پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

امام جمعه میاندوآب:

امام جمعه میاندوآب گفت: مسئولین فرهنگی فعالیت کمتری در سطح شهر ها دارند و در خصوص بودجه فرهنگی نیز آنطور که باید در امورات فرهنگی مورد نیاز مصرف نمی شود.

حجت الاسلام و المسلین حمید حسن زاده در گفت وگو با خبرنگار اروم نیوز با اشاره به هدف تاسیس شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت گسترش نفوذ فرهنگ اسلامی در شئون جامعه و تقویت انقلاب فرهنگی و اعتلای فرهنگ عمومی و تزکیه محیط‌های علمی و فرهنگی از افکار مادی و نفی مظاهر و آثار غربزدگی از جمله اهداف این شورا است.

وی افزود: شورای عالی انقلاب فرهنگی میتواند مسائل روز کشور و دنیا را رصد کرده و مسائلی که می توانند در پیشرفت فرهنگ ملی، فرهنگ دینی و فرهنگ مذهبی است، را مدیریت کند.

وی ادامه داد: می بایست مسائل فرهنگی کشور به صورت کلان توسط این شورا مدیریت شود اما متأسفانه آن طوری که دیده می شود به اندازه ای که باید تاثیرگذار باشد، تاثیری نداشته است.

امام جمعه میاندوآب تصریح کرد: حتی مقام معظم رهبری گلایه ای که به شورای عالی انقلاب فرهنگی دارند این است که این شورا باید در مسائل ملی فرهنگی کشور ورود پیدا کرده و رصد نمایند و اجازه ندهد مسائلی که از بین برنده مسائل دینی و فرهنگی جامعه است از طرف دستگاه ها انجام گیرد، چرا که شورای عالی فرهنگی نهادی است که می تواند در مقابل مسائل فرهنگی و چالش های فرهنگی مقاومت کرده و دستورالعمل هایی برای بهبود وضعیت صادر کند.

حجت الاسلام و المسلین حسن زاده در خصوص تاثیرات شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: متأسفانه مسئولین فرهنگی فعالیت کمتری در سطح شهر ها دارند و در خصوص بودجه فرهنگی نیز آنطور که باید در امورات فرهنگی مورد نیاز صرف نمی شود؛ حتی مسئولین کلان کشوری و دولتی نیز نسبت به این کم کاری ها هیچ گونه باز خواستی نمی کنند.

وی ادامه داد: برای انجام کارهای فرهنگی باید بودجه صرف شود و در سطح کشور و سطح شهرها و روستاها بودجه در نظر گرفته شود و مسئولین می توانند به صورت کلان از دولت و وزارت ارشاد و نهادهایی که فرهنگی هستند، درخواست کنند.

امام جمعه میاندوآب خاطر نشان کرد: مسئولین استان ها از طریق مجلس شورای اسلامی می توانند بر قوه مقننه تاثیر بگذارند تا بودجه های فرهنگی در سطح کلان کشور تصویب شود و در اختیار مسئولین قرار گیرد نه تنها در آیین نامه های خود را کاربردی تر بنویسند و در اختیار دستگاه ها قرار بدهند و نیزمی توانند پشتیبانی مالی کرده تا این امر در جامعه نهادینه شود.

انتهای پیام/

برچسب ها : برچسب ها: ,
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=274827

اخبار مرتبط

نظرات

شنبه, ۲ تیر , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

چهارشنبه, ۳۰ خرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه