پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

مدیرکل استاندارد آذربایجان‌غربی:

مدیرکل استاندارد آذربایجان‌غربی با اشار به وجود بیش از یک‌هزار واحد توملیدی مشمول استاندارد اجباری در این استان، گفت: رعایت موارد مربوط به استاندارد موجب کاهش ضایعات می شود.

به گزارش اروم‌نیوز، منصور جلایر در نشست خبری به مناسبت هفته ملی استاندارد، اظهار داشت: در سطح آذربایجان‌غربی یک‌هزار و ۲۳ واحد تولیدی و نیز یک‌هزار و ۸۳ فرآورده مشمول استاندارد اجباری هستند.

وی، افزود: در طول ۱۲ ماه گذشته، در حوزه پروانه استاندارد اجباری، ۱۶۸ پروانه صادر، ۱۵ پروانه تمدید، ۴۸ پروانه تعلیق و ۲۱ پروانه نیز ابطال شده است.

مدیرکل استاندارد آذربایجان‌غربی، با اشاره به صدور ۱۵ هزارو ۶۸۱ فقره گواهینامه وارداتی و یک‌هزار و ۱۱۳ فقره گواهینامه صادراتی در یک‌سال گذشته، عنوان کرد: در این مدت همچنین ۳۱۴ فقره گواهینامه کیفیت و ایمنی آسانسور نیز صادر شده است.

وی، در خصوص بازرسی‌های انجام‌شده از واحدهای تولیدی در سطح استان، بیان داشت: ۶ هزار و ۲۷۷ مورد بازرسی از واحدهای مختلف تولیدی آذربایجان‌غربی انجام شده که در کنار این امر ۳ هزار و ۶۸۷ فرآورده نیز در آزمایشگاه‌های اداره‌کل استاندارد و نیز آزماشگاه‌های همکار مورد آزمون قرار گرفته‌اند.

جلایر، در خصوص اهمیت استاندارد در جامعه، ابراز داشت: گسترش و ترویج تولید باکیفیت از بندهای ابلاغی اقتصاد مقاومتی است و استانداردسازی تولیدات داخلی وظیفه ماست که مبنای تعالی و توسعه جامعه به‌شمار می‌رود.

وی، گفت: برای نهادینه شدن استانداردها در جامعه نیاز به فرهنگسازی داریم که انتظارمان را از رسانه‌ها دوچندان می کند.

مدیرکل استاندار آذربایجان‌غربی، در پایان تصریح کرد: هدف ما ارتقای مطالبات جامعه است و باید استانداردها طوری تدوین شوند که جوابگوی مطالبات منطقی جامعه باشد به همین دلیل از تولیدات داخلی با کیفیت حمایت می کنیم و این موضوع از تاکیدات مقام معظم رهبری است.

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=270555

اخبار مرتبط

نظرات

جمعه, ۲۶ مرداد , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

پنج شنبه, ۲۵ مرداد ۱۳۹۷
چهارشنبه, ۲۴ مرداد ۱۳۹۷
چهارشنبه, ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه