پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

امام جمعه ماکو:

امام جمعه ماکو گفت: راهپیمایی اربعین حسینی بیانگر ایثار و مقاومت مسلمانان است.

حجت الاسلام و المسلمین ایوب رنجبری در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، با اشاره به اهمیت کلمه اربعین در ادبیات دینی و عرفانی مسلمانان گفت: اربعین یا همان عدد چهل در ادبیات دینی و عرفانی مسلمانان بسیار تاثیگذار و مورد تاکید است.

وی، افزود: اربعین در بین امامان و پیامبران تنها منتتسب به امام حسین(ع) است و عشاق افراد از تمامی ادیان  و مذاهب هزاران کیلومتر به شوق او این مسیر سخت را می پیمایند.

امام جمعه ماکو، پیاده روی ار بعین را نشانه ای از وحدت و اتحاد بی مانند عشاق امام حسن(ع) خواند و تصریح کرد: این اتحاد به دوستان اهل بیت(ع) درس عظمت و اقتدار و برای استکبار پیام یاسف و تاسف را به دنبال دارد.

حجت الاسلام رنجبری، تاکید کرد: این ملت ملتی نینوایی است که همچون مولایشان زیر بار ذلت و خواری نمی روند و پیاده روی اربعین اکنون به عنوان بزرگترین و اصلی ترین کنگره اجتماع جهانیان مطرح است.

وی، افزود: راهپیمایی اربعین حسینی بیانگر پیام ایثار و مقاومت مردم ایران در برابر استکبار جهانی است و این مهم روحیه معنویت را در بین مردم افزایش داده است.

امام جمعه ماکو، با تأکید بر اینکه اربعین تکلیف آینده جهان را روشن خواهد کرد، گفت: رژیم صهیونیستی با این اربعین‌ها قطعاً شکسته خواهد شد و هر چقدر شکوه و عظمت اربعین افزایش پیدا کند، بساط استکباری و آمریکایی در کشورهای اسلامی زودتر برچیده خواهد شد.

وی، عنوان کرد: عظمت اربعین دیگر اجازه نخواهد داد که اسرائیل آرام بگیرد و به‌زودی شاهد خواهیم بود که بساط اشراری مانند داعش که به تحریک آمریکا و متحدانش به جان کشورهای اسلامی افتاده‌اند، برچیده می‌شود.

انتهای پیام/

برچسب ها : برچسب ها: , ,
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=272686

اخبار مرتبط

نظرات

چهارشنبه, ۲۷ تیر , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

ویژه نامه