پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراها:

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان غربی گفت: در سطح استان ۳ هزار و ۶۶۹ روستا وجود دارد که از این تعداد یک هزار و ۸۹۲ روستا محروم از خدمات است.

مهدی قهرمانی در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، در رابطه با روستاهای آذربایجان غربی اذعان داشت: در سطح استان ۳ هزار و ۶۶۹ روستا وجود دارد که از این تعداد هزار و ۸۹۲ روستا محروم از خدمات است.

وی افزود: تعداد روستاهای بالای ۲۰ خانوار ۲ هزار و ۱۹۰ است و کل جمعیت روستایی استان ۱ میلیون ۱۱۹ هزار و ۴۰۰ نفر هستند که ۲۸/۳۴ درصد از جمعیت روستایی استان را به خود اختصاص داده است.

وی، درباره گازرسانی به روستاهای استان تصریح کرد: از ۲هزار و ۱۶۹ روستای بالای ۲۰ خانوار تاکنون به ۶۵۰ روستا گازرسانی انجام شده و ۶۰۰ روستا در حال اجرای گازرسانی می باشد که بر این اساس در روستاهای آذربایجان غربی طبق برنامه ششم توسعه در اواخر سال ۹۸ به اتمام رسیده و تمامی روستاهای استان از نعمت گاز برخوردار می شوند.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان غربی، در پاسخ به سوال برخورداری روستاهای بدون مجوز از کمک های دولتی عنوان کرد: در قانون بودجه سال ۹۶ هیئت دولت مصوب کردند به روستاهایی که مجوز دهیاری ندارند بر اساس آمار جمعیتی کمک های دولتی واریز می شود تفاوت این دو در آن است که رقم روستاهای بدون مجوز ماهانه به حسابی که درفرمانداری های هر شهرستان ایجاد شده واریز می شود.

قهرمانی، درباره خدمت رسانی به روستاها افزود: استانداری آذربایجان غربی تا به امروز برای یک هزار و ۹۸۸ روستا مجوز دهیاری صادر کرده است که بر اساس بند الف ماده ۳۹ مالیات بر ارزش افزوده و بند ب مالیات بر ارزش افزوده از تسهیلات اختصاص یافته طبق آمار جمعیتی، تقسیم بندی ها انجام یافته و از کمک های دولتی بهره مند می شوند.

وی، درباره ایجاد اشتغال در روستاهای استان عنوان کرد: آمار از اشتغال ایجاد شده در استان در دست نیست، دولت در سال ۹۶ لایحه ای تقدیم مجلس کرده است که ۱٫۵ میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی جهت ایجاد اشتغال در روستاها تسهیلات پرداخت نماید این رقم در سطح روستایی سهم استان ما ۳۰۰ میلیارد تومان بوده و در مناطق روستایی موثر است.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان غربی، در پایان سخنان خود تصریح کرد: خدمت رسانی به تمامی روستاهای آذربایجان غربی توسط دستگاه های اجرایی انجام می شود، وظایف استانداری نظارت مستقیم و ایجاد هماهنگی دستگاه ها و رفع اختلافات مابین آنها می باشد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=270279

اخبار مرتبط

نظرات

چهارشنبه, ۲۷ تیر , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

ویژه نامه