پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

روز مجلس بهانه ای شد تا نیمروزی همراه با نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی باشیم تا واقع و برنامه های یک روز یک نماینده را نظاره گر باشیم.

به گزارش اروم نیوز، ۱۰ آذر همزمان با سالروز شهادت شهید مدرس، روز مجلس نامگذاری شده است، این موضوع بهانه ای شد تا نیمروزی همراه با نادر قاضی پور، نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی باشم.

روایت زیر از آنچه که در این نیمروز گذشت حکایت می کند.

برداشت اول:

دفتر ارتباطات مردمی نادر قاضی پور

امروز جمعه، ۱۰ آذر ۱۳۹۶؛ به محض رسیدن به دفتر وی، انگار منتظر آمدنم بود، با چند نفری که در دفتر بودند خداحافظی کرد و راهی شدیم.

با توجه به برگزاری کنگره ملی ۱۲ هزار شهید آذربایجان غربی تصاویر شهداء در خیابان های ارومیه نصب شده است؛ صحبت های ما با خاطراتی از شهداء شروع شد؛ از دوران همرزمی با شهید مهدی و حمید باکری می گوید و از عملیات های مختلف دفاع مقدس سخن می گوید، طوری تعریف می کند که انگار همین الان وقایع تکرار می شوند، انگار همین امروز اتفاق افتاده است.

قاضی پور به دیدارهای مردمی که هر هفته در دفتر ارتباطات مردمی اش برگزار می شود اشاره کرده و در لابه لای این صحبت ها به مشکلات واحد های صنعتی استان و کارخانه دستکش حریر ارومیه اشاره می کند که تعدادی از کارکنانش اخیرا به دفتر وی آمده بودند، میگوید که پیگیری کردیم تا به کمک وزیر بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی مشکل این واحد صنعتی حل شود.

تلفن های پی در پی قاضی پور مجالی برای هم کلام شدن نمی داد؛ تلفن ها از مردم های عادی گرفته تا خبرنگاران و مسئولین است.

برداشت دوم:

کارخانه ذوب آهن فردوس باختر

اولین مقصدمان کارخانه ذوب آهن فردوس باختر است که به گفته ناصر سپهری، مدیر این واحد صنعتی از سال ۹۳ تا کنون به دلیل نبود مواد اولیه، رکود بازار، نبود صادرات و مشکلات زیرساختی از جمله گاز و برق غیر فعال شده بود.

قاضی پور می گوید بالغ بر ۷۰ نفر در این واحد صنعتی کار می کنند که با پیگیری های لازم مشکلات آن را رفع و دوباره کارکنانش برای ادامه کار فراخوانده شدند.

قاضی پور می گوید که واحدهای صنعتی زیادی هستند که با مشکلات هر چند کوچک و بزرگ دست پنجه نرم می کنند و یا غیرفعال و یا نیمه فعال هستند و با کمتر از ظرفیت و توان خود تولید می کنند، ولی او معتقد است که می شود با حمایت های نه چندان زیاد و حداقل با هماهنگی بین شرکت ها و سازمان ها و کمک به بازار فروش تولید کنندگان، دوباره این واحدهای صنعتی را به چرخه تولید بازگرداند که در اثر آن می توان برای معضل بیکاری هم چاره ای اندیشید.

برداشت سوم:

نماز جمعه شهر قوشچی

قاضی پور، سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه شهر قوشچی است که امروز چهارمین نماز جمعه این شهر برگزار می شود.

در زیر به بخش هایی از سخنرانی وی اشاره شده است:

اگر شهید مدرس در مجلس فعلی بود، با خیلی از طرح ها و لوایح مخالفت می کرد و مشکلات و معیشت مردم، مشکلات اقتصادی و مطالبات رهبری را با جدیت پیگیری می کرد؛ جای شهید مدرس ها در مجلس خالی است.

رئیس جمهور آینده جمهوری اسلامی ایران اگر خاک را هم طلا کند نمی‌تواند از عهده وام ها و سودهای بانکی که از بیگانه ها گرفته شده برآید.

برخی نمایندگان مرفه، لیستی و کور به جای مدنظر قرار دادن معیشت مردم، منافع حزب خود را در حمایت یا مخالفت از طرح‌ها و لوایح در نظر می‌گیرند.

برخی نمایندگان مجلس به جای اینکه وکیل مردم باشند، وکیل دولت در مجلس شواری اسلامی هستند؛ پایه های نظام جمهوری اسلامی ایران، ملت هستند بنابراین نمایندگان مردم باید در چارچوب قانون امورات مردم را پیگیری کنند.

اولین مصوبه هیئت دولت روحانی در خصوص احیای دریاچه ارومیه بود امّا امروز ستاد احیای دریاچه ارومیه به ستاد مرگ این دریاچه تبدیل شده است؛ چرا که حتی نمایندگان مجلس هم از هزینه‌کرد بودجه تخصیصی به این ستاد خبر ندارند.

برداشت چهارم:

جلسه با امام جمعه و مسئولین شهر قوشچی

بعد از اتمام نماز جمعه، قاضی پور، اسمعیل کریم زاده، رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی و جمعی از مسئولین شهر قوشچی برای بررسی پاره ای از مشکلات این شهر در جلسه ای در دفتر امام جمعه جدید قوشچی شرکت کردند.

موضوع آب و دریاچه ارومیه انگار تمام هم و غم قاضی پور شده است، در سخنرانی ها و جلسات مدام از این موضوع صحبت می کند و معتقد است که مدیریت آب در کشور به خصوص در حوضه آبریز دریاچه ارومیه ضعیف است.

او در این جلسه به اصلاح الگوی کشت و نوع آبیاری اشاره کرد و شرایط وخیم دریاچه ارومیه را یادآور شد.

برداشت پنجم:

مراسم ویژه هفته وحدت در روستای قولنجی در بخش انزل ارومیه

در مسیر برگشت از قوشچی، به خاطر اینکه وی را به مراسمی در روستای قولنجی دعوت کرده بودند، راهی این روستا شدیم؛ از بدو ورود به این روستا از پیگیری هایش برای بهسازی جاده اصلی این روستا می گوید و به الزاماتی که باید برای بهبود وضعیت زندگی مردم این روستا انجام شود، تأکید دارد.

در زیر به بخش هایی از سخنرانی وی اشاره شده است:

در این مراسم قاضی پور به موضوع سدهای حوضه دریاچه ارومیه اشاره کرد و گفت: از دولت خواسته بودیم تا عملیات ساخت دو سد نازلو و باراندوز و همچنین احداث کانال «دلمه اخی تا قولنجی و قوشچی» هر چه زودتر به پایان برسد.

قاضی پور احداث این دو سد را در راستای تأمین آب شرب شهرستان و آب کشاورزی مردم منطقه عنوان کرد.

وی از ستاد احیای دریاچه ارومیه با عنوان ستاد مرگ دریاچه ارومیه یاد کرد و گفت: ستاد احیای دریاچه ارومیه آذربایجان غربی را از برداشت آب منع می‌کند پس چگونه ۵ میلیون متر مکعب در ثانیه برای افتتاح فاز ۲ کارخانجات در آذربایجان شرقی اختصاص می‌دهد به طوری که این کارخانجات در شرف افتتاح هستند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی افزود: ستاد احیای دریاچه ارومیه سد نازلو و سد باراندوز و سد سیمینه بوکان را تعطیل کرده است در حالی سد شهید مدنی تبریز در حال اتمام است.

بعد از کلی مراسم و سخنرانی بالاخره برگشتیم، البته رفت و برگشمان فقط به صحبت از مشکلات و تلفن های پی در پی قاضیپور خلاصه نمیشد، در مسیر رفت و برگشت مدام شاهد ابراز علاقه و سلام و احوالپرسی مردم بودیم، قاضی پور می گوید این مردمی که در جاده، خیابان و ماشین و … سلام می کنند، از من انتظار دارند که در مجلس حامی حقوقشان باشم، پیگیر مشکلاتشان باشم.

او معتقد است و مدام میگوید که نماینده مردم در مجلس وکیل مردم در مجلس است و باید در پیگیری ها و تصویب قوانین خواست مردم را مدنظر قرار دهد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=274522

اخبار مرتبط

نظرات

جمعه, ۲۶ مرداد , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

پنج شنبه, ۲۵ مرداد ۱۳۹۷
چهارشنبه, ۲۴ مرداد ۱۳۹۷
چهارشنبه, ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه