پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

معاون شهردار ارومیه؛

معاون امور زیربنایی و حمل و نقل امور شهری شهرداری ارومیه گفت: فاز اول پروژه آذربایجان با ۳۵ درصد پیشرفت کلی افتتاح شد و برای اتمام آن حدود ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار لازم است.

رضا جوان کیا در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، با اشاره به افتتاح فاز اول پروژه آذربایجان همزمان با کنگره ملی ۱۲ هزار شهید آذربایجان غربی با حضور فرمانده سپاه پاسداران، اظهار داشت: پروژه تقاطع غیرهمسطح آذربایجان که در ورودی شهر ارومیه واقع شده، با تلاش شهرداری فاز نخست این پروژه که بزرگراه جاده مهاباد را به بلوار والفجر متصل می ‌کند، به دست فرمانده سپاه پاسداران و با حضور مسئولان کشوری و استانی افتتاح شد.

وی، با بیان اینکه کل پروژه تقاطع غیر همسطح آذربایجان ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، افزود: تاکنون به منظور تکمیل فاز نخست این تقاطع ۴۵ میلیارد تومان هزینه شده و برای اتمام آن حدود ۱۵۰ میلیارد تومان دیگر لازم است تا به مرحله بهره برداری برسد که مجموع هزینه های پروژه را به ۲۰۰ میلیارد تومان می رساند.

معاون امور زیربنایی و حمل و نقل امور شهری شهرداری ارومیه، مشکلات تامین بودجه را عامل اصلی تاخیر در اتمام این پروژه عنوان و اظهار کرد: تملک اراضی، عدم اخذ مطالبات شهرداری، تامین مصالح و مشکلات اقتصادی حاکم در کشور از دلایل کند بودن روند اتمام این پروژه است.

وی، تصریح کرد: با تلاش های شهردار ارومیه و تامین منابع مالی، فاز دوم این پروژه در هفته دولت ۹۷ به بهره برداری کامل می رسد.

انتهای پیام/

برچسب ها : برچسب ها: ,
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=274453

اخبار مرتبط

نظرات

یکشنبه, ۲۸ مرداد , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

یکشنبه, ۲۸ مرداد ۱۳۹۷
یکشنبه, ۲۸ مرداد ۱۳۹۷
شنبه, ۲۷ مرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه