پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

همزمان با سالروز وفات نبی اکرم(ص):

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی گفت: مراسم قرائت زیارت از بعید پیامبر بزرگوار اسلام (ص) همزمان با سالروز وفات آن حضرت در مصلاها، مساجد و حسینیه های شهرهای مختلف استان برگزار می شود.

حجت الاسلام و المسلمین محمد داداش زاده در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، با اشاره به برگزاری این مراسم، اظهار داشت: با توجه به اینکه روزهای پایانی ماه صفر مصادف با حزن و اندون خاندان پیامبر (ص) است یکی از اعمال سفارش شده قرائت زیارت نبی اکرم (ص) در بیست و هشتم این ماه در روز رحلت آن حضرت است.

وی، افزود: طبق برنامه ریزی ها قرار است این مراسم قبل از نماز جمعه ۲۶ آبان در مساجد، مصلاها و حسینیه های شهرستان های مختلف استان برگزار شود که امیدواریم همچون سال های گذشته با حضور پرشور مردم همراه باشد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی، اضافه کرد: برنامه ریزی های لازم برای برگزاری هرچه بهتر آیین عزاداری و قرائت زیارت از بعید در سالروز وفات پیامبر اکرم(ص) انجام شده که امیدواریم با همراهی رسانه های مختلف و شبکه های اجتماعی شاهد حضور پرشور تر مردم در سال جاری نسبت به سال های پیش باشیم.

وی، اظهار کرد: نقش رسانه ها در برگزاری باشکوه مراسم معنوی و ایجاد شور بیشتر در آنها غیرقابل انکار است و امیدواریم رسانه ها در کنار هیئات مذهبی و نهادهای فرهنگی مسئول، مشارکت روزافزونی در اینگونه آیین ها داشته باشند.

حجت الاسلام داداش زاده، گفت: قرائت زیارت از بعید از جمله آداب سالروز وفات پیامبر بزرگوار اسلام(ص) است که چند سالی است با شور خاصی در استان های مختلف کشور به اجرا در می آید، پیامبر بزرگوار اسلام(ص) در بیست و هشتم ماه صفر سال یازدهم هجری در مدینه منوره وفات یافتند.

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=272633

اخبار مرتبط

نظرات

شنبه, ۲ تیر , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

چهارشنبه, ۳۰ خرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه