پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

یادداشت؛

پدیده ای شگفت آور بنام بسیج یادآور خاطره بزرگترین مردان تاریخ است، نهادی بزرگ برای تمام زمان ها و مکان ها که فقط اختصاص به زمان جنگ نداشته و می تواند پاسخ گوی نیاز مردم باشد.

به گزارش اروم نیوز، پدیده ای شگفت آور بنام بسیج یادآور خاطره بزرگترین مردان تاریخ است، نهادی بزرگ برای تمام زمان ها و مکان ها که فقط اختصاص به زمان جنگ نداشته و می تواند پاسخ گوی نیاز مردم باشد.

حضور توانمند بسیج را به اثبات رسانده است از جمله زلزله اخیر رانگاه کنید،بسیجیان این سرزمین همچون دیگرنهادهای زحمت کش کشور درساعات اولیه درصحنه حاضرشده اند و به کمک هم میهنان خودشتافتند.اماکسی از زحمات آنها ننوشت بسیجی بی ادعاست، نه نیاز به هشتگ دارد و نه حمایت های اینستاگرامی و مجازی برای آن لازم است.

بسیجی پیرو آن امامی است که تمام وجودش را برای اسلام وقف کرد و شبانه آذوقه بدوش میگرفت و مقابل خانه های فقرا میگذاشت، در میزد و میرفت، به دور از چشم مردم و بی ادعا که نیازمند تقدیر است.

امروز هم پیروان بسیجی آن امام به این سیاق عمل میکنند، آنان بی ادعا و جان برکف درخدمت مردم هستند، بسیج دایره المعارف عشق و معرفت است، بسیجی یعنی لشکر مخلص خدا و بسیج همان  نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن یقینا از برکات و الطاف خداوند تعالی است.

بسیج، دیوان شعر انقلاب اسلامی است که امام راحل در اوج شعله‌های آتش جنگ تحمیلی، سرود و به زیور طبع و چاپ پایداری و مقاومت بسیجیان آراسته شد، دیوانی که پر از غزل‌های عاشقانه وداع فرزندان، همسران، پدران و غربت اشک و آه مادران است.

سروده هایی پر از قصیده‌ های بلند اسارت، سوختن و ساختن و انتظار و مشحون از مثنوی حماسه‌ ها، رشادت ‌ها و شهادت‌هاست، منظومه ای از سوز ادبیاتش، دل دو بیتی‌های باباطاهر را آتش می‌زند و جگر رباعی‌های خیام را کباب می‌کند، دیوانی که قطعه‌های زمینی بهشت زهرایش با پاره‌هایی از بهشت و ملکوت خدا برابری می‌کند.

بسیجی بودن یک فرهنگ است، فرهنگ خدمت و شهادت

بسیجی بودن یک فرهنگ است، فرهنگ خدمت و شهادت، که قطعا در تقویت ارزش های افراد جامعه، هنجارهای جامعه و نگرش افراد جامعه اثرگذار است.

بسیجی کسی است که شور و شعور را در هم آمیخته و پیوندی ناگسستنی با مولای خوبان دارد که در قالب زمان محدود نشده و همچنان ادامه دارد، تا زمانیکه کشور محتاج امنیت است حضور بسیج و بسیجی لازم و ضروری است و هیچ کشوری در هیچ زمانی بدون امنیت نمی تواند به حیات خود ادامه دهد.

نیرویی مردمی که بدون تعلق به طبقه خاص که می توان در هر قشری از اجتماع، او را یافت، بسیجی با ایمان عمیق توام با عواطفی که از خصوصیات ملت ایران سرچشمه می گیرد رفتار و عملکرد دشمن را رصد کرده و هرزمان لازم شد وارد میدان شده و با تفکری که از اسلام ناب محمدی(ص) نشات می گیرد به مقابله با خطرات می رود.

در یک کلام بسیجی نیرویی کارآمد و سرمایه ای گرانبها برای اسلام و انقلاب و کشور است که با وجود آن، کشور از گزند دشمنان مصون مانده و راه های ترقی و پیشرفت با سرعتی بیشتر طی می شود و هرکس که این نیروی عظیم را انکار کند در خرد و یا صداقت او باید شک کرد.

انتهای پیام/

برچسب ها : برچسب ها:
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=273769

اخبار مرتبط

نظرات

شنبه, ۲ تیر , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

چهارشنبه, ۳۰ خرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه