پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

مدیرکل جهاد کشاورزی آذربایجان غربی:

مدیرکل جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: آذربایجان غربی با دارا بودن بیش از ۵۰ درصد صنایع تبدیلی و تکمیلی کشور به‌عنوان قطب اصلی این صنایع در کشور به شمار می‌رود

اسمعیل کریم زاده در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، اظهار داشت: سالانه در حدود ۳۵۰ هزار تن از سیب تولیدی استان در این واحدهای تولیدی مصرف می‌شود.

وی با اشاره به میزان تولید سیب در سالجاری، افزود: پیش بینی می شود یک میلیون و ۲۰۸ هزارو ۴۲۰ تن سیب از باغات استان تولید شود و میزان تولید سیب نسبت به سال گذشته ۴۵۳ هزار تن افزایش داشته  است.

مدیرکل جهاد کشاورزی آذربایجان غربی، اظهارداشت: ۳۲۷ سردخانه فعال در استان به ظرفیت ۸۸۰ هزار تن وجود دارد که ۶۵۰ هزار تن سیب در این سردخانه ها بسته بندی شده است.

وی، مساحات باغات سیب بارور استان را ۵۳۰ هزارو ۸۸ هکتار بیان کردو گفت: با این مساحت باغات سیب رتبه اول تولید سیب در استان را به خود اختصاص داده ایم.

وی، با اشاره به اینکه با ایجاد تسهیلات در امر صادرات و یافتن بازار های هدف جدید می توان مشکلات باز فروش سیب را حل کرد اظهار داشت: سیب به کشورهای افغانستان، پاکستان، ترکمنستان صادر شده و با استاندارهای مقصد هم خوانی دارد.

کریم زاده، ادامه داد: بازار روسیه با واردات سالانه ۸۰۰ هزار تن سیب‌درختی، یکی از بهترین بازارهای موجود در حال حاضر برای صدور محصولات کشاورزی ایران به‌خصوص آذربایجان غربی محسوب می‌شود که رایزنی‌های لازم در این خصوص در حال انجام است.

وی، راه‌اندازی واحدهای سورت و بسته‌بندی مناسب در سردخانه‌های استان، حمایت از صادرکنندگان با پرداخت جوایز صادراتی به‌موقع و برقراری استاندارد اجباری در صادرات سیب جهت حفظ بازار محصول تولیدی استان را از دیگر راهکارهای عملی برای تنظیم بازار محصولات کشاورزی استان عنوان کرد.

مدیرکل جهاد کشاورزی آذربایجان غربی، بابیان اینکه فرهنگ مصرف سیب‌درختی به دلیل بالا بودن ارزش غذایی این محصول باید در بین مردم ترویج و توسعه یابد تأکید کرد: با قرار دادن سیب در سبد غذایی مردم می‌توان به فروش سیب‌های تولیدی در استان نیز کمک شایانی کرد.

انتهای پیام/.

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=272609

اخبار مرتبط

نظرات

یکشنبه, ۳۱ تیر , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

ویژه نامه