پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

گزارش؛

کارآفرین ارومیه‌ای که کارش را با ۱۰۰ قطعه مرغ بومی آغاز کرده، امروز بیش از ۸۰ درصد تولیدات مرغ محلی آذربایجان‌غربی را در اختیار دارد.

به گزارش اروم‌نیوز، یکی از بهترین راه‌های موجود در جهت برطرف ساختن کاهش وابستگی جوامع اسلامی به غرب و حفظ استقلال و پافشاری بر ارزش‌های حاکم بر خود اقتصاد مقاومتی است.

این بحث برای اولین بار توسط مقام‌معظم‌رهبری برای  مقابله با تهاجم دشمن در تمامی عرصه‌ها و بالا بردن توان مقابله مردم به‌عنوان ایده‌ای جدید مطرح و به اجرا گذاشته شد.

بحث کار‌آفرینی در مسئله اقتصاد مقاومتی حرف اول را می‌زند و محرک موفقیت بحث اقتصاد مقاومتی است.

در گوشه و کنار آذربایجا‌غربی افرادی دست به کار‌آفرینی زدند و با همت عالی و قدم‌های کوچک سعی کردند اقتصاد مقاومتی را معنا بخشند و نشان دهند که این نسخه‌ای کامل برای شفای اقتصاد است.

کار‌آفرینانی که نشان دادند برای انجام یک کار بزرگ نیاز به فراهم بودن همه شرایط نیست بلکه با دستان خالی نیز می‌توان کارآفرین شد به شرط آنکه همت و اراده‌ای قوی پشتوانه این فعالیت باشد.

«روح الله نژاد دهقان» جوان اهل ارومیه از توابع  نازلو‌چای شمالی و روستای لک است. او از سال ۹۲ با ۱۰۰ قطعه مرغ محلی با فعالیت مستقیم ۳ نفر و همکاری غیر‌مستقیم ۱۵ نفر آغاز به پرورش آن کرده است.

در تمام این سال‌ها مشکلات متفاوت گریبانگیر او و همکارانش بوده که بارها آن‌ها را تا مرز شکست کشانده‌است.

این جوان کار‌آفرین در خصوص مشکلاتشان در این زمینه می گوید: «نداشتن اطلاعات کافی و نبود حمایت ارگان‌های مربوطه از جمله مشکلاتی بود که در طول دوره پرورش مرغ محلی گریبانگیرمان بوده است.

همچنین عدم همکاری کشتارگاه‌های محلی نیز از جمله مشکلات ما در زمینه کشتار مرغ‌های محلی است. کشتارگاه‌های محلی به دلیل کم‌بودن هزینه کشتار بوقلمون از این کار امتناع می‌کنند و بالاجبار باید از کشتارگاه‌های شهرها و استان‌های دیگر استفاده کنیم که این مسئله به ضرر ما و مجموعه ما بوده و ترجیح می‌دهیم عرضه‌ای بر اساس تقاضا داشته باشیم.»

او در سال گذشته با شکست مواجه شده اما هیچ چیز نتوانسته او را از ادامه این راه نگه دارد بلکه با اراده‌ای قوی‌تر مسیرش را پیموده است.

تنها بخشی که روح الله نژاد دهقان و همکارانش را در این زمینه حمایت کرده ستاد اقتصاد مقاومتی بوده است که با دادن وام‌هایی قدرت سر پا ایستادن و موفقیت را به آن‌ها داده است.

وی می‌گوید: «اکنون ۳۰۰ قطعه مولد در مجموعه داریم و با جوجه‌های اینان به ۱۰۰۰ قطعه می‌رسد با فعالیت مستمر  توانسته‌ایم استان را در زمینه مرغ محلی به درجه خودکفایی برسانیم و و ۵۰ درصد بازار فروش را در اختیار داشته باشیم. همچنین با فرا‌رسیدن فصل سرما اکثر جوجه‌ها  به استان‌های جنوبی ارسال می‌شوند.»

به دقت که در محیط به صدا‌ها گوش می‌دهیم صدای آهنگی ملایم و لایت به گوش می‌رسد.

وقتی علت این صدا را از او می‌پرسیم، اظهار می‌کند: «با تجربه به این نتیجه رسیدیم که صداهای ملایم باعث ایجاد آرامش در مرغ شده و میزان تولید را ۲۰ درصد افزایش داده و در وزن و تولید تخم‌های آنان نیز نقش بسزایی دارد.»

کارآفرینی این روزها مسئله‌ای است که به‌تنهایی نمی‌توان به نتیجه‌ای مطلوب دست یافت و باید حمایت‌های مسئولین و ارگان‌های مربوطه متوجه آنان شود.

نژاد دهقان، در خصوص حمایت مسئولان از کار‌آفرینان ابراز می‌کند: «یک جوان زمانی که آغاز به فعالیتی می‌کند باید توسط افراد مختلف حمایت شود تا بتواند موفقیت به‌دست آورد در غیر این‌صورت با شکست مواجه شده و داشته‌هایش را در آغاز جوانی از دست می‌دهد.

اکنون که ۸۰ درصد تولیدات استان در زمینه مرغ محلی توسط مجموعه ما تامین می‌شود باید تشویق‌های لازم جهت بهبود و رونق تولیدات و فعالیت‌ها در این بخش را داشته باشیم.»

انتهای پیام/

برچسب ها : برچسب ها: ,
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=275715

اخبار مرتبط

نظرات

شنبه, ۲ تیر , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

چهارشنبه, ۳۰ خرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه