پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی:

عضو هیئت رییسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: حمایت از تولید کننده در صنعت کشاورزی وجود نداشته و مسئولان باید پیگیر بازار فروش و حمایت از تولیدکنندگان باشند.

علی وقف چی در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، ضمن اظهار تاسف از وضعیت کشاورزی آذربایجان غربی، اظهار داشت: نبود توجه کافی در زمینه تولید و بازارهای داخلی و خارجی از جمله مهم ترین مشکلات کشاورزی است.

وی، با اشاره به دیگر مشکلات بخش کشاورزی، تصریح کرد: پایین بودن توان خرید مردم که هرسال بیشتر از سال قبل کمتر می شود و عدم اطلاع رسانی به مردم در خصوص فایده های میوه جات در فصول مختلف از دیگر عوامل موثر در وضعیت اسفناک بازار سیب است.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، مسئولیت مشکلات موجود در بخش کشاورزی را مربوط به عدم مدیریت مناسب ازسوی جهاد کشاورزی و وزیر مربوطه دانست و افزود: دولت و مسئولان در خصوص بدست آوردن بازارهای فروش خارجی و بهبود بخشیدن بازار های داخلی اهتمام داشته و توجه کافی به امر صادرات محصولات کشاورزی داشته باشند.

وی، با بیان اینکه مدیریت بهینه در کشورهای توسعه یافته در صنعت کشاورزی  به نحو اصولی اعمال شده است،ادامه داد:تکنولوژی برای توسعه صنعت کشاورزی  به نحو اصولی باید در این صنعت بکار گرفته شود و لازمه ای این امر حضور فارغ التحصیلان کشاورزی در این عرصه است.

وقف چی، ادامه داد: برای بهبود وضعیت صنعت کشاورزی ما باید در راستای مدیریت عرضه و تولید گام های اساسی برداریم و این در حالی است که  باید با استفاده از فارغ التحصیلان کشاورزی به سمت تکنولوژی نوین حرکت کنیم،اما متاسفانه این مهم به نحو مطلوب عملیاتی نمی شود.

وی، با بیان اینکه صادرات محصولات کشاورزی باید در اولویت قرار بگیرد، گفت: متاسفانه علی رغم برخی شعارها، حمایتی از تولیدکننده در صنعت کشاورزی به نحو مطلوب انجام نمی شود و این امر باعث نارضایتی های موجود است.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی، برآیند وضعیت موجود در زمینه فروش محصولات کشاورزی را زیان ده عنوان کرد و افزود: این فرایند باعث ورشکستگی و شدت گرفتن پدیده مهاجرت به شهرها می‌شود.

انتهای پیام/.

برچسب ها : برچسب ها: , ,
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=274386

اخبار مرتبط

نظرات

جمعه, ۲۶ مرداد , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

پنج شنبه, ۲۵ مرداد ۱۳۹۷
چهارشنبه, ۲۴ مرداد ۱۳۹۷
چهارشنبه, ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه