پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

امام‌جمعه میاندوآب

امام‌جمعه میاندوآب گفت: در مسائل کلی تمام مذاهب اسلامی همه باهم مشترک هستندوباید بر روی مشترکات تأکید شود در بین مذاهب اسلامی خدای واحد دین،هدف ،قبله‌ی واحد وجود دارد و هفته وحدت نشانه روشنگری و تبیین مشترکات در بین مذاهب است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حمید حسن‌زاده در گفت وگو باخبرنگار اروم نیوز با اشاره به اهمیت هفته وحدت اظهار داشت: امام خمینی (ره) بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تلاش کرده تا مبانی کلیدی تأثیرگذار دینی همچون وحدت و اتحاد در بین مسلمانان وامت‌های اسلامی رواج دهد .

وی افزود: نام‌گذاری هفته وحدت برای تقویت اتحاد و کنار گذاشتن اختلافات و همبستگی جهان اسلام و پرهیز از اختلافات جزئی بین ادیان و مذاهب مختلف دنیا است .

وی ادامه داد: در مسائل کلی تمام مذاهب اسلامی همه باهم مشترک هستندوباید بر روی مشترکات تأکید شود در بین مذاهب اسلامی خدای واحد دین،هدف ،قبله‌ی واحد وجود دارد و هفته وحدت نشانه روشنگری و تبیین مشترکات در بین مذاهب است.

امام‌جمعه میاندوآب تصریح کرد:همه فرقه‌های اسلامی و مذاهب اسلامی یک دشمن واحد دارند که آن‌هم استکبار جهانی است.

وی افزود: متأسفانه  مسلمانان به فتنه‌های دشمن آگاه نیستند و بصیرت کافی ندارند و دشمن از این فرصت برای تفرقه انداختن در بین  برادران اهل سنت و شیعه تلاش کرده است  و در این ۳۸ سال از هیچ تلاشی دریغ نکرده است.

وی ادامه داد: رمز موفقیت مسلمانان در برابر دشمنان وحدت و اتحاد بوده است و تاریخ نشان داده هر زمان مسلمانان وحدت و یکدلی خود را حفظ کرده‌اند، در برابر دشمنان پیروز بوده‌اند، اگر توجه داشته باشید اکثر جنگ‌ها در بین کشورهای اسلامی بوده و درحالی‌که در کشورهای اروپایی جنگی دیده نمی‌شود و ما باید در مقابل این فتنه‌ها ایستادگی کنیم و اختلافات خود را کنار بگذاریم.

حسن زاده تصریح کرد: حفظ عزت و اقتدار دین اسلام تنها با تقویت و حفظ روحیه همبستگی و همدلی بین مسلمانان و دوری از هرگونه اختلاف و تفرقه میسر می‌شود بنابراین مسلمانان جهان باید به این مهم توجه کنند.

وی گفت: این نشان‌دهنده چیست آیا وقت آن نرسیده است که تمامی امت‌های اسلامی جمع شوند و حول محور قرآن ،پیامبر ، خدای واحد و حول محور ولایت حرکت کنیم و فتنه دشمنان را خاموش‌کنیم؟

وی ایجاد شبکه‌های ماهواره‌ای متعدد با عنوان‌های متعدد توسط دشمنان را از مهم‌ترین راه‌هایی تفرقه‌افکنی بین امت‌های مسلمان دانست و افزود: واقعاً باید امت اسلامی نسبت به این قضیه توجه بیشتری داشته باشند.

امام‌جمعه میاندوآب خاطرنشان کرد: اگر کشورها و امت‌های اسلامی بتوانند به این نکته توجه داشته باشند که آمریکا دایه مهربان‌تر از مادر نیست و اگر امت‌های اسلامی به این موضوع توجه داشته باشند نجات پیدا خواهند کرد.

وی افزود : اروپایی‌ها امروزه کشورهای اسلامی را کشورهای عقب‌مانده می‌خواند درحالی‌که تمامی علوم ریاضیات، شیمی، فیزیک در دنیا مطرح است و در دانشگاه‌ها تدریس می‌شود ریشه همه این علم‌ها کشورهای اسلامی است.

وی ادامه داد: دشمنان با تفرقه انداختن در بین مسلمانان سعی دارند به اهداف علمی و اقتصادی و سیاسی خود برسند و منابع مالی و علمی مسلمانان را مانند زالو می‌کشند و با خود به تاراج برند و مسلمانان متوجه این قضیه نیستند.

انتهای پیام/

برچسب ها : برچسب ها: , ,
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=274298

اخبار مرتبط

نظرات

شنبه, ۲ تیر , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

چهارشنبه, ۳۰ خرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه