پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

در گفتگو با اروم نیوز مطرح شد؛

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی از افزایش برق مصرفی استان به میزان ۱۱ درصد خبر داد.

اکبر حسن بگلو در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، با اشاره به میزان برق مصرفی آذربایجان غربی در ۶ ماهه نخسنت سالجاری، اظهار داشت: میزان برق مصرفی استان، ۲ میلیارد و ۵۸۵ میلیون و ۷۱۶ هزار و ۲۷ کیلو وات ساعت است که در مقایسه با بازه زمانی سال گذشته شاهد افزایش ۱۱ درصدی هستیم.

وی، ساعات اوج مصرف برق را روزها از ساعت ۱۲ الی ۱۶ و شب ها ۲۰ الی ۲۴ اعلام کرده و افزود: تاکنون به دلیل کمبود برق در استان شاهد خاموشی نبوده ایم و انجام تعمیرات با برنامه جهت سرویس تجهیزات شبکه، شرایط نامساعد جوی و همچنین برخورد خودرو یا اجسام با تیر های برق از عوامل خاموشی برق محسوب می شوند.

مدیرعامل شرکت  توزیع نیروی برق آذربایجان غربی، در خصوص انشعابات برق غیر مجاز در استان بیان کرد: با توجه به محدودیت های قانونی در واگذاری انشعاب برق تعداد ۵ هزار و ۱۶۶ مورد استفاده غیر مجاز از برق برآورد می شود که برخوردهای قانونی با این پدیده درحال انجام است.

وی، در خصوص پیامدهای نامطلوب وجود انشعابات برق غیرمجاز بیان کرد: ایجاد نوسان و ضعف ولتاژ در شبکه توزیع برق، پارگی سیم و خاموشی های ناخواسته، افزایش تلفات شبکه، سوختن ترانس و تابلو، برق گرفتگی و نارضایتی مشترکین انشعابات قانونی از جمله پیامدهای انشعابات غیرمجاز است.

حسن بگلو، در خصوص برخورد با صاحبان انشعابات غیرمجاز، تاکید کرد: به محض اطلاع ماموران ذیصلاح شرکت و مامورین نیروی انتظامی صورتجلسه تنظیم شده و پس از برآورد خسارت ناشی از استفاده غیرمجاز براساس دستورالعمل های ابلاغی تشکیل پرونده می شود.

وی، ادامه داد: اکنون کلیه روستاهای بالای ۱۰ خانواراستان از نعمت برق برخوردار هستند.

مدیرعامل شرکت  توزیع نیروی برق آذربایجان غربی، در خصوص تعداد نیزوگاه های خورشیدی استان عنوان کرد: در حال حاضر ۳ نیروگاه ۵ کیلوواتی خورشیدی در پیرانشهر نصب شده و در حال بهره برداری است و یک نیروگاه ۱۵ کیلو واتی در ارومیه عقد قرارداد شده و بزودی به مرحله بهره برداری خواهد رسید.

وی در این خصوص ادامه داد: ۲ نیروگاه ۵۰۰ و ۷۰۰ کیلوواتی نیز در نقده و مهاباد درحال نصب می باشند و طی توافق به عمل آمده با کمیته اماداد امام خمینی(ره) حدود ۱۰۰ نیروگاه ۵ کیلوواتی برای منازل مددجویان نصب و برق تولیدی به شبکه برق تزریق و خریداری خواهد شد.

برچسب ها : برچسب ها: , , , , ,
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=271413

اخبار مرتبط

نظرات

یکشنبه, ۳۱ تیر , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

ویژه نامه