پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

قاضی پور مطرح کرد:

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت جهاد کشاورزی ازواردات میوه به کشور جلوکیری کند.

نادر قاضی پور در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، با اشاره به تولید بیش از یک میلیون تن سیب مطلوب در آذربایجان غربی، گفت: در سال زراعی جاری زمینه تولید کنسانتره برای صادرات بهینه آن در کارخانجات استان به دست آمد.

وی، از وجود بیش از ۷۰۰ هزار تن سیب در سرخانه های استان خبر داد و افزود: مسئولان جهاد کشاورزی و واحد های مربوطه باید در تلاش جهت پیدا کردن بازار و خارج کردن محصولات کشاورزان تا ۲۲ بهمن افدام کنند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، عنوان کرد: وزیر جهاد کشاورزی در صدد ممنوع کردن واردات میوه یا به حداقل رساندن آن باشد به گونه ای که در ازای صادرات دو کیلو میوه یک کیلو آناناس یا میوه های مشابه آن وارد کند.

وی، همکاری وزارت امور خارجه، جهادکشاورزی و بیشتر از همه وزارت کشور را نیاز اصلی برای حل مشکل صادرات دانست و ابراز داشت: دستگاه های مربوط هرچه سریع تر نسبت به پیدا کردن بازارهای خارجی اقدام کرده و و از رانت خواری ها در بنادر کشور در ایام نزدیک عید جلوگیری کنند.

قاضی پور، همچنین تاکید کرد: سیب آذربایجان غربی برند کشاورزی کشور است و باید تا پایان نیافتن سیب آذربایجان واردات گمرکات به حداقل برسد.

وی، افزود: دست از تولید داخلی و حمایت از آن نمی کشیم و در این زمینه کسانی که در صدد واردات میوه هستند باید پاسخگوی معضل باشند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: مسئولان نسبت به رانت خواری ها و پهلو گرفتن کشتی های وارداتی در بنادر توجه کنند و از پهلو گرفتن آنان در زمان های خاص سال همچون عید نوروز جلوگیری شود.

انتهی پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=274477

اخبار مرتبط

نظرات

شنبه, ۲ تیر , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

چهارشنبه, ۳۰ خرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه