقدام شرایط را به نفع خود به پایان برساند و همان‌طور که میدانید یک اقدام سخیف ترامپ باعث این مسئله شد که یک موج عمومی بر ضد صهیونیسم به نفع فلسطین فراهم شود.
کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: امروز مهم‌ترین مسئله جهان اسلام فلسطین است و آمریکایی‌ها با این اقدام توجه همه مسلمانان را در سراسر جهان و حتی در آزادی خواهان غیرمسلمان را به مسئله اصلی فلسطین و مظلومیت مردم فلسطین تغییر دادند.
وی ادامه داد: در آستانه‌ی سالگرد شکست شدن حصر حلب اتفاقات خوبی افتاده است و در طول یک سال گذشته می‌توان با صراحت اشاره کرد که داعش جایگاهی برای برپایی خلافت دروغین خود ندارد یعنی در حقیقت اضمحلال در عراق را مردم عراق جشن گرفتند و در ماه‌های آینده مردم سوریه نیز این را جشن خواهند گرفت.
صدرالحسینی بیان کرد: رژیم صهیونیستی و آمریکا به دنبال تفرقه‌افکنی بین اقوام و طوایف و مذاهب مختلف جهان اسلام هستند اما امروز می‌توانیم با حرص قاطع این مسئله را بیان کنیم که یک وحدت عمومی حول موضوع فلسطین به وجود آمده است و مقاومت منطقه برای همه مردم منطقه یک نقطه امید محسوب می‌شود.
وی افزود: امنیت رژیم صهیونیستی به‌وسیله‌ی مقاومت و پیروزی‌هایی که مقاومت به وجود آورده کاملاً در حال تزلزل است که رئیس‌جمهور رژیم صهیونستی برای فرار از این تزلزل در ارتباط با اقدامی که ترامپ انجام داده است به او تبریک می‌گوید در حقیقت امروز مجموعه نظام سلطه در منطقه به شکل ویژه از مقاومت هراس دارند.
کارشناس مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها و عربستانی‌ها به دنبال این هستند که اسلام هراسی و ایران هراسی را در دستور کار خود قرار دهند یک واقعیتی است که انقلاب اسلامی با پرچم‌داری مقام معظم رهبری امروز توانسته بخش قابل‌توجه از جهان غیرمسلمان را هم به خودش معطوف کند امروز جمهوری اسلامی ایران برآمده از انقلاب اسلامی است.
وی تصریح کرد: در جنگ‌های نیابتی که عربستان در آن شکست‌خورده که همراه با آمریکایی‌ها و رژیم صهیونیستی تلاش در اسلام هراسی و دور کردن مردم از اسلام واقعی دارند و در کنار این محوریت اصلی اسلام نوین اسلامی که می‌توان بسیاری از سؤالات یاحنحل جهان بی‌هویت امروز را پاسخ دهد جمهوری اسلامی است و این ایران هراسی از کشورهای پیرامونی ما آغازشده است.
صدرالحسینی ادامه داد: ایران هراسی در شرایطی ایجادشده که جمهوری اسلامی بعد از دفاع مقدس توانست قدرت خود را در به وجود آوردن امکانات دفاعی فراهم کند تمام تلاش آن‌ها به مسئله معطوف شده بود که کشورهای پیرامونی ایران همچون امارات، قطر، کویت و کشورهای پیرامونی از جمهوری اسلامی بترسانند اما جمهوری اسلامی در طول این ۳۰ سال به آن‌ها نشان داد که جمهوری اسلامی هیچ چشم‌داشتی به خاک کشورهای همسایه ندارد بلکه جمهوری اسلامی مانند ستون محکم می‌تواند در منطقه آن‌ها را مورد پشتیبانی قرار دهد.
کارشناس مسائل سیاسی بیان کرد: امروزه اعتمادی را که ایران از همسایه‌های خود به دست آورده است باعث شده است که آمریکایی‌ها، انگلیسی‌ها و عربستانی‌ها در منطقه به‌شدت نسبت به این مسئله واکنش منفی نشان دهند و به دنبال این هستند که ایران را برای منطقه یک سلطه‌طلب و زیاده‌خواه معرفی کنند.
وی در پایان گفت‌وگو افزود: امروزه بخش قابل ‌توجهی از نیروهای مقاومت نیروهایی هستند که اعتقادی به مذهب شیعه ندارند پس بنا براین مقاومت توانسته با وسعت نظری که به خود داده است ازهمه جریان‌ها طوایف و مذاهب مختلف در راستای رسیدن به‌حق و عدالت و از بین بردن استکبار استفاده کند.
انتهای پیام/

برچسب ها : برچسب ها: , ,
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=276035

اخبار مرتبط

نظرات

شنبه, ۲ تیر , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

چهارشنبه, ۳۰ خرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه