پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

آذربایجان غربی همواره یکی از بسترهای مناسب برای سودجویی عوامل تفرقه افکن بوده، هست و خواهد بود.

به گزارش اروم نیوز، تاکنون هیچ جامعه ای با یک نژاد و رنگ خاص در عرصه های مختلف به موفقیت دست نیافته، حتی پیشرفت کشورهای غربی بدون استفاده از نخبگان سراسر دنیا میسر نمی شد. بر همین اساس جوامع پیشرو متشکل از اقوام و نژادهای مختلف بوده اند. این ترکیب قومیتی باعث پوشش کاستی ها و ضعف ها شده و حرکت رو به تعالی را رقم می زند.

ایران اسلامی، آذربایجان غربی و ارومیه نیز از این امر مستثنی نیستند؛ ارومیه شهریست که در تلاقی دو قوم غیور ترک و کرد قرار داشته و ترکیب جمعتی ویژه و نسبتا متوازنی نسبت به سایر شهرستان های استان دارد لذا همواره یکی از بسترهای مناسب برای سودجویی عوامل تفرقه افکن بوده، هست و خواهد بود.

حادثه ناگوار محله اسلام آباد نشان داد که این توطئه ها و آرزوی تفکیک استان هنوز در دل بعضی نااهلان باقیست؛ ظاهرا اتحاد و یکپارچگی استان و به خصوص شهر ارومیه برای برخی ناگوار بوده و نمی توانند پیشرفت شان را تحمل کنند؛ وظیفه این افراد از اول انقلاب تفرقه افکنی بین اقوام مختلف در کشور و به خصوص استان ما بوده ولی با آگاهی مردم تاکنون موفق به انجامش نشده اند.

شاید یکی از دلایل شعله ور شدن این حرکات کم توجهی مسئولین در طی سالیان متمادی به این خطه از ایران و سوء استفاده برخی از این موضوع است. اما هیچ ملتی پیشرفت نکرده مگر با اتحاد و یکپارچگی لذا وظیفه تک تک مردم عزیز استان، از ترک و کرد تا ارمنی و فارس در اولویت نخست حفظ و تقویت اتحاد است و باید آگاه بود که هر کسی بر این قضیه شک و شبهه ای وارد کند خواهان پیشرفت هیچ یک از طرفین نیست.

✍️ حامد عبداله نژاد
دانشجوی دکتری مهندسی هسته ای دانشگاه صنعتی امیرکبیر

 

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=271550

اخبار مرتبط

نظرات

پنج شنبه, ۳۱ خرداد , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

چهارشنبه, ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
سه شنبه, ۲۹ خرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه