پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

امام جمعه نقده:

امام جمعه نقده گفت: بهترین سلاح برای دشمنان ایجاد اختلاف بین مسلمانان بوده و نقشه اصلی دشمنان در ۱۵۰ سال اخیر ایجاد اختلاف و تفرقه در بین مسلمانان بوده است.

حجت الاسلام و المسلمین محمد حیدری زاد در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، با تاکید بر لزوم توجه هر بیشتر مسلمانان به مقوله وحدت اظهار داشت: مقوله وحدت یک پیام قرآنی بوده و از ضروریت های اولیه جامعه ایمانی است که این هم درآیات قرآن و سنت و سیره ی پیامبر کاملا نشان داده است.

وی، ادامه داد: تمدن اسلامی بر پایه ی وحدت بنا شده است و پیامبر اکرم (ص) اتحاد بین مسلمانان و غیر مسلمانان به عنوان ضرورت اجتماعی مطرح کرد.

امام جمعه نقده، افزود: امروزه ضرورت وحدت بین مذاهب اسلامی به معنی عمل به سنت و سیره پیامبر(ص) است و تجربه تاریخی این را نشان می دهد که هرگاه مسلمانان با هم اتحاد داشته اند در برابر فتنه ها پیروز شده اند و هرگاه از وحدت غافل شده اند گرفتار بحران های داخلی و سلطه بیگانگان و دشمنان اسلام رو به رو شده اند و لذا این یک مسئله واضح  است  کسی که از الفبای تاریخ اسلام باخبراست قطعا به این گفته اقرارخواهد کرد.

وی، تصریح کرد: امروزه دشمنان سعی دارند در فضای سیاسی منطقه با ایجاد اختلاف بین مذاهب و اقوام مختلف در جهان اسلام تفرقه و دشمنی ایجاد کنند.

وی، ادامه داد: بهترین سلاح برای دشمنان ایجاد اختلاف بین مسلمانان بوده و نقشه اصلی دشمنان در ۱۵۰ سال اخیر ایجاد اختلاف و تفرقه دربین مسلمانان بوده است و مسلمانان باید به ندای قرآن و سنت پیامبر(ص) توجه داشته باشند و وحدت را اولویت کار های خود قرار دهند.

حیدری زاد، بیان داشت: لازمه ایمان اسلامی و ایمان توحیدی جمع شدن همه مسلمانان بر روی یک محور بنام محور قرآن و سنت پیامبر(ص) است.

وی، خاطرنشان کرد: اگر مسلمانان به وظایف ایمانی عمل کنند کرده اند علاوه بر این که بر مبنای بقای شوکت اسلامی و مسلمانان و استمرار همان عزت اسلامی بازهم این مهم ترین منبع عزت مطرح است.

امام جمعه نقده، وحدت را ضامن عزت و قوت و شوکت مسلمانان دانست و گفت: عامل وحدت از هدر رفتن توان امت اسلامی و شکست آن جلوگیری می‌کند و زمینه ساز پیروزی مسلمانان می‌شود.

انتهای پیام/

برچسب ها : برچسب ها: , ,
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=274445

اخبار مرتبط

نظرات

جمعه, ۲۶ مرداد , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

پنج شنبه, ۲۵ مرداد ۱۳۹۷
چهارشنبه, ۲۴ مرداد ۱۳۹۷
چهارشنبه, ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه