پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

نماینده مردم میاندوآب، شاهین‌دژ و تکاب در مجلس:

نماینده مردم میاندوآب، شاهین‌دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی گفت: در آذربایجان‌غربی معادن اولویت ویژه‌ای دارنداما متاسفانه عملکرد نمایندگان ضعیف بوده ونتوانسته‌اند از نعمت خدادادی به نحو مطلوب استفاده کنند.

جهانبخش محبی‌نیا در گفت‌و‌گو با خبرنگار اروم‌نیوز، با اشاره به عملکرد دولت و عملکرد نمایندگان استان در حل مشکل معدن‌کاران و معادن استان، اظهار داشت: در آذربایجان‌غربی معادن اولویت ویژه‌ای دارند اما متاسفانه عملکرد نمایندگان ضعیف بوده و نتوانسته‌اند از این نعمت خدادادی به نحو مطلوب استفاده کنند.

وی، افزود: نمایندگان نسبت به فرآوری سنگ و صادرات این محصول مطابق با نیازهای روز اقدامی از خود نشان نداده‌اند و باید گفت که عملکرد ما قابل دفاع نیست.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین‌دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: اکنون که باید از نظر ظرفیت در تجارت سنگی در بازارهای جهانی و بازارهای داخلی آن در حد بالا باشد، در این حوزه هیچ حرفی برای گفتن نداریم!

وی، در این زمینه ابراز داشت: باید فضایی برای تجارت معادن در زمینه های مختلف آفریده شود.

وی، در خصوص اینکه دولت تا چه اندازه توانسته برای خام‌فروشی در زمینه محصولات معدنی چاره‌اندیشی کند، گفت: دولت برای خام‌فروشی چاره‌اندیشی نکرده و فقط در حد شعار بوده و جامه عمل به آن نپوشانده است. اکنون هم طرح و برنامه خاصی برای این امر نداریم، جلساتی که با وزیر معدن در زمان رای اعتماد و قبل آن داشتیم تاکید کرده بودیم که به مسئله معادن آذربایجان‌غربی توجه خاصی شود ولی این موارد را تنها در حد سخن و وعده قبول کردند و امروز اقدامی وجود ندارد.

محبی‌نیا، ادامه داد: اکنون معدن در دستور کار صنعت است اما دانش فنی، امکانات و شرایط اکتشاف و بهره‌برداری از آن وجود ندارد.

وی، با انتقاد از عملکرد مسئولین در حوزه معادن، تصریح کرد: متاسفانه در زمینه معادن سیاستگذاری لازم و نیز نقشه‌راه اصلی که بتوانیم در بحث معادن پیشرفت داشته‌باشیم را نداریم.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین‌دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی، افزود: متاسفانه در حال حاضر با وجود ظرفیت و توانمندی‌های استان در زمینه ذخایر معدنی هنوز بحث خام فروشی یکی از مشکلات پیش‌روی این صنعت به شمار می‌رود مشکلی که در صورت توجه ویژه مسئولان و جلوگیری از خام‌فروشی و هزینه‌های حمل و نقل آن در خود منطقه به صادرات تا حدی جواب دهیم و سرمایه‌گذاری‌های ثانویه را جذب کنیم.

انتهای پیام/

برچسب ها : برچسب ها: , , ,
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=273121

اخبار مرتبط

نظرات

یکشنبه, ۲۸ مرداد , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

یکشنبه, ۲۸ مرداد ۱۳۹۷
یکشنبه, ۲۸ مرداد ۱۳۹۷
شنبه, ۲۷ مرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه