پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی؛

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ارومیه قطب حمل و نقل و ترانزیت کشور بوده و آذربایجان غربی نقش گسترده ای در صنعت ترانزیت و راهداری کشور دارد.

به گزارش اروم نیوز، سید هادی بهادری امروز در مراسم گرامیداشت روز حمل و نقل و راهداری که در محل سالن همایش های اداره برق برگزار شد، با تبریک این روز به تمام راهداران و رانندگان حمل و نقل، اظهار داشت: ارومیه قطب حمل و نقل و ترانزیت کشور بوده و آذربایجان غربی نقش گسترده ای در صنعت ترانزیت و راهداری کشور دارد.

وی، افزود: افزون بر ۵۰ درصد از مرزهای زمینی کشور متعلق به مرزهای آذربایجان غربی بوده و کریدور های بین المللی ترانزیتی از استان ما عبور می کنند که هم اهمیت داخلی داشته و هم در مرزهای بین المللی دارای اهمیت ویژه است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هوشمند سازی حمل و نقل از جمله اقداماتی است که کمتر به آن توجه شده است، انبار ماشین آلات غیرقابل استفاده و فرسوده ای که در جوار روستای کردلر قرار دارد، به خواب رفته و از تعداد ۷۰ دستگاه ماشین آلات راهداری بیش از ۴۰ دستگاه فرسوده است.

وی، تاکید کرد: گردنه های تکاب، ماکو و قوشچی در این سه ماه زمستان نیازمند تامین امکانات است که باید به این موضوع رسیدگی شود.

بهادری، با اشاره به کم توجهی های انجام شده به آذربایجان غربی گفت: نوسازی ناوگان حمل و نقل استان و نیز تبدیل به احسن نمودن ناوگان اهمیت بسیاری دارد که باید اقدامات مناسب در زمینه اعطای تسهیلات و یخچال دار کردن ماشین آلات صورت گیرد.

اقتصاد کشور وابسته به خدمات راهداری و رانندگان است

در این مراسم روح الله حضرت پور یکی دیگر از نمایندگان مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی نیز با تبریک روز راهداری و حمل و نقل به کارکنان این، اظهار داشت: اهمیت بخش راهداری و حمل و نقل کشور در طول دوران دفاع مقدس و نیز پس از آن همواره مورد توجه قرار داشته است.

وی، با بیان اینکه ارتباط مهمی میان راهداری و رانندگان با اقتصاد کشور وجود دارد،  افزود: اقتصاد کشور وابسته به خدمات راهداری و رانندگان است، چرا که راهداران با هزینه کرد از وقت و جان خود در سرمای طاقت فرسا و گرمای شدید، مشغول خدمات رسانی به مردم در اقصی نقاط کشور هستند.

حضرت پور، تاکید کرد: من و همه مردم ایران مدیون خدمات و زحمات راهداران و رانندگان حمل و نقل هستیم و با بوسه بر دستان تک تک شما خدمتگزاران خدمات شما را ارج می نهیم.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=275601

اخبار مرتبط

نظرات

پنج شنبه, ۳۱ خرداد , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

چهارشنبه, ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
سه شنبه, ۲۹ خرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه