پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

حسین دهباشی در دانشگاه ارومیه؛

یکی از پژوهشگران و مستندسازان کشور گفت: جریانات دانشجویی باید از تقابل با یکدیگر بپرهیزند و از جریانات سیاسی عبور کنند تا به راه و رسالت اصلی یک دانشجو باز گردند.

به گزارش اروم نیوز، حسین دهباشی امروز به مناسبت فرا رسیدن روز دانشجو در دانشگاه ارومیه گفت: دل بستن به سیاسیون کهن سال، فاسد و به دور از زمانه کاری بیهوده و باطل خواهد بود.

دهباشی با تبریک فرا رسیدن روز دانشجو ضمن تاکید بر رسالت و روشنفکری فعالیت‌های دانشجویی گفت: اگر امروز در حوزه نظامی حرف‌های زیادی برای گفتن داریم، حاصل تلاش افرادی است که در این راه خون خود را تقدیم خاک پاک وطن کرده‌اند.وی افزود: امروز باید برای روح و جان بخشیدن به فعالیت‌های فرهنگی، اقتصادی و هنری نیز همچون صنایع نظامی ارزش قائل شویم تا مانند صنایع نظامی در این عرصه‌های نیز به نقطه اوج دست یابیم.

حسین دهباشی در این مراسم ضمن بیان تجربیات دانشجویی خود گفت: «شعار دانشجو می‌میرد ذلت نمی‌پذیرد» مناسب عصر حاضر نیست و این  گفتمان خوبی در این برهه از زمان نیست.

دهباشی تاکید کرد: جریانات دانشجویی باید از جریان تقابل با یکدیگر  بپرهیزند و از جریانات سیاسی عبور کنند تا به راه و رسالت اصلی یک دانشجو باز گردند.این فعال فرهنگی ضمن درخواست از مسئولان برای حل‌کردن معضل بیکاری در سراسر کشور گفت: امروزه مشکل بیکاری یکی از دغدغه‌های رهبر انقلاب است. امروز باید دانشگاه پیوند دهنده بین علم و صنعت در کشور باشد.

دهباشی با اشاره به داستان حمله لشکر ابرهه به کعبه، تشکل‌های دانشجویی را به الگوگیری از آن دعوت کرد و ضمن بیان داستان ابراز کرد: در آن داستان وقتی ابرهه می‌خواست به کعبه حمله کند عبدالمطلب در مقام کلیددار کعبه فقط شتران خود را که به زور از او گرفته بودند را در خواست کرد.

حسین دهلاشی در خصوص اشتغال جوانان، مطرح کرد: مهم‌ترین دغدغه رهبری در حال حاضر اشتغال جوانان است به طوری که فرمودند من در قبال جوانان بیکار احساس شرمندگی می‌کنم اما تشکل‌های دانشجویی تا چه اندازه به فکر اشتغال پاره وقت و تمام وقت دانشجویان هستند.

دهباشی در پایان گفت: دانشجویان باید از دل بستن به جریانات سیاسی پرهیز کنند. بحث اصلاح کشور باید از داخل خود دانشگاه‌ها صورت بگیرد.

منبع: نسل برهان

انتهای پیام/

برچسب ها : برچسب ها:
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=274425

اخبار مرتبط

نظرات

چهارشنبه, ۲۴ مرداد , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

چهارشنبه, ۲۴ مرداد ۱۳۹۷
چهارشنبه, ۲۴ مرداد ۱۳۹۷
سه شنبه, ۲۳ مرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه