پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

یادداشت؛

تشکیل فراکسیون حقوق شهروندی مجلس شورای اسلامی برای پیگیری حقوق اقوام و مذاهب، اصحاب رسانه و زنان و کودکان متشکل از ۵۰ نماینده مجلس با ریاست یکی از نمایندگان آذربایجان‌غربی امری است که باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش اروم‌نیوز، در روز سیزده آبان ۱۳۹۶ رسانه‌ها از تشکیل فراکسیون حقوق شهروندی مجلس شورای اسلامی برای پیگیری حقوق اقوام ومذاهب، اصحاب رسانه و زنان و کودکان متشکل از ۵۰ نماینده مجلس خبر دادند که یکی از نمایندگان آذربایجان‌غربی به ریاست آن برگزیده شد.

فارغ از کاربرد این نوع فراکسیون‌ها که عمدتا تشریفاتی بوده و تاثیری بر بهبود وضعیت مردم نداشته است، اصولا جایگاه‌هایی ابداعی است که بر طول نوشتاری مناصب نمایندگان خواهد افزود.

عمدتا نمایندگان برای کاربرد تبلیغات انتخاباتی، علاقه خاصی به طویل‌بودن القاب و انصاب خود حتی به‌صورت تشریفاتی دارند.

در حالی‌که اصلی‌ترین دغدغه مردم موضوع اقتصاد و پیشرفت و توسعه و بهبود وضعیت اقتصادی می‌باشد، متاسفانه برخی نمایندگان اشتیاق خاصی به روی‌آوری به تشکلات تشریفاتی و غیرضرور و بیشتر در مجموعه‌های سیاسی دارند.

در حالی‌که مردمان حوزه انتخابیه آنان از مشکلات حاد زندگی رنج می‌برند نمایندگان محترم به رتق و فتق امورات جناحی و سیاسی خود مشغول هستند، گویا میثاق عرفی و قانونی خود با مردم و  مسئولیت خطیر نمایندگی را از یاد برده‌اند و بیاد ندارند که برای رسیدن به این منصب چه چرخش‌ها و نرمش‌هایی را پشت سر گذاشته‌اند.

در حالی‌که با تعهد بر تلاش در راستای خدمت به وضعیت اقتصاد مردم از این مرحله عبور کرده‌اند اما پس از رسیدن به کرسی مجلس همه چیز را درمی‌یابند مگر مشکلات حاد مردم و به موضوعی ورود نمی‌کنند که برخلاف مصالح فردی  و سپس جناح سیاسی خود باشد.

در حالی‌که مردم از سستی دستگاه‌های اجرایی در برخورد با وضعیت تولید و مدیریت‌های پلشت و ولنگاری‌های اقتصادی به شدت رنج می‌برند، نمایندگان آنان به‌دنبال طویل‌کردن القاب و سمت‌های تشریفاتی خود می‌باشند.

همین نمایندگان اقدامی اساسی برای حوزه انتخابیه خود انجام نمی‌دهند، مگر اینکه کمک‌حالی برای دوران انتخابات‌شان باشد.

به‌راستی این‌قدر که نمایندگان برای بقا خود و بالطبع طویل‌کردن القاب تلاش می‌کنند، اگر اندکی برای رفع مشکلات مردم تلاش می‌کردند وضعیت بنوع دیگری رقم می‌خورد!

حال پرسیده می‌شود این القاب چه باری را از دوش جامعه برداشته و یا چه گرفتاری مردم حوزه انتخابیه را حل خواهد کرد؟ درحالی‌که پیگیری امورات جاریه عامه مردم کم‌هزینه‌تر و ماندنی‌تر می‌باشد، ولی به‌علت تعلقات حزبی و گرایشات خاص سیاسی برخی نمایندگان که امیدی به تکرار حضور خود از طرف مردم در این سمت ندارند، در حال تلاش به‌منظور ساختن بنایی جدید برای آینده خود می‌باشند.

به‌راستی نمایندگانی که در سوابق‌شان چندان روزنه امیدوارکننده‌ای نیز وجود ندارد، چطور می‌توانند به این راحتی و بدون هیچ دغدغه‌خاطری سراغ اقدامات این‌چنین بروند؟

مگر همین نمایندگان عزیز، پیش از آغاز دوران نمایندگی خود، در حال تلاش برای جذب مخاطب به‌سوی شرکت‌های هرمی یا همان گلوکوئیستی نبودند؟!

سخن کوتاه می‌کنیم؛ به امید بیداری…

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=272859

اخبار مرتبط

نظرات

شنبه, ۲ تیر , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

چهارشنبه, ۳۰ خرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه