پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

مدیرکل جهاد کشاورزی آذربایجان غربی:

مدیرکل جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: آذربایجان غربی در تولید گندم خود کفا بوده و گندم خریداری شده از کشاورزان را به استان های تهران،مازندران،گیلان،و البرزصادر می کند.

اسمعیل کریم زاده در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، با اشاره به میزان گندم خریداری شده از کشاورزان، اظهار داشت: در سال جاری ۳۷۵ هزار و ۵۸۰ تن گندم از کشاورزان آذربایجان غربی خریداری شده است.

وی افزود: آذربایجان غربی در تولید گندم خودکفا بوده و گندم خریداری شده از کشاورزان را به استان های تهران، مازندران، گیلان و البرز صادر می کند.

مدیرکل جهاد کشاورزی آذربایجان غربی، تصریح کرد: این استان از لحاظ تولید گندم در رتبه هفتم کشوری قرار دارد.

وی، بیان داشت: رقم مالی حاصل از فروش گندم مبلغ ۲۴۷ میلیارد تومان از بهاء گندم تحویلی به حساب کشاورزان واریز شده و مبلغ مورد اشاره ۵۰ درصد از کل مبلغ است.

کریم زاده، بیان کرد: ۳۴۲ هزار هکتار برنامه ابلاغی استان برای کشت گندم در سال زراعی۹۷-۹۶ می باشد و نسبت به سال گذشته کم شده و به دلیل سیاست های وزارت متبوعه جهت افزایش راندمان در واحد سطح می باشد.

وی، در خصوص قیمت بذر عرضه شده به کشاورزان گفت: قیمت بذر گندم آبی۱۷ هزار و ۶۰۰ ریال بوده و قیمت بذر گندم دیم نیز ۱۶ هزار و ۳۰۰ تومان است.

مدیرکل جهاد کشاورزی آذربایجان غربی، با اشاره به میزان گندم توزیع شده افزود: گندم توزیع شده تا این مورخه گندم آبی از ارقام مختلف ۵ هزار و ۹۵۱ تن و گندم دیم ۹ هزار و ۵۵۵ تن بوده است.

انتهای پیام/

برچسب ها : برچسب ها: , , ,
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=271614

اخبار مرتبط

نظرات

سه شنبه, ۳۰ بهمن , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

ویژه نامه