پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

گزارش اروم‌نیوز از یک تغییر؛

در اقدامی قابل تامل معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌غربی در سکوت کامل از این سازمان خداحافظی کرده و در اداره‌کل استان همجوار با شکوه تمام معارفه شد!

به گزارش اروم‌نیوز، اوایل آبان‌ماه تغییر مهمی در اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌غربی رخ داد که همراه با سکوت رسانه‌ای و البته بدون هیچ برنامه خاصی برای تقدیر و تجلیل بود.

در جریان این تغییر، «محمد فتحی» با عنوان استخدامی استانداری آذربایجان‌غربی و مامور به خدمت به‌عنوان معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل ردای مسئولیت خود را به یکی از همکاران تحویل داده و بار سفر را به مقصد استان همجوار یعنی آذربایجان‌ شرقی بست.

جالب اینجا است که برخلاف رفتار نامناسب و به دور از شان اداری مسئولین در میراث‌ فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌غربی، شاهد برگزاری مراسم معارفه همین معاون اعزامی به آذربایجان‌شرقی در استان مقصد هستیم که نشان‌دهنده اهمیت جایگاه وی برای آن اداره‌کل است.

بر اساس اعلام رسمی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، «فتحی» به‌عنوان معاون میراث‌فرهنگی آذربایجان‌غربی در طول ۳ سال گذشته بهترین عملکرد را داشته و حتی در حوزه ثبت آثار و تعیین حریم در سال ۹۴ نیز توانسته بود جزو استان‌های برتر نیز باشد.

اما در کمال تعجب شاهد تغییر بی سر و صدا و بدون تقدیر از وی هستیم تا شائبه‌هایی در ذهن خطور کند…

به هر حال، این روال در آذربایجان‌غربی همیشه بوده و خواهد بود که مدیران و معاونین برتر مورد غضب مسئولین قرار گرفته و در نتیجه با انتقال به دیگر استان‌ها پیشرفت‌های خود را به نام آن‌ها ثبت کنند و به این ترتیب زمینه برای گمنام بودن آذربایجان‌غربی در عرصه‌های مختلف مدیریتی هموار باشد!

حال بدون اشاره به حواشی موجود در انتخاب معاون جدید میراث‌فرهنگی استان که البته فعلا عنوان سرپرست را دارد، باید از مسئولین مربوطه این سوال را کرد که چرا تکریم و تودیع معاونی که نقش اساسی در اداره‌کل را دارد با بی‌توجهی خاص از جانب شما همراه می‌شود و مراسم معارفه وی در استان همجوار با شکوه و جلالت خاصی همراه می‌شود؟

آیا این اقدامات موجب نگاه‌های حاشیه‌ای به شما و اداره تحت امرتان نمی‌شود؟ و آیا روزگاری همین رفتار با شما نخواهد شد؟!

شاید در این برهه خاص که شرایط برای بهبود وضعیت میراث‌فرهنگی استان و اصلاح روند تعمیرات آن‌ها فراهم بود، زمان مناسبی برای چنین برخوردها نبود و می‌شد تصمیمات بهتری گرفت.

شاید روزگاری «فتحی» هم همانند دیگر مسئولین طرد شده از آذربایجان‌غربی در راس امورات مدیریتی قرار گیرد و خاطرات تلخ خود از این روزها را بازگو کند. آن روز زمان روشن شدن تمام پشت‌پرده‌ها و نقاط تاریک مدیریت شما خواهد بود…

انتهای پیام/

برچسب ها : برچسب ها: , ,
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=274479

اخبار مرتبط

نظرات

دوشنبه, ۲۸ خرداد , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

دوشنبه, ۲۸ خرداد ۱۳۹۷
دوشنبه, ۲۸ خرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه