پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی:

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی گفت: استاندار غیربومی جدید با مطالعه وضعیت این استان، معیشت مردم، درآمد سرانه، اشتغال جوانان، دریاچه ارومیه، اتحاد و همدلی اقوام و ادیان و مسائل فرهنگی را در اولویت کاری خود قرار دهد.

حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، اولویت اصلی استاندار جدید آذربایجان غربی را مسائل اقتصادی و مسئله معیشت مردم عنوان کرد و افزود: برابر اعلام صریح کارشناسان، درآمد سرانه این استان نسبت به سایر استان های کشور نصف بوده و از نظر معیشتی وضعیت مردم مناسب نیست.

وی، تأکید کرد: اولین مسئله استاندار جدید آذربایجان غربی باید تدبیر درباره وضعیت معیشت مردم بوده و دومین اولویت وی اشتغال جوانان باشد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی، تصریح کرد: دریاچه ارومیه، استفاده از پتانسیل مرزی استان برای مبادلات خارجی به منظور بهبود وضعیت استان و بحث امنیت به دلیل وجود اقوام و ادیان مختلف در استان و لزوم توجه به اتحاد و همدلی بیش از پیش از اولویت های دیگر استاندار جدید باشد.

وی، تأکید کرد: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری مسئله اصلی موضوع فرهنگ بوده و سایر مباحث جزو حاشیه محسوب می شوند، بنابراین مباحث فرهنگی نیز باید در رأس امورات استانداری قرار گرفته و مشکلات و ضعف های این حوزه ترمیم شوند.

حجت الاسلام قریشی، با تقدیر از استانداران سابق آذربایجان غربی گفت: استاندار جدید نیز باید در اسرع وقت با مطالعه وضعیت آذربایجان غربی، نقاط ضعف و کمبودهای استاندار سابق را شناسایی، جبران و نقاط قوت را تقویت کند به همین خاطر امیدواریم استاندار جدید مشکلات استان را درک و سعی در رفع آنها داشته باشد.

وی، با اشاره به اینکه استاندار بومی به دلیل داشتن شناخت و تحلیل های مناسب از وضعیت استان انتخاب مناسبی می توانست باشد، گفت: در این باره با وزارت کشور صحبت شد اما به دلیل سیاست نامشخص آنها به ظاهر اکثر استانداران، افراد غیربومی انتخاب شده اند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه، در پایان خطاب به مردم و مسئولین نیز گفت: به هرحال اکنون که تصمیم بر انتخاب استاندار غیربومی شده، کمک کنیم تا با همراهی و همدلی، استاندار جدید در مسئولیت خود موفق شود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=270593

اخبار مرتبط

نظرات

یکشنبه, ۲۸ مرداد , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

یکشنبه, ۲۸ مرداد ۱۳۹۷
یکشنبه, ۲۸ مرداد ۱۳۹۷
شنبه, ۲۷ مرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه