پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

مدیر امور طیور جهاد کشاورزی آذربایجان غربی:

مدیر امور طیور سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی با بیان اینکه سرانه مصرف تخم‌ مرغ در استان پایین است، بر لزوم فرهنگ‌سازی در جهت افزایش سرانه مصرف این فرآورده پروتئینی تاکید کرد.

رضا یوسفی رضایی در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، با اشاره به فواید غذایی تخم مرغ برای افزایش سلامتی مردم ، گفت: سرانه مصرف تخم مرغ در ایران به ازای هر نفر ۹ کیلو گرم است که این میزان نسبت به سرانه مصرف کشورهای پیشرفته پایین است.

وی، اظهارکرد: در آذربایجان غربی تعداد ۳۳ واحد مرغ‌داری تخم گذار، به ظرفیت اسمی حدود ۸۶۲ هزار و ۸۰۰ قطعه در هر دوره وجود دارد که در حال حاضر نعدادی از این واحدها به دلایل فرسودگی و غیره نیمه فعال و راکد هستند.

مدیر امور طیور جهاد کشاورزی آذربایجان غربی، با بیان اینکه مصرف سالانه تخم مرغ مورد نیاز استان نزدیک به ۲۹ هزار تن است ، تصریح کرد: سالانه ۱۱ هزار تن تخم مرغ در آذربایجان غربی از واحدهای صنعتی مرغ تخمگذار و سایر ماکیان بومی تولید می شودکه در حدود ۶۰ درصد از تخم مرغ مورد نیاز استان از سایر استانهای کشور از قبیل آذربایجان شرقی ، تهران ، قزوین و خراسان تامین می شود.

این مسئول، خاطر نشان کرد: در راستای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی این مدیریت از تمامی طرح‌هایی که منجر به توسعه و راه اندازی دوباره واحدهای مرغ تخمگذار می شود، از محل منابع تسهیلات خط اعتباری مکانیزاسیون کشاورزی حمایت می‌کند.

یوسفی رضایی، بیان داشت: حمایت از تولید پایدار تخم مرغ، رفع مشکلات صنعت مرغ تخم گذار و یکپارچه‌سازی تولید در دستور کار معاونت بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی قرار گرفته است.

وی، تاکید کرد: علی‌رقم تبلیغات منفی چند سال اخیر، مصرف تخم‌مرغ، موجب بالا رفتن چربی خوب خون HDL می‌شود و لازم است هر فرد سالم، روزانه یک عدد تخم‌مرغ مصرف کند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=270370

اخبار مرتبط

نظرات

شنبه, ۲ تیر , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

چهارشنبه, ۳۰ خرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه