پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی:

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: اقدام ترامپ در اعلام قدس به‌عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی نشات گرفته از عجز و ناتوانی سران عرب در برابر زیاده خواهی های استکبار است.

به گزارش اروم‌نیوز، حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه ارومیه، ضمن محکوم کردن اقدام اخیر ترامپ، اظهار داشت: وظیفه مسلمانان و به خصوص مسئولین و سران کشورهای اسلامی ایستادگی در برابر یاوه گویی ها و زیاده خواهی های استکبار است.

وی، افزود: این اقدام قطعا نشات گرفته از ناتوانی سران عرب در برابر استکبار و زیاده خواهی های امریکا و اسرائیل است که هرروز ننگین تر می شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه، تصریح کرد: به دور از تمام گرایشات سیاسی و اعتقادی باید در برابر این گونه حرکات بایستیم و اجازه تعدی دشمنان به کشورهای اسلامی را ندهیم.

وی، اذعان داشت: ایستادگی در برابر زیاده خواهی دشمنان بر اساس آیات قرآن و روایات اسلامی وظیفه مسلمانان است و بارد در این مسیر بیش از گذشته تلاش کنیم.

حجت الاسلام قریشی، خاطرنشان کرد: اسرائیل سگ هار آمریکا در منطقه است و مسلمانان وطیفه جنگ با این رژیم جعلی را دارند.

وی، در بخش دیگری از خطبه‌های این هفته، با اشاره به ۱۶ آذر روز دانشجو، بیان کرد: مدیران، روسا و وزرای مرتبط با دانشگاه‌ها باید در در راس جریانات دانشگاهی به دنبال تحقق مطالبات رهبری از دانشگاه و جنبش های مختلف دانشگاهی باشند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی ، همچنین با بیان نکاتی در مورد لزوم توجه دانشجویان و اساتید به مقوله انقلابی گری، عدالتخواهی، روحیه استکبارستیزی و نیز داشتن بینش سیاسی و اخلاق مداری، این موارد را جزو خواسته های اصلی رهبری از دانشگاه ها برشمرد.

بیان نکاتی از موارد مرتبط با معاد و آخرت و نیز مسائل خانواده از دیگر بخش های سخنان امام جمعه ارومیه در خطبه های انی هفته بود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=274606

اخبار مرتبط

نظرات

شنبه, ۲ تیر , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

چهارشنبه, ۳۰ خرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه