پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی:

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی گفت: مراسم پرفیض قرائت زیارت از بعید پیامبر گرامی اسلام(ص) همزمان با سالروز رحلت آن حضرت در تمامی مناطق شیعه نشین و ۲ شهر سنی نشین استان برگزار می شود.

حجت الاسلام و المسلمین محمدباقر کریمی در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، با اشاره به برگزاری مراسم قرائت زیارت از بعید پیامبر در روز رحلت نبی مکرم اسلام(ص)، اظهار داشت: سنت حسنه برگزاری مراسم زیارت از بعید به کسانیکه امکان زیارت از نزدیک پیامبر را ندارند این فرصت را می دهد تا در روز رحلت آن حضرت با قرائت زیارت نامه در ثواب زیارت شریک باشند.

وی، افزود: این مراسم ۱۱ صبح روز ۲۸ صفر قبل از نماز جمعه در مساجد، مصلاها و حسینیه های تمام شهرستان های شیعه نشین استان و دو شهر سنی نشین مهاباد و پیرانشهر برگزار می شود که امیدواریم همچون سال های گذشته با حضور پرشور مردم همراه باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی، اضافه کرد: برنامه ریزی های لازم برای برگزاری هرچه بهتر آیین عزاداری و قرائت زیارت از بعید در سالروز وفات پیامبر اکرم(ص) انجام شده که امیدواریم با همراهی رسانه های مختلف و شبکه های اجتماعی شاهد حضور پرشور تر مردم در سال جاری نسبت به سال های پیش باشیم.

وی، اظهار کرد: نقش رسانه ها در برگزاری باشکوه مراسم معنوی و ایجاد شور بیشتر در آنها غیرقابل انکار است و امیدواریم رسانه ها در کنار هیئات مذهبی و نهادهای فرهنگی مسئول، مشارکت روزافزونی در اینگونه آیین ها داشته باشند.

حجت الاسلام کریمی، گفت: قرائت زیارت از بعید از جمله آداب سالروز وفات پیامبر بزرگوار اسلام(ص) است که چند سالی است با شور خاصی در استان های مختلف کشور به اجرا در می آید، پیامبر بزرگوار اسلام(ص) در بیست و هشتم ماه صفر سال یازدهم هجری در مدینه منوره وفات یافتند.

انتهای پیام/

برچسب ها : برچسب ها: , ,
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=272868

اخبار مرتبط

نظرات

یکشنبه, ۳۱ تیر , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

ویژه نامه