پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

دبیر شورای فرهنگ عمومی آذربایجان غربی:

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی، توجه به منویات مقام معظم رهبری در خصوص فرهنگ اسلامی و حمایت از آن را لازمه دوری از فرهنگ غرب دانست.

حجت الاسلام و المسلمین محمد باقر کریمی در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، گفت: تمامی رفتارهای فردی اجتماعی و فرهنگ های بومی ملی و دینی تشکیل دهنده فرهنگ عمومی هستند.

وی، روز فرهنگ عمومی را روز بررسی عملکردهای یک ساله در این زمینه عنوان کرد و افزود: شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای فرهنگ عمومی کشور یک روز با نام فرهنگ عمومی اعلام کرده اند. این روز در استان های مختلف توسظ ستون نویسان فرهنگی و افراد شاخص فرهنگی به نوعی در یک سال به عنوان چالشی مثبت مورد بررسی قرار می گیرد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی، تصریح کرد: شاخصه های مختلف مصوب و غیرمصوب دستگاه ها با عنوان های فرهنگ عمومی در جامعه مطرح است و نوع نیاز جامعه چگونگی فرهنگ عمومی را تعیین و بسط می دهد.

وی، با اشاره به منویات مقام معظم رهبری  اظهارداشت: همچنین پیوست هایی که مقام معظم رهبری در موارد مختلف از جمله سبک زندگی اسلامی مطرح می کنند نیز در قالب فرهنگ عمومی بوده و سرلوحه حوزه فرهنگ عمومی و اعضای آن قرار می گیرد تا بتوانند به درستی جامه عمل به خود بپوشد

وی، بیان کرد: در جهت رساندن بیانات و دغدغه های مقام معظم رهبری به مرحله اجرایی باید در صدد تدوین سیاست های لازم و ارتقای فرهنگ عمومی با همکاری دستگاه های فرهنگی مربوطه برآییم.

کریمی، همچنین گفت: یکی از مواردی که باید مورد توجه همگان در جهت حفاظت و حراست از حریم خانواده و حجاب و تحقق بیانات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاوتی انجام گیرد حمایت از تولیدات داخلی ودوری ازفرهنگ غربی است.

حجت الاسلام کریمی ادامه داد: تا زمانی که مردم نگاه خود را از مصرف کالای خارجی به مصرف کالای داخلی بر نگردانند این مورد محقق نشده و تا زمانی که پیرو فرهنگ عمومی غرب هستیم و سبک زندگی اسلامی و تمدن چندین ساله ایرانی در خطرخواهد بود.

وی همچنین عنوان کرد: یکی از کارهای مفیدی که در جامعه جهت دوری از فرهنگ غربی انجام شده تشکیل شورای فرهنگ به طور منظم و فعال است اگر این شوراها با مدیریت صحیح انجام گیرد یقینا تاثیر مفیدی خواهند داشت

دبیر شورای فرهنگ عمومی آذربایجان غربی، شورای فرهنگ عمومی استان را جزو ۳ استان برتر کشور در زمینه اجرایی فرهنگ عمومی خواند و افزود: سیاستگذاران فرهنگی و در راس آن دستگاه های فرهنگی باید فعالیت خود را به گونه ای تنظیم کنند که رفتارهای مردم با سبک ایرانی اسلامی باشد و به این ترتیب دغدغه مقام معظم رهبری تبیین شود، در غیر این صورت بسیاری از موضوعات مطروحه توسط مقام معظم رهبری عملی نخواهد شد.

وی، خاطر نشان کرد: آذربایجان غربی در مورد موارد کمی موفق و برتر بوده و شورای فرهنگی استان در به عنوان کار دبیرخانه ای جز دبیرخانه های برتر کشور است و چندین سال در خصوص ارسال جلسات وپیگیری جلسات جز استان های برترمورد تجلیل قرار گرفته است.

حجت الاسلام کریمی، اظهار داشت: تمامی اعضای شورای فرهنگی تلاش خود را می کنند تا در اندازه و ظرفیت خود کار مثبتی در جهت تغیر رفتار عمومی شاهد باشیم اعضا به جدیت درماسائل پیچیده فرهنگ عمومی تلاش می کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی، تاکید کرد: نتایج فعالیت های شورای فرهنگ عمومی در کوتاه مدت پیشرفت دارد اما نمیتوان انتظار تغییر مطلوب از آن داشته اشیم و در مدت زمان طولانی میتوان به تغییرات مورد انتظار دست یافت.

انتهای پیام/.

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=272501

اخبار مرتبط

نظرات

چهارشنبه, ۲۷ تیر , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

ویژه نامه