پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

23 آبان؛

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی از برگزاری ششمین کنگره سراسری شعر ولایت به میزبانی ارومیه خبر داد.

به گزارش اروم نیوز، حجت الاسلام و المسلمین محمدباقر کریمی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات با اعلام این خبر، اظهار داشت: آذربایجان غربی در حوزه برگزاری جشنواره های شعر بر دیگر استان ها برتری دارد که از جمله مهمترین آن ها می توان به جشنواره بین المللی شعر رضوی به زبان ترکی آذری و جشنواره شعر عقیله العرب به زبان ترکی آذری اشاره کرد.

وی، افزود: ششمین جشنواره سراسری شعر ولایت به زبان ترکی آذری ۲۳ آبان ۹ و ۳۰ دقیقه صبح برگزار می شود که زبان عربی آن در خوزستان و فارسی این جشنواره در کرمان برگزار می شود.

وی، با اشاره به چاپ ماحصل ۶ دوره این جشنواره در قالب کتاب، ادامه داد: امسال این جشنواره رشد مطلوب ۶۰ درصدی نسبت به سال قبل داشته که ۳۴۲ اثر از ۱۵۷ شاعر از استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقیريال تهران، زنجان، اردبیل، همدان، البرز و خراسان به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی، با اشاره به بخش های این جشنواره گفت: این جشنواره در دو بخش اصلی و جنبی برگزار می شود که بخش اصلی با موضوع ولایت و رهبری و بخش جنبی در موضوع نماز، ایثار و شهادت برگزار می شود.

وی، بیان داشت: نفرات اول تا سوم در هر بخش با اهدای جوایز نفیس تجلیل می شوند که به ترتیب ۸ میلیون ريال، ۶ میلیون ريال و ۴ میلیون ريال جوایز برترین ها در هر بخش است.

حجت الاسلام کریمی، اذعان داشت: داوران این دوره از جشنواره برترین شاعران ولایی از جمله جلال محمدی، بهرام اسدی و بهروز اسماعیل زاده هستند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=272871

اخبار مرتبط

نظرات

چهارشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

چهارشنبه, ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
سه شنبه, ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
سه شنبه, ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
دوشنبه, ۲۸ خرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه