پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی:

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه گفت: با توجه به گزارشات میدانی در مناطق زلزله‌زدگان، نیاز اصلی در این مناطق چادر برای اسکان موقت و نیز وجوهات نقدی برای ساخت اسکان‌های دائمی است.

به گزارش اروم‌نیوز، حجت‌الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه ارومیه، با اشاره به سالروز رحلت نبی مکرم اسلام(ص) و شهادت امام حسن(ع)، اظهار داشت: در زندگی سیاسی، اجتماعی، دینی و  فردی باید به سبک زندگی این بزرگواران توجه کنیم تا شاهد تشکیل جامعه اسلامی با مبانی دینی باشیم.

وی، افزود: استفاده از دنیا به قصد ضرورت و نیز بهره‌مندی از نعمات دنیوی بنا به نیاز از جمله مبانی زندگی اهل‌بیت(ع) بود که امروز هم باید توسط مردم مورد توجه باشد.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی، تاکید کرد: افراد دین‌مدار و مسلمانان باید در راه حفظ دین خود تلاش بیشتری داشته باشند و در این مسیر از معارف نبوی و اهل‌بیت(ع) بهره جویند.

وی، در بخش دیگری از سخنان خود، ضمن تسلیت درگذشت تعدادی از هموطنان در زلزله اخیر کرمانشاه، بیان داشت: کمک به همنوعان به‌خصوص مسلمانان جزو وظایف هر فردی در ایران اسلامی است و باید به این امر تاکید بیشتر شود.

حجت‌الاسلام قریشی، با اشاره به حضور فرماندهان سپاه استانی و شهرستانی اعزامی از آذربایجان‌غربی در محل وقوع حادثه، خاطرنشان کرد: بر اساس آمار ارائه‌شده توسط مسئولین حاضر، میزان کمک‌های ارائه‌شده توسط مردم در زمینه خوراکی و سایر اقلام به اندازه کافی بوده و به همین دلیل نیاز چندانی به این موارد نیست.

وی، اضافه کرد: در حال حاضر نیاز اصلی مردم مناطق زلزله‌زده چادر برای اسکان موقت و نیز وجوه نقدی برای آغاز ساخت و ساز اسکان‌های دائمی است که باید مورد توجه خیرین و مردم باشد.

امام‌جمعه ارومیه، ابراز داشت: خوشبختانه مردم ایران اسلامی نشان دادند که در کنار هموطنان خود هستند و در این زمینه نیز باید همکاری لازم را داشته باشند.

وی، انتقاد از هیئات مذهبی و سازمان‌های متولی برگزاری مراسمات مذهبی را نیز یادآور شد و خاطرنشان کرد: باید اجتماعات مردم عظیم در مناسبت‌های مختلف مورد توجه باشد ولی متاسفانه شاهد هستیم که اقدامات جزیره‌ای اجازه چنین کاری را نمی‌دهد.

وی، در بخش پایانی سخنان خود، در خصوص فرا رسیدن هفته کتاب و کتابخوانی نیز گفت: متاسفانه در جامعه ما توجه چندانی به انی مقوله نشده و شاهد هستیم که در سبد خانوار هیچ توجهی به موضوع کتاب و مطالعه نمی‌شود.

حجت‌الاسلام قریشی، ضمن درخواست از مدیران برای آموزش‌های لازم به مردم، از خانواده‌ها نیز درخواست کرد تا کودکان و نوجوانان را بیش از پیش در کنار کتاب و موضوعات فرهنگی تعلیم دهند.

انتهای پیام/

برچسب ها : برچسب ها: ,
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=273160

اخبار مرتبط

نظرات

پنج شنبه, ۳۱ خرداد , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

چهارشنبه, ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
سه شنبه, ۲۹ خرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه