پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

مدیرکل جهاد کشاورزی آذربایجان غربی:

مدیرکل جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: میزان سطح زیر کشت سیب‌زمینی درسالجاری ۸۵۰ هکتار است که این مقدار نسبت به سال گذشته کاهش داشته است.

اسمعیل کریم زاده در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، با اشاره به میزان سطح زیر کشت سیب‌زمینی در آذربایجان غربی، اظهار داشت: میزان سطح زیر کشت سیب‌زمینی درسال ۹۶ به ۸۵۰ هکتار رسیده که این مقدار نسبت به سال گذشته کاهش داشته است.

وی، افزود: در آذربایجان غربی حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد مراحل کاشت، داشت و برداشت به‌صورت مکانیزه انجام‌شده است.

مدیرکل جهاد کشاورزی آذربایجان غربی، تصریح کرد: این استان در تولید سیب‌زمینی در رتبه ۱۵ کشوری قرار گرفته و بیشترین کشت سیب‌زمینی به ترتیب در شهرهای چالدران، خوی، ارومیه و پلدشت صورت گرفته است.

وی، در رابطه با اقداماتی انجام‌شده برای بهبود وضعیت  سیب‌زمینی در استان اظهار داشت و گفت: اعطای تسهیلات بانکی برای کمک به خرید غده سیب‌زمینی و ماشین‌آلات موردنیاز و تأمین نهاده‌های کشاورزی موردنیاز برای بهبود وضعیت سیب‌زمینی در استان صورت گرفته است.

کریم زاده، خاطرنشان کرد: نیاز آذربایجان غربی به سیب‌زمینی سالانه ۱۵۰ هزار تن بوده ولی تولید سالیانه استان به‌صورت متوسط ۴۰ هزار تن است و به ازای هر کیلوگرم ۱۵۰۰ ریال یارانه صادراتی پرداخت می شود که حدود ۳ و نیم میلیارد ریال برآورد شده است.

وی، افزود: علی‌رغم اینکه درزمینهٔ تولید سیب‌زمینی به خودکفایی نرسیده‌ایم، اما در زمان تولید محصول صادرات به کشورهای عراق، آذربایجان، نخجوان، و ارمنستان دایر بود.

انتهای پیام/

 

برچسب ها : برچسب ها: ,
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=274409

اخبار مرتبط

نظرات

جمعه, ۲۶ مرداد , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

پنج شنبه, ۲۵ مرداد ۱۳۹۷
چهارشنبه, ۲۴ مرداد ۱۳۹۷
چهارشنبه, ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه