پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

رئیس ستاد اربعین استان خبر داد:

رئیس ستاد اربعین آذربایجان غربی از صدور بیش از ۱۵ هزار ویزا برای زوار اربعین حسینی در آذربایجان غربی خبر داد.

 

به گزارش اروم نیوز، هوشنگ عطاپور در جمع خبرنگاران با اشاره با ثبت نام  ۱۶ هزار ۷۷۳ نفر از آذربایجان غربی برای زیارت اربعین، گفت: بر اساس آخرین آمار، برای ۱۵ هزار و ۳۰۵ نفر نیز ویزا صادر شده است.

وی، از افزایش تعداد موکب های استان در سالجاری خبر داد و افزود: ۱۵ موکب آذربایجان غربی در حال خدمت رسانی به زائران هستند که با تلاش های صورت گرفته افزایش ۵ برابری را نسبت به سال گذشته شاهد بودیم.

رئیس ستاد اربعین آذربایجان غربی، با اشاره به اینکه  قرار بر استقرار موکب های آذربایجان غربی در مرز خسروی بود،اظهارداشت: همانگونه که بنابر برقرار نشدن امنیت در کشور عراق زائران مجبور به خروج از مرز مهران شدند یکی از موکب های بزرگ استان برای خدمات دهی به مهمانان در مهران مستقر شده است.

وی خاطرنشان کرد: موکب مستقر شده در شهر سامرا، روزانه بین ۷ تا ۱۰ هزار غذا توزیع و زائران را اسکان خواهد داد.

عطاپور، با اشاره به وارد شدن ۲هزارو۵۰۰زائر ترکیه ای به استان جهت مشرف شدن به عراق گفت:دو موکب مستقر در مرز بازرگان و ائواوغلی امکاناتی را در اختیار زوار خارجی قرار می دهند.

به گفته وی، برای اولین بار موکب آذربایجان غربی با ۱۰۰ پزشک، پرستار و یک بیمارستان سیار کامل به شهر کوت عراق اعزام شده اند.

رئیس ستاد اربعین آذربایجان غربی، در پایان با توصیه به همه زوار افزود: زائران به هنگام خروج از مرز حتما پاسپورت، ویزا و یکی از اوراق شناسایی کارت ملی یا شناسنامه را همراه خود داشته باشند و جزوات بهداشتی تهیه شده از سوی بعثه مقام معظم رهبری را مطالعه کنند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=272518

اخبار مرتبط

نظرات

چهارشنبه, ۲۷ تیر , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

ویژه نامه