پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی:

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: با توجه به اینکه استاندار جدید این استان غیربومی است با مطالعه مناسب از وضعیت و شناخت روه های مختلف از ایجاد تنش دوری کند.

به گزارش اروم نیوز، حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی در خطبه های نماز جمعه این هفته ارومیه، با اشاره به انتخاب استاندار غیربومی برای مدیریت آذربایجان غربی در دولت دوازدهم، اظهار داشت: این مدیر جدید باید توجه داشته باشد که به عنوان میهمان در استان حضور دارد و به همین دلیل باید سعی کند تا خاطرات خوشی از خود بر جای گذارد.
وی افزود: مسئولیت بنا بر آیات و روایات اسلامی اعتباری است و هیچ کس برای همیشه در منصبی ماندگار نخواهد بود. مدیران فعلی نیز باید بدانند که مدیریت رفتنی است و هرگز دائمی نخواهد بود.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی، با بیان این نکته که استاندار قبلی آذربایجان غربی تلاش زیادی برای ایجاد آرامش و دوری از تنش در این استان داشت، گفت: امیدواریم استاندار جدید هم روش وی را ادامه داده و نسبت به رفع مشکلات موجود تلاش بیشتری داشته باشند.
وی، در بخش دیگری از سخنان خود، در خصوص سفر زیارتی اربعین حسینی و خدمات ارائه شده در مسیر برای زائران در کشور عراق، بیان داشت: روش حسنه مردم عراق برای خدمت به زائران امام حسین(ع) باید در داخل کشور ایران اسلامی نیز جا بیفتد و مردم در خصوص خدمت به زائران اهل بیت(ع) و امام حسین(ع) تلاش کنند.
حجت الاسلام قریشی، همچنین در افرادی که موفق به سفر اربعین حسینی نمی شوند درخواست کرد تا در صورت داشتن توان مالی نفرات دیگری را برای این سفر مهیا سازند تا ضمن کسب ثواب زیارت، دارندگان توان اندک در این زمینه را نیز کمک کرده باشند.
وی، ضمن اشاره به سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی در جمع نخبگان، گفت: ایشان در سخنان خود اشاره ای به لزوم بیداری و نخوابیدن در برابر تهدیدات دشمنان داشتند که باید توسط مردم و مسئولین مورد توجه جدی قرار گیرد. سخنان اخیر ترامپ نیز از جمله همین موارد است که باید در برابر آن تدابیر مناسبی اتخاذ شود.
خطیب جمعه ارومیه، حمایت از تولیدکنندگان داخلی را نیز جزو خواسته های دیگری رهبری عنوان کرد و ابراز داشت: ایشان در خصوص حمایت از اساتید و نخیگان و تولیدکنندگان کالای داخلی تاکید دارند و باید مسئولین ارشد دولتی و غیردولتی در این زمینه تلاش داشته باشند.
وی، همچنین در خطبه های نماز جمعه اشاراتی به مقوله معاد و اهمیت زندگی پس از مرگ و نیز ضرورت داشتن اعمال نیک در طول زندگی دنیوی داشت.
انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=271168

اخبار مرتبط

نظرات

پنج شنبه, ۳۱ خرداد , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

چهارشنبه, ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
سه شنبه, ۲۹ خرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه