پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس:

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: دولت در راستای تامین بودجه مورد نیاز حق دست درازی به جیب مردم را ندارد، این اقدام ظلم در حق مردمی است که به آقای روحانی اعتماد کردند.

روح الله حضرتپور در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، با اشاره به شیب تند افزایش قیمت برخی اقلام معیشتی در کشور و زمزمه ها برای افزایش قیمت حامل های انرژی، اظهار داشت: این موضوع از بی توجهی و ضعف مدیریت مسئولین و البته سودجویی باندهای بزرگ اقتصادی ناشی می شود و این این افزایش قیمت ها تنها موجب فربه شدن برخی افراد خاص خواهد شد.

وی، افزود: دولت بداند که مردم از این وضعیت ناراضی هستند، در حالی که حقوق  و درآمد مردم نسبت به سال گذشته افزایش چندانی نداشته، چرا باید ما شاهد افزایش غیر معقول برخی اجناس و زمزمه افزایش سوخت باشیم.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، تاکیدکرد: دولت حق ندارد برای تامین بودجه مورد نیازش دست در جیب مردم کند، این اقدام ظلم در حق مردمی است که به آقای روحانی اعتماد کردند.

حضرتپور، خاطر نشان کرد: دولت ایران را به سایر دولت ها در کشورهای دیگر مقایسه کنید، ما یک دولت بزرگ، کم بازده و پر خرج داریم که این رویه باید هر چه زودتر اصلاح شود.

وی، افزود: به عقیده من این رویه  استفاده نا صحیح و «بچه پولدار بازی» توسط وزارتخانه ها و برخی دیگر از نهادها فورا باید اصلاح شود، چه معنی دارد که نهاد ها و اداراتی که راندمان بسیار پائینی دارند این همه بودجه بدون حساب و کتاب دریافت کنند، در شرایطی که مثلا حقوق معلمین ما چندین ماه با تاخیر پرداخت میشود.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: دولت باید کوچک شود، دولت باید از هزینه های جاری خود بکاهد و نسبت به بازدهی نهاد های مختلف، به آن ها بودجه اختصاص دهد.

نماینده مردم ارومیه در خانه ملت، تاکید کرد: این افزایش قیمت ها شاید در شهر هایی مثل تهران چندان احساس نشود، اما در استانی مثل آذربایجان غربی که درآمد سرانه مردم از میانگین درآمد کشور پایین تر است، ظالمه و غیر معقول است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=275993

اخبار مرتبط

نظرات

دوشنبه, ۲۹ مرداد , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

یکشنبه, ۲۸ مرداد ۱۳۹۷
یکشنبه, ۲۸ مرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه