پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

امام جمعه پیرانشهر:

امام جمعه پیرانشهر نقش علما و دانشگاهیان را در نشر و ترویج مبانی تقریب مذاهب در جهان اسلام بسیار مهم ارزیابی کرد.

ماموستا مصطفی محمودی در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، وحدت کلمه را عامل اصلی پیروزی مسلمانان از صدر اسلام تاکنون عنوان کرد.

وی، تقریب مذاهب اسلامی در بین امت های مسلمان را از دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران بر شمرد و افزود: امروزه زندگی مسالمت آمیزی که در بین مذاهب مختلف در کشور شاهد هستیم همه ازبرکات وحدت ای است که امام خمینی (ره) آن را بنیانگذاری کرده اند.

امام جمعه پیرانشهر، صیانت از این جایگاه در کشور و نیز در جهان اسلام را از وظایف همگانی بخصوص برای علما، مجتهدان و دانشگاهیان دانست و گفت: تالیف و نشر کتاب ها و مقالات مختلف در این زمینه می تواند گام مهی در زمینه تقریب هرچه بیشتر مذاهب اسلامی در جهان باشد.

ماموستا محمودی، اظهار داشت: البته شاید مجتهدین نظرات متفاوتی در خصوص برخی موضوعات داشته باشند اما این تفاوت سلیقه ها منجر به اختلاف نمی شود.

وی، بر ضرورت هوشیاری امت های اسلامی در برابر توطئه های تفرقه انگیز دشمنان نیز تاکید کرد و افزود: متاسفانه امروز دشمنان از هر راهی برای ضربه زدن به اسلام وارد می شوند و مهمترین راهبرد آنها نیز ایجاد تفرقه و اختلاف بین مذاهب مختلف در کشور است.

امام جمعه پیرانشهر، تصریح کرد: بنابراین مسلمانان باید آگاه باشند و در راه اتحاد قدم بردارند تا بتوانند در برابر قدرت های کفر در جهان پیروز شوند.

ماموستا محمودی، آذربایجان غربی را نیز یکی از استان های نقش آفرین در تقریب مذاهب عنوان کرد و گفت: بحمدالله این اتحاد و برادری را که بین دو مذهب شیعه و سنی برقرار است از نمونه های بارز این نقش آفرینی بشمار می رود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=270583

اخبار مرتبط

نظرات

جمعه, ۲۶ مرداد , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

پنج شنبه, ۲۵ مرداد ۱۳۹۷
چهارشنبه, ۲۴ مرداد ۱۳۹۷
چهارشنبه, ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه