پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی جهاد کشاورزی آذربایجان غربی:

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی از تداوم عملیات بیمه گذاری محصولات کشاورزی استان تا پایان دی ماه سال جاری خبر داد.

رسول جلیلی در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، با بیان زمان بیمه محصولات کشاورزی گفت: مهلت بیمه گذاری زراعت پائیزه تا ۱۵ آذرماه ودرختان هسته دار تا پایان آذرماه است.

وی، زمان بیمه سیب درختی و گردو را اواخر دی ماه سال جاری اعلام کرد و افزود: زمان بیمه این محصولات از سوی صندوق بیمه کشاورزی تمدید شده است.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی، با تاکید بر ضرورت فرهنگ سازی بیمه محصولات کشاورزی در بین بهره برداران این بخش تصریح کرد: کشاورزان و بهره برداران بخش کشاورزی استان با بیمه کردن محصولات خود در مدت زمان باقی مانده به عنوان مطمین ترین چتر حمایتی دولت،درصد میزان خسارت وارده به محصولات کشاورزی خود را کاهش دهند.

وی، در خصوص وضعیت بیمه شدگان سال گذشته از سوی جهاد کشاورزی اذعان داشت: در سال گذشته ۴۴ هزار و ۸۰۰ پرونده بهره برداران به ارزش ۲۷۴ میلیارد تومان جهت استمهال وام های خسارت دیدگان ناشی از حوادث غیر مترقبه بخش کشاورزی استان به بانک های عامل معرفی و پرونده های واجد شرایط مورد بررسی و اقدام قرار گرفت.

جلیلی، عنوان کرد: انتظار داریم در سال جاری نیز با ابلاغ به موقع دستور العمل اجرایی استمهال وام های خسارت دیدگان به بانک ها توسط بانک مرکزی پس از تایید کمیته خسارت شهرستان ها و بررسی موارد مطرح شده، کشاورزان بتوانند از بخشودگی کارمزد بانکی و استمهال سه ساله وام های خود برخوردار شوند.

وی، از افزایش میزان بارندگی پاییزی نسبت به سال گذشته خبر داد و افزود: میزان بارندگی در استان در سال جاری در حدود ۳۶ درصدنسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته افزایش داشته و نسبت به بلند مدت در حدود ۱۲ درصد کاهش داشته است.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی، خاطرنشان کرد: با توجه به پیش بینی های سازمان هواشناسی مبنی بر افزایش نیم تا یک درجه ای دما در استان ، باید بیشتر از گذشته در جهت ترویج روشهای نوین آبیاری در بین بهره برداران بخش کشاورزی و آگاه سازی کشاورزان در زمینه کاهش مصرف آب و عواقب بحران کم آبی دریاچه ارومیه تلاش کنیم.

انتهای پیام/

برچسب ها : برچسب ها: ,
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=274481

اخبار مرتبط

نظرات

دوشنبه, ۲۹ مرداد , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

یکشنبه, ۲۸ مرداد ۱۳۹۷
یکشنبه, ۲۸ مرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه