پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

در گفتگو با اروم نیوز مطرح شد؛

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی بیشترین نرخ بیکاری در آذربایجان غربی را مربوط به سردشت اعلام کرد.

رضا نقی زاده در گفت وگو با خبرنگار اروم نیوز، با اشاره به نرخ بیکاری در آذربایجان غربی گفت: نرخ بیکاری در سال ۹۵ در آذربایجان غربی ۱۱درصدبوده و در رتبه ۸ کشور قرار گرفته است.

وی، افزود: نرخ بیکاری آذربایجان غربی تا تابستان سال۹۶ حدود ۱۱/۶درصد بوده و در رتبه ۱۵ در کشور است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی، در خصوص تعداد افراد بیکار گفت:تعداد بیکاران فارغ التحصیل  آذربایجان غربی در سال ۹۵حدود  ۳۲هزار و ۱۸۰ نفربوده وآذربایجان غربی در رتبه۱۳ در کشور است.

نقی زاده، با اشاره به درصد فارغ التحصیلان دانشگاهی بیکار در سال ۹۵و مقایسه آن با سال ۹۴ گفت: نرخ بیکاری فارغ التحصیلان در سال ۹۵ حدود ۱۸/۶درصدبوده و این مقداردرسال  ۹۴حدود ۲۰/۴ درصد بوده که این آمار نشان دهنده کاهش بیکاری در استان است.

وی بیشترین نرخ بیکاری در سال ۹۵ را مربوط به سردشت به میزان ۲۳ درصد اعلام کرد و افزود:همچنین ماکو با میزان۶/۱ درصد ازکمترین میزان بیکاری در سطح استان برخوردار است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در خصوص عوامل افزایش بیکاری بیان کرد: از جمله عواملی که موجب افزایش نرخ بیکاری در آذربایجان غربی شده می توان به عدم بازارها ی فروش برای محصولات تولیدی و کشاورزی و عدم پرداخت تسهیلات با سود پایین در چند سال اخیر اشاره کرد.

وی، همچنین تصریح کرد:حذف تخلفات بیمه ای مشوق برای کار فرمایان در قبال بکار گیری نیروی کار جدید نیز از دیگر عوامل بیکاری در سطح استان است.

نقی زاده، با اشاره به موانع ساختاری در فضای اشتغال خاطر نشان کرد: عدم تامین زیر ساخت های لازم برای حضور کار آفرینان و صاحبان کسب وکار در استان به خصوص خارج شهرک های صنعتی ،وجود فرهنگ پشت میز نشینی در بین فارغ التحصیلان دانشگاهی و انگیزه کم آنان به انجام  فعالیت های خلاقانه و وجود قوانین مزاحم در فضای کسب و کار است.

وی در پایان تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری آذربایجان غربی در۷ماهه سال۹۶ در کل آذربایجان غربی ۶ هزارو۷۷۱ نفر اعلام کرد.

انتهای پیام/

برچسب ها : برچسب ها: , ,
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=274103

اخبار مرتبط

نظرات

دوشنبه, ۲۸ خرداد , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

دوشنبه, ۲۸ خرداد ۱۳۹۷
دوشنبه, ۲۸ خرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه