پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

امام جمعه پلدشت:

امام جمعه پلدشت گفت: اتحاد در بین مسلمانان اساسی ترین عنصر جهت پیشرفت یک ملت بوده و اتّحاد به معناى یکى شدن در اصل از ریشه وحدت به مفهوم یکتایى و یگانگى است.

حجت الاسلام و المسلمین وحید طالبی درگفت و گو با خبرنگار اروم نیوز با اشاره به اهمیت هفته وحدت اظهار داشت: اعلام هفته وحدت نشانه بصیرت، دوراندیشی و فرزانگی امام خمینی(ره) بوده است.

وی، افزود: فاصله میان ۱۲ ربیع الأول که سالگرد ولادت بیامبر اکرم(ص) بنا بر روایات اهل سنت تا ۱۷ ربیع الاول که تاریخ ولادت رسول اکرم(ص) بنا بر روایات اهل شیعه است در شرایطی که وحدت یکی از مهمترین ضروریات جهان اسلام ابوده و هفته وحدت توسط امام خمینی(ره) نامگذاری شده است و وسیله ای برای ایجاد اتحاد ،وحدت ، انسجام وصلح بیشتر در بین مسلمانان است.

امام جمعه پلدشت، ادامه داد: مقام معظم رهبری به عنوان ولی امر مسلمین با تقویت وحدت و حفظ آن سبب اتحاد و پیروزی امت اسلامی و مسلمانان شده است.

طالبی، تصریح کرد: اتحاد در بین مسلمانان اساسی ترین عنصر جهت پیشرفت یک ملت بوده و اتّحاد به معناى یکى شدن در اصل از ریشه وحدت به مفهوم یکتایى و یگانگى است اتحاد اساسی ترین عنصر برای تحقق بخشیدن به آرمانهای یک امت بوده است.

وی، ادامه داد: خداوند در سوره حجرات در آیه ۱۳  انسان هارا به وحدت دعوت می کند و می فرماید: ای مردم بی تردید ما همه افراد را از یک مرد وزن آفریدیم و شما را قبیله های مختلف قرار دادیم تا همدیگررا بشناسید و بهترین شما در نزد خداوند پرهیزکارترین افراد است.

حجت الاسلام طالبی، افزود: تمام مسلمین در پیشگاه خداوند باهم برابرند و هیچ یک از آن ها از دیگری جدا نیستند و همه آنها زیر پرچم اسلام و زیر پرچم توحید باید باهم اتحاد داشته باشند.

وی، ادامه داد: خداوند در سوره آل عمران در آیه ۱۰۳ می فرماید: همگى به ريسمان خدا چنگ زنيد وپراكنده نشويد ونعمت خدا خود ياد كنيدو آنگاه كه دشمنان يكديگر بوديد پس خداوند ميان دلهای شما الفت و دوستی انداخته است ودر سايه نعمت خداوند با هم دیگر برادر شدید وشما بر لب پرتگاهى از آتش بوديد که شما را از آن نجات داد و اين گونه خداوند آيات خود را براى شما بيان مى‌كند.

امام جمعه پلدشت، بیان کرد: امروز قدرت های بزرگ نظیر آمریکا در صدد ایجاد اختلاف میان اقوام مختلف اسلامی هستند و قصد آن ها نفوذ از این روش در میان مسلمانان است.

وی، افزود: مسلمین باید با چنگ به ریسمان الهی و سنت پیامبر(ص) و حفظ وحدت اسلامی به سوی پیشرفت حرکت کنند چراکه پیامبر اکرم(ص) منادی وحدت و پیشرفت بر مبنای وحدت اسلامی بوده است.

حجت الاسلام طالبی، خاطر نشان کرد: مسلمانان با اتحاد و یکپارچگی می توانند به موفقیت دست پیدا کنند و اگر مسلمانان با هم اتحاد داشته باشند هیچ قدرتی نمی تواند در بین آن ها نفود پیدا کند و فقط در سایه اتحاد می توانند به موفقیت دست پیدا کنند.

انتهای پیام/

 

برچسب ها : برچسب ها: ,
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=274470

اخبار مرتبط

نظرات

چهارشنبه, ۲۳ آبان , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

چهارشنبه, ۲۳ آبان ۱۳۹۷
سه شنبه, ۲۲ آبان ۱۳۹۷

ویژه نامه