پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌غربی خبر داد:

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌غربی گفت: اگر زمین های اطراف فرودگاه ارومیه خریداری شده و تحویل شرکت فرودگاه های کشور شود توسعه فرودگاه زودتر به سرانجام می رسد.

کمال پرهیزکار در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، درباره توسعه باند دوم فرودگاه ارومیه گفت: سال گذشته بنا بود تا این باند به بهره برداری برسد که اکنون این موضوع جزو برنامه های طرح جامع توسعه فرودگاه قرار گرفته چراکه پروازها باید به حد نصاب و ظرفیت مربوطه برسد تا توسعه صورت پذیرد.

وی، تصریح کرد: البته اگر زمین های اطراف فرودگاه ارومیه خریداری شده و تحویل شرکت فرودگاه های کشور شود این توسعه زودتر به سرانجام می رسد.
مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌غربی درباره پروازهای خارجی این فرودگاه بین المللی گفت: پروازهای خارجی در صورت درخواست مسافران صورت می گیرد که در حال حاضر بنا به خواست مسافران پرواز ارومیه به استانبول هفته ای ۲ بار صورت می گیرد.

وی، گفت: پرواز ارومیه نجف نیز از این فرودگاه صورت می گیرد و مسیرهای دیگر همچون باکو و اربیل از جمله برنامه های این فرودگاه بود که به دلایل شرایط سیاسی منطقه ای فعلا در حالت تعلیق قرار گرفته است.

مدیرکل فرودگاه های آذربایجان غربی، با اشاره به اینکه پرواز صبح اول وقت و برگشت آخر شب پر درخواست ترین زمان های پروازی هستند، گفت: ساعات پروازی فرودگاه ارومیه بنا به پر درخواست ترین زمان ها صورت می گیرد بنابراین امکان افزایش زمان ها پروازی یا تغییر ساعات پروازها وجود ندارد.

آژانس‌های هواپیمایی برای چارتر کردن پروازها درخواست دهند

وی، به پروازهای چارتری اشاره کرد و گفت: پروازهایی چارتر پروازهای هستند که که توسط یک ارگان ، سازمان ، شرکت یا اشخاص به اجاره دریایند و کادر آن ارگان یا گروهی از افراد را از مکانی به مکان دیگر به صورت پرواز چه یک طرفه و چه رفت و برگشت با قرار دادی مدت دار با یک ایرلاین انجام دهند؛ بعضی آژانس‌های مسافرتی یک هواپیما را از یک شرکت هواپیمایی جهت تور گردشگری خود ، برای داخل یا خارج کشور برای مدتی معین کرایه می کنند و برای آن پرواز بلیط فروشی نیز انجام می دهند.

پرهیزکار، افزود: چند ماه گذشته به دلیل چارتر کردن پروازهای ارومیه تهران بلیط های این مسیر به ۹۰۰ هزار ریال نیز کاهش پیدا کرده بود ولی به دلیل اعتراض آزانس های هواپیمایی و جریمه های سنگین پروازهای برگشتی باعث شد که پرواز چارتری جوابگوی این مسیر نباشد.

وی، با تأکید بر اینکه آژانس های هواپیمایی و اشخاص حقیقی می توانند نسبت به چارتر کردن پروازها اقدام کنند، گفت: در اکثر فرودگاه ها این موضوع صورت می گیرد. به عنوان مثال بلیط پرواز چارتری تهران ـ کیش با مبلغ ۱۰ هزار تومان نیز فروخته شده است.

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌غربی، بیان کرد: اداره كل فرودگاه های استان تعیین کننده ملزومات نشست و برخاست پرواز است و مجوز مذاکره با شرکت ها و آژانس های هواپیمایی برای چارتر کردن پروازها را ندارد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=271773

اخبار مرتبط

نظرات

جمعه, ۲۶ مرداد , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

پنج شنبه, ۲۵ مرداد ۱۳۹۷
چهارشنبه, ۲۴ مرداد ۱۳۹۷
چهارشنبه, ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه