پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی:

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه، با اشاره به وضعیت خرید و فروش محصولات کشاورزی و نیز بریده شدن درختان توسط کشاورزان، گفت: مسئولین مربوطه و نمایندگان مجلس برای حل این مشکلات اهتمام جدی داشته باشند.

به گزارش اروم نیوز، حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی در خطبه های نماز جمعه ارومیه، اظهار داشت: باید برای حل مشکلات مربوط به بخش کشاورزی تمام مسئولین و نمایندگان مجلس دست در دست هم دهند تا شاهد بهبود وضعیت باشیم.

وی، افزود: تمام مسئولین باید برای حل این مکلات اهتمام داشته باشند تا کشاورزانی که از ششدت عصبانیت به دلیل بی مسئولیتی های رخ داده به قطع درختانشان اقدام می کنند از این کار دست بکشند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی، خطاب به خریداران و کارخانه داران نیز گفت: انصاف در خرید محصولات کشاورزی توسط کارخانه ها و خریداران موجب می شود تا رغبت کشاورزان برای داشتن محصولات بهتر بالا روند و به این ترتیب می توانیم بهبود زندگی آن ها و در نتیجه بهبود وضعیت بازار میوه را شاهد باشیم.

وی، در بخش دیگری از خطبه ها، در مورد الزام کمک به موکب های اربعین حسینی و حضور مومنان در این پیاده روی، عنوان کرد: متاسفانه در برخی مواقع شاهد کم محلی و بی توجهی به موکب ها و پیاده روی اربعین هستیم که نباید چنین مسائلی در جامعه اسلامی رواج داشته باشد.

حجت الاسلام قریشی، بیان داشت: اینکه عده ای برای خوشگذرانی ها و دلخوشی های خود در کشورهای اروپایی میلیون ها تومان خرج کنند ولی در برابر خیرات و حسنات مردم به موکب های اربعین رویه اشتباه تمسخر را پیش بگیرند امری است که باید مقابل آن گرفته شود.

وی، ادامه داد: برخی کارهای بیهوده را انجام می دهند و برای آن هزاران میلیون و بیشتر خرج می کنند اما در مقوله امورات دینی نظیر همین پیاده روی اربعین سکوت می کنند یا اینکه سعی در تخطئه و تخریب آن دارند. این مسئله باید ریشه یابی و از ریشه خشکانده شود.

امام جمعه ارومیه، از خیران خواست تا در خصوص کمک به موکب های پیاده روی اربعین خساست به خرج داده و در این مسیر تمام تلاش خود را به کار گیرند.

توجه کردن به مقوله رجعت امام زمان(عج) و نیز توصیه خانواده ها به داشتن زندگی سالم و توجه به جایگاه اعضای خانواده در روابط اجتماعی از دیگر مباحث مطرح شده در خطبه های امروز نماز جمعه ارومیه بود که حجت الاسلام قریشی به آن پرداخت.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=271632

اخبار مرتبط

نظرات

چهارشنبه, ۲۳ آبان , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

چهارشنبه, ۲۳ آبان ۱۳۹۷
سه شنبه, ۲۲ آبان ۱۳۹۷

ویژه نامه