اندازه فونت : +

حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز در حاشیه همایش یاوران وقف و رسانه و تجلیل از عالم واقف آیت الله سید علی اکبر قریشی که در سالن شهید رخشا برگزار  شد، با تاکید بر اهمیت وقف در جامعه اسلامی و تبریک دهه وقف، اظهار داشت: وقف از مسائلی است که دین مقدس اسلام به آن اهمیت داده و همواره مورد توجه قرار داشته است.

وی افزود: ائمه هم خودشان واقف بودن و هم تشویق به وقف می کردند، چنانکه امیرالمومنین حضرت علی (ع) چاه های آب و نخلستان های زیاد داشتند که خودشان آن ها را کاشته و رسیدگی می کردند که در راه خدا وقف کردند.

امام جمعه ارومیه با تاکید بر اینکه وقف از جمله سفارش های دین مبین اسلام است، اذعان داشت: یکی از سفارش های ائمه معصومین (ع) وقف و صدقه جاریه است که ثواب آن حتی پس از مرگ هم برای فرد واقف ثبت می شود.

حجت الاسلام قریشی گفت: برای ما لازم است برای اینکه اثری جاودان و نیکو از خودمان بجا بگذاریم و در روز قیامت حسناتی داشته باشیم هر کدام وقفی هرچند کوچک داشته باشیم که در نامه اعمال ما ثبت می شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با اشاره به اینکه وقف برای حوزه های علمیه هم از جمله وقف های شایسته است، خاطرنشان ساخت: وقف مسئله مهمی است اما اینکه انسان در چه زمینه ای وقف کند مهم است مورد توجه قرار گیرد و چه بهتر که در جهت رفع نیازهای اساسی جامعه و مسلمین باشد.

انتهای پیام/