پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

با تصویب هیات دولت:

محمدمهدی شهریاری با تصویب هیات دولت به‌عنوان استاندار آذربایجان‌غربی انتخاب شد.

به گزارش اروم‌نیوز، در جلسه امروز هیات دولت، با تصویب پیشنهاد وزارت کشور، محمدمهدی شهریاری به‌عنوان استاندار آذربایجان‌غربی انتخاب شد.

پیش از این گزینه‌های متعدد بومی و غیربومی برای تصدی این پست معرفی شده بودند که بالاخره پس از کش و قوس‌های فراوان این انتخاب نهایی شد.

محمدمهدی شهریاری در سال ۱۳۴۳ در مانه و سملقان از شهرستانهای خراسان شمالی متولد شده و نمایندهٔ حوزهٔ انتخابیهٔ بجنورد، جاجرم، مانه، سملقان و گرمه در دورهٔ هشتم مجلس شورای اسلامی و سر کنسول ایران در شهر فرانکفورت آلمان بوده‌است.

وی ۱۵ آبان ۱۳۶۰ در حالی که یک دانش آموز دبیرستانی بود برای دفاع از مردم و کشور به جبهه های حق علیه باطل تحت عنوان نیروی رزمی داوطلب بسیج اعزام شد.

برادر وی شهید دانش آموز حسین شهریاری در منطقه کامیاران به درجه رفیع شهادت نائل شد.

شهریاری در اواخر دی ماه ۱۳۶۵ تحت تاثیر عوامل شیمیایی دشمن در منطقه عملیاتی شلمچه قرار گرفت و به درجه افتخار آمیز جانبازی نائل گردید.

در سال ۱۳۶۷ و پس از فرمان رهبر کبیر انقلاب مبنی بر تحصیل نیروهای انقلابی و مذهبی، پس از قبولی در آزمون در دانشکده روابط بین الملل وزارت علوم خارجه مشغول به تحصیل گردید.

وی در سال ۱۳۸۶ کاندیدای هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی شد و با رای قاطع از حوزه انتخابیه بجنورد، جرگلان، مانه، سملقان، گرمه، جاجرم به مجلس راه یافت.

در سال ۱۳۷۳ رسما بعنوان کارشناس در دفتر مطالعات سیاسی و بین الملل وزارت امورخارجه مشغول به کار شد و از سال ۷۳ تحت عناوین نماینده مطالعاتی در سفارت جمهوری اسلامی ایران، مراکش، کارشناس سیاسی مرکز مطالعات آسیایی و قفقاز، کارشناس سیاسی مرکز مطالعات اقتصاد بین الملل و انرژی، کارشناس سیاسی سفارت جمهوری اسلامی ایران در واتیکان و ایتالیا و همچنین کارشناس سیاسی مرکز مطالعات اروپا، آمریکا مشغول به فعالیت بوده است.

شهریاری در سال ۱۳۹۰ برای انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی امکان حضورنیافت و پس از اتمام دوره نمایندگی به وزارت امور خارجه بازگشت.

در سال ۱۳۹۳ با پیشنهاد دکتر ظریف و تایید دکتر حسن روحانی، مهدی شهریاری بعنوان سرکنسول ایران در فرانکفورت منصوب شد.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=270557

اخبار مرتبط

نظرات

شنبه, ۲ تیر , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

چهارشنبه, ۳۰ خرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه