پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

فیلم های کوتاه ‘ معلولیت محدودیت نیست ‘ و ‘ موسیر’ از ساخته های فیلمساز معلول اشنویه ای / توفیق فتاحی/ به جشنواره بین المللی فیلم ‘پرواز’ راه یافت.

به گزارش اروم نیوز، این فیلمساز گفت: فیلم چهار دقیقه ای ‘ معلولیت محدودیت نیست ‘ ۱۲ آذر سال جاری در جشنواره بین المللی فیلم پرواز تهران شرکت می کند.

توفیق فتاحی درباره انگیزه خود از ساخت این فیلم بیان کرد: وجود معلولیت شخصی، حضور داشتن در بین همنوعان و لمس مشکلات معلولان و شناخت کامل از وضعیت زندگی و دغدغه های آنان در جامعه مهمترین دلایل من در تولید این اثر هنری است.

وی افزود: ‘معلولیت محدودیت نیست’ قبل از این در جشنواره فیلم کوتاه شیراز در بین ۲۳۰ فیلم از ۲۴ استان به عنوان فیلم کوتاه برتر شناخته شده بود.

وی با اشاره به اینکه بیشتر فیلم های این جشنواره به معلولیت و مشکلات ناشی از آن توجه کرده بودند، ادامه داد: اثر من به علت تاکید بر توانمند بودن معلولان مورد توجه قرار گرفت.

وی اظهار کرد: امیدبخش بودن فیلم، توجه به توانمندی معلولان و ایجاد فضای مسرت بخش، برخورداری از زیرنویس انگلیسی و استفاده نکردن از دیالوگ از شاخص های انتخاب داوران برای انتخاب فیلم بود.

فتاحی با ابراز قدرانی از حمایت رئیس بهزیستی و فرماندار اشنویه در تولید این فیلم کوتاه گفت: مشکل اصلی من دشواری در کسب مجوز به دلیل شرایط سخت جسمی و حرکتی بود.

‘موسیر’ از دیگر آثار این فیلمساز اشنویه بوده و مضمون آن روایت جنگ تحمیلی و مین های به جامانده در مناطق جنگ زده است.

فیلم ‘معلولیت محدودیت نیست’ این هنرمند همچنین به سومین دوره جشنواره بین المللی فیلم های مستند درخت طلایی آلمان راه یافته است که اوایل مهر سال ۱۳۹۷ در شهر فرانکفورت آلمان برگزار می شود.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=272656

اخبار مرتبط

نظرات

چهارشنبه, ۲۷ تیر , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

ویژه نامه