پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

امام جمعه پیرانشهر:

امام جمعه پیرانشهر گفت: ملت ایران با همبستگی، وحدت و حضورر حماسی خود در یوم الله ۱۳ آبان مشتی محکم بر دهان مستکبران خواهند زد.

ماموستا مصطفی محمودی در گفت و گو با اروم نیوز، اظهار داشت: این روز یادآور ۳ حادثه تاریخی مهم سالروز تبعید امام خمینی(ره) به ترکیه توسط ایادی رژیم پهلوی در سال ۱۳۴۳، کشتار دانش آموزان در مقابل دانشگاه تهران در سال ۱۳۵۷ توسط رژیم ددمنش پهلوی و همچنین سالروز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان پیرو خط امام(ره) است.

وی، با بیان اینکه ماهیت هر ۳ رخداد مبارزه با استکبار و عوامل آن است این روز به عنوان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی نامگذاری شده است، گفت: ۱۳ آبان ماه ۱۳۵۷ با نقش موثر و بی بدیل دانش آموزان و حضور این قشر عظیم در تظاهرات ها و صحنه های متفاوت انقلاب اسلامی، انکار ناپذیر و ستودنی است.

امام جمعه پیرانشهر، با اشاره به اینکه یوم الله ۱۳ آبان یادآور حماسه ها، ایثار ها و فداکاری های دانش آموزان عزیزمان است، بیان کرد: این روز باشکوه بدین سبب روز دانش آموز نامیده شد تا خاطره فرزندان دلیر انقلاب برای همیشه جاودان بماند و درسی فراموش نشدنی برای تمام دانش آموزان در سراسر گیتی باشد.

وی، با بیان نقش دانش اموزآن در مقابله با مستکبران  تاکید کرد: دانش اموزان در روز ۱۳ آبان با ابر قدرت های چپاول گر به مبارزه بی امان پرداخته و عزت را بر زندگی ذلت بار ترجیح دادند.

ماموستا محمودی، با اشاره به  اینکه امام خمینی(ره) از روز ملی «مبارزه با استکبار جهانی» به عنوان انقلاب دوم نام برده اند، ادامه داد: دانشجویان با تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توانستند اسناد بسیار مهمی را در جهت سرنگونی رژیم پهلوی و دشمنان امریکایی به دست بیاورند.

وی، با اشاره به سخنان ابلهانه رئیس جمهور آمریکا علیه ایران  گفت: مردم ولایتمدار در راهپپیمایی ۱۳ آبان  جواب دندانشکنی به یاوه گویی های ترامپ می دهند.

ماموستا محمودی، اظهار داشت: مردم انقلابی ایان اسلامی با شعارهای «مرگ برآمریکا»، «مرگ براسرائیل»، در ۱۳ آبان خشم و انزجار خود از استکبار جهانی را فریاد می زنند.

امام جمعه پیرانشهر، با اشاره به نقش بی بدیل ملت در زنده نگهداشتن نهضت انقلاب اسلامی گفت: ملت ایران با حضور حماسی و وحدت ملی و مثال زدنی خود مشتی بر دهان دشمنان خواهند زد و نشان خواهند داد که ایران اسلامی همیشه سرافراز خواهد بود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=271902

اخبار مرتبط

نظرات

چهارشنبه, ۲۳ آبان , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

چهارشنبه, ۲۳ آبان ۱۳۹۷
سه شنبه, ۲۲ آبان ۱۳۹۷

ویژه نامه