پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی خبر داد:

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی گفت: ۶۷ راهدارخانه در مدت زمان اجرای طرح زمستانی راهداری فعال هستند که در مواقع لزوم به مسافران جاده ‌ای خدمات ‌رسانی امدادی و در صورت نیاز اسکان موقت انجام می گیرد.

عبدالحسین علی اکبری در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، با اشاره به آغاز طرح زمستانی در آذربایجان غربی که از ۱۵ آذر ۹۶ آغاز و تا ۱۵ فروردین ۹۷ ادامه دارد، اظهار داشت: تعداد ۸۰۰ راهدار با ۴۳۰ ماشین آلات سنگین و سبک در طرح زمستانی استان مشارکت فعال دارند.

وی، با بیان اینکه برای اجرای این طرح ۱۵ هزارتن نمک و ۴۵ هزار تن ماسه تهیه شده، افزود: گشت راهداری و امداد آمادگی لازم را برای اجرای طرح زمستانی در ۱۸ گردنه مهم صعب العبور و برف گیر استان در راه های اصلی و ۷۸ گردنه روستایی که حدود ۱۳ میلیون و ۵۱۴ کیلومتر مربع راه که معادل ۱۸ ملیون و ۷۵۸ کیلومتر راه همسنگ می شود، را داراست.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی، با اشاره به حضور مستمر اکیپ ‌های راهداری در جاده ‌های استان، گفت: آمادگی کلیه راهدارخانه ها در تمام نقاط استان جهت اسکان اضطراری مسافران جاده ای و شناسایی نقاط مستعد کولاک با بهره گیری از تجارب سال های گذشته و برنامه ریزی های لازم جهت عدم انسداد مقاطع مذکور انجام یافته است.

وی، با بیان اینکه ۶۷ راهدارخانه در طول طرح زمستانی راهداری فعال است که در صورت نیاز به مسافران جاده ‌ای خدمات‌ رسانی امدادی و در صورت نیاز اسکان موقت انجام می گیرد، ادامه داد: با حداکثر توان در خدمت مردم و تمامی افرادی که در جاده ها تردد می کنند، بویژه در فصل بارندگی هستیم.

علی اکبری، با اشاره به اینکه همزمان با اجرای طرح زمستانی، امدادگران راهداری در ۶۷ نقطه استان مستقر شدند، بیان داشت: در سه ماه آخر سال با توجه به برودت هوا برنامه سفر خود را متناسب با شرایط جوی تنظیم کنند و تجهیزات مورد نیاز از جمله زنجیر چرخ و چراغ چشمک ‌زن و جعبه کمک ‌های اولیه و کپسول آتش نشانی را همراه داشته باشند.​

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی، با بیان اینکه در این خصوص راهداری‌ ها تجهیز و ماشین‌ آلات راهداری ‌ها نیز به روز شده‌اند، ابراز کرد: آذربایجان غربی دارای ۶۷ راهدارخانه در محورهای مواصلاتی خود است که تمام این راهدارخانه‌ها تجهیز و به روزرسانی شده ‌اند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=274549

اخبار مرتبط

نظرات

دوشنبه, ۲۹ مرداد , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

یکشنبه, ۲۸ مرداد ۱۳۹۷
یکشنبه, ۲۸ مرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه