پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی؛

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی گفت: مسئولین فرهنگی و ارگان های مربوطه در خصوص ضعف های هیئات مذهبی مطالعه کرده و در صدد رفع آن برآیند.

به گزارش اروم نیوز، حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی در خطبه های نماز جمعه این هفته ارومیه، برگزاری مراسمات مذهبی در محلی به دور از مساجد را امری نادرست و اشتباه خواند و اظهار داشت: مردم قبل از عزاداری در معابر عمومی باید در مساجد و حسینیه ها بر پای منبر نشسته و به اهداف قیام امام حسین(ع) گوش دهند.
وی، افزود: مسئولین فرهنگی و هیئات باید توجه داشته باشند که اهداف قیام عاشورا در مساجد به درستی تبیین و تشریح شود، چراکه برپایی تکایای خیابانی، سخنرانی و بیان چگونگی قیام عاشورا را از بین برده و مردم را به ضلالت و گمراهی می کشاند.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه، خاطرنشان کرد: باید آداب عزاداری امام حسین(ع)حفظ شده و از مزاحمت های شبانه با آلات موسیقی جلوگیری شود. مسئولین فرهنگی و از همه مهم تر سازمان اوقاف و امور خیریه، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و ارگان های مربوطه ضعف های هیئات مذهبی را شناسایی کرده و درصدد رفع آن برآیند تا عزاداری حسینی بهتر و در شان مردم استانمان را شاهد باشیم.
وی، همچنین در این خصوص ابراز کرد: تجمع حسینی مناسبی در روزهای عاشورا و تاسوعا برگزار نمی شود. هیئات مذهبی باید اتحاد داشته و همچون زنجان، اردبیل و دیگر استان ها عزاداری های عمومی متمرکز برگزار کنند.
خطیب جمعه ارومیه، ضمن گلایه از برگزار نشدن مراسمی به مناسبت روز اهل قبور در سطح شهر، گفت : روز اهل قبور روزی بسیار مهم است و باید دستجات عزاداری به شکلی منسجم و متحد و به صورتی که نشان دهنده روز اهل قبول باشند در مجامع عمومی حاضر شده و عزاداری کنند.
وی، در ادامه ضمن تبریک هفته ناجا ادامه داد: نیروی انتظامی با قدرت و اقتدار امنیت را در مرزهای استان برقرار می کند و امنیت و آسایش کشورمان را اکنون مدیون تلاش های بی وقفه این عزیزان و ارگان های مرتبط هستیم.
حجت الاسلام قریشی، با اشاره به روز سالمندان تصریح کرد: این روز به پاس احترام و ارزش به سالمندان کشورمان نامگذاری شده اما امروز متاسفانه شاهد افزایش خانه های سالمندان در سطح جامعه هستیم که این نشان از وضعیت نامطلوب جامعه دارد.
وی، اظهار داشت: خانه سالمندان نیاز جامعه است اما در مواقعی ضروری و حساس باید بدانیم خداوند بر ارزش و احترام به پدر و مادر تاکید داشته و پس از حق خود، حق پدر و مادر را بیان کرده است.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی، با اشاره به موضوع معاد و تقوای انسان ها گفت: انسان پس از مرگ ابتدا وارد عالم برزخ شده و تا روز قیامت و وارد شدن در عالم قیامت در عالم برزخ می ماند و دارای درک و شعور است و کسانی که به دیدار وی رفته را شناخته و متوجه می شود و به میزان اعمال و منزلت خود خداوند اجازه دیدار خانواده را به وی می دهد.
انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=270273

اخبار مرتبط

نظرات

شنبه, ۲ تیر , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

چهارشنبه, ۳۰ خرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه