پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

حجت‌الاسلام قریشی تاکید کرد:

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی تاکید کرد: وزارت بهداشت و مسئولین مربوطه در استان باید هرچه سریع‌تر نسبت به رفع مشکلات موجود در بخش رادیولوژی‌ها و سونوگرافی‌ها اقدام کنند.

به گزارش اروم‌نیوز، حجت‌الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه ارومیه، با تاکید بر لزوم حفظ موضوعات دینی در درمانگاه‌ها و بیمارستان‌ها، اظهار داشت: متاسفانه در بسیاری از موارد شاهد هستیم که اقدامات مربوط به بخش رادیولوژی و سونوگرافی بانوان توسط متخصصین آقا انجام می‌شود که این امر نیازمند توجه جدی مسئولین است.

وی، افزود: وزارت بهداشت، مسئولین مربوطه در سطح استانی و فعالان بخش درمانی باید به این امر توجه داشته و نسبت به رفع هرچه سریع‌تر مشکلات اقدام کنند، این مورد قابل قبول نیست که امورات تخصصی مربوط به حوزه زنان توسط آقایان رفع شود و دل متدینین به درد آید.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی، تاکید کرد: بنده جزو قشر دانشگاهی هستم و اطلاع دارم که این امر با آموزش‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت برای پزشکان عمومی نیز قابل حل است بنابراین داشتن بهانه‌هایی اعم از نبود نیروی متخصص قابل قبول نبوده و باید هرچه سریع‌تر ان امر حل شود.

وی، در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به برگزاری کنگره ملی ۱۲ هزار شهید آذربایجان‌غربی در آینده نزدیک، گفت: در راستای این کنگره برنامه‌ها و همایش‌های متعددی در سراسر استان برگزار شده و این نشان‌دهنده اهمیت نقش ایثار و شهادت در جامعه است. باید مردم و مسئولین دست در دست هم برای زنده نه داشتن یاد شهدا و گرامیداشت جایگاه خانواده شهدا تلاش کنند.

حجت‌الاسلام قریشی، خاطرنشان کرد: تمام تلاش دشمن از بین بردن یاد شهدا و نیز وارد کردن مشکلات بر خانواده شهدا است تا با این روش به‌دنبال خدشه وارد کردن به نظام اسلامی برآید، ولی مردم باید هشیار بوده و همانند گذشته در مسیر شهدا و ارتقای سطح خانواده شهدا در جامعه تلاش کنند.

وی، از مسئولین نیز درخواست کرد تا نسبت به رفع مشکلات موجود بر مسیر پیشرفت و ترقی خانواده شهدا تلاش کافی و جدی داشته باشند.

امام‌جمعه ارومیه، بخش دیگر خطبه‌ها را به بحث زلزله کرمانشاه اختصاص داده و تاکید کرد: مردم در این بلا نشان دادند که همیشه در کنار هموطنان خود هستند و هرگز در چنین مواقعی عقب نمی‌نشینند، مسئولین نیز همراه با مردم بودند و همکاری‌های لازم را داشتند.

وی، اضافه کرد: امروز نیاز اصلی برای ساخت مساکن مردم زلزله‌زده کمک‌های مالی است و باید در این مسیر توجه جدی داشته باشیم تا بیش از این دچار مشکل نشوند.

حجت‌الاسلام قریشی، ضمن تقدیر از تمام زحمات در راستای راحتی مردم زلزله‌زده، از نهادهای متولی ساخت مساکن زلزله‌زدگان خواست تا نسبت به رفع مشکلات در اسرع وقت تلاش کنند.

وی، ضمن تبریک هفته بسیج به بسیجیان، از مسئولین خواست تا نسبت به رعایت منش بسیجی گری در رفتار و کردار خود تلاش کنند.

وی، ضمن دعوت مردم به رعایت تقوای الهی و پرهیز از معصیت، اظهار داشت: بر اساس روایات اسلامی مردم باید به دنبال کسب فیوضات در دنیا باشند تا در آخرت دچار عصیان و عذاب الهی نشوند.

وی، افزود: این روایات بر وارد شدن ناگهانی قیامت تاکید دارند و باید مسلمانان و مومنین نیز بر این اصل توجه داشته و نسبت به ارائه امورات و اقدامات خود بر اساس مبانی اسلامی تلاش کنند.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی، در ادامه خاطرنشان کرد: بر اساس آیات و روایات و تاکیدات بزرگان دینی، مردان باید چشمان خود را از نگاه به نامحرم نگاه داشته و بانوان نیز در مسیر حق از پوشیدن لباس‌های نامناسب خودداری کنند.

انتهای پیام/

برچسب ها : برچسب ها: , ,
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=273575

اخبار مرتبط

نظرات

پنج شنبه, ۳۱ خرداد , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

چهارشنبه, ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
سه شنبه, ۲۹ خرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه