پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع):

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) گفت: فتنه گران در جریان انتخابات ۸۸ با این بهانه در صدد حاکم کردن اسلام آمریکایی در کشور بودند که در رسیدن به این هدف ناموفق ماندند.

حجت الاسلام و المسلمین محمدحسن اختری در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، با اشاره به فتنه ۸۸ که ابتدا به عنوان یک دعوای انتخاباتی مطرح اما بعدا منجر به حرمت شکنی عاشورای حسینی شد، اظهار داشت: همه در مورد اینکه آمریکا در فتنه ۸۸ دخالت داشت اتفاق نظر دارند.

وی، افزود: به تدریج با گذشت سال ها و اظهاراتی که برخی سیاستمداران خارجی به خصوص آمریکایی ها و برخی کشورهای عربی اظهار کردند و برخی از این افرادی که به زندان رفتند و بعدا آمدند اذعان کردند همه آن ها در این نکته اتفاق نظر داشتند که دانسته یا ندانسته از سوی آمریکا، CIA و سیاستمداران انگلیس حمایت و پشتیبانی شده و آن ها در این قضیه دست داشتند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع)، با بیان اینکه استکبار در تلاش برای ایجاد فتنه در کشور بود، تصریح کرد: آن ها تلاش کردند تا این فتنه را ایجاد کنند و مسائل جانبی همچون انتخابات که مطرح کردند، بهانه هایی بود که به دست گرفتند برای نقشه اصلی و آن حرکت همان انقلاب مخملی بود.

وی، اذعان کرد: استکبار در تصور ایجاد اسلام آمریکایی در ایران همانند اوکراین بود اما بحمدلله نتوانستند، از دیگر دلایل روشن حمایت های مالی غرب از فتنه گران می توان به فرار عمّال فتنه و حضور آنان در ایستگاه های صداپراکنی و استودیوهای تصویری در خدمت به CIA اشاره کرد که به حول و قوه الهی مردم در ۹ دی به خوبی جواب تمام این توطئه ها را دادند و آن را خنثی کردند.

حجت الاسلام اختری، با اشاره به حضور گسترده و نشات گرفته از آگاهی مردم در راهپیمایی ۹ دی، تاکید کرد: مردم ایران اسلامی در راهپیمایی ۹ دی وفاداری و پایبندی شان به اسلام و نظام را به اثبات رسانده و به جهانیان نشان دادند و با آن حضور پرشور و فراگیر میلیونی بار دیگر در مقابل توطئه و حرکت مخملی به نظام جمهوری اسلامی آری گفتند و بر پایبندی و تبعیت خود از مقام معظم رهبری و بیعت مجدد با امام راحل و شهدای انقلاب اسلامی تاکید کردند.

وی، با اشاره به اعلام قدس به عنوان پایتخت اسرائیل توسط ترامپ تصریح کرد: این اقدام با این سخنان ترامپ آنقدر مفتضح بوده که حتی کشورهای اروپایی که در خیلی از مسائل با آمریکا همکاری و همراهی دارند در این قضیه همکاری نکردند و بعضی از آنان آشکارا این حرکت را محکوم کردند، برخی موقعیت را مناسب ندیدند و گفتند ترامپ کار غلطی انجام داده است.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع)، با اشاره به انعکاس سخنان ترامپ میان مسلمانان جهان و اتحاد و همبستگی هرچه بیشتر آنان با یکدیگر، گفت: جامعه مسلمانان جهان از زمانی که این سخنان توسط ترامپ مطرح شده با تظاهرات، برپایی اجتماعات و بیانیه های اعتراض آمیز خود این کار را محکوم و با آن مقابله می کنند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=275957

اخبار مرتبط

نظرات

شنبه, ۲ تیر , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

چهارشنبه, ۳۰ خرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه